Yeşilyurt’umuzun Her Noktasını Yeni Yatırımlarla Güzelleştiriyoruz
Haber
20 Nisan 2021 - Salı 18:07
 
Yeşilyurt’umuzun Her Noktasını Yeni Yatırımlarla Güzelleştiriyoruz
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika… Sıcak haber… Yeşilyurt belediyesi tarımsal üretim ve ar-ge sahasında üretimler hız kazand…“Tarımsal Yatırımlarımızla Ekonominin Gelişmesine Katkı Sunuyoruz”
Ekonomi Haberi
Yeşilyurt’umuzun Her Noktasını Yeni Yatırımlarla Güzelleştiriyoruz

Yeşilyurt’umuzun Her Noktasını;

Yeni Yatırımlarla Güzelleştiriyoruz...

Görgü mahallesinde yapımı tamamlanan Semt Sahasını inceleyen Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, “ Sosyal, sportif ve kültürel yatırımlarımızla gençlerimizin kişisel gelişimlerine katkı sunuyoruz. Görgü’lü gençlerimizin saha talebini yerine getirip, bölgemize nezih ve modern alanlara sahip güzel bir spor yatırımı kazandırdık.” diye konuştu.

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, beraberinde MHP Yeşilyurt İlçe Başkanı Mehmet Ali Kaya,  AK Parti Yeşilyurt Gençlik Kolları Başkanı Salih Tav, Yeşilyurt Belediye Meclis Üyelerinden Vahap Murat, Hasan Basri Yüksel ve Görgü Mahalle Muhtarı Ayhan Yıldız ile birlikte 2.800 metrekare alanda hizmete sunulan Semt Sahasını inceledi.

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar’ın hizmetleriyle gönüllerde taht kurduğunu ifade eden Görgü Mahalle Muhtarı Ayhan Yıldız, bölgenin ihtiyaç duyduğu futbol sahasının mahallelerinde hizmete girmesinden dolayı büyük bir memnuniyet yaşadıklarını söyledi.

Yeşilyurt Belediyesinin yatırımlarına her geçen gün bir yenisini daha eklediğini söyleyen MHP Yeşilyurt İlçe Başkanı Mehmet Ali Kaya, “ Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Çınar’ın talimatlarıyla Görgü mahallemize çok güzel bir saha kazandırıldı. Gençlerimiz burada gönül rahatlığıyla sporunu yapacak ve zamanlarını faydalı geçirecekler. Mehmet Çınar Başkanımız seçildiği günden bugüne kadar yaptığı hizmetlerle Yeşilyurt’un çehresini değiştirmiştir.Yeşilyurt’un en ücra noktasından merkezine kadar bütün yaşam alanlarında gerçeğe dönüşen yatırımlar bizleri ziyadesiyle memnun etmektedir. Hizmetlerin tüm yaşam alanlarına yaygınlaşması kentimizin gelişmesi açısından çok önemlidir. Yeşilyurt’umuz her alanda gelişiyor, Başkanımız da güzel çalışmalar yapıyor, başarılar dileriz. Semt Sahamızın Görgü mahallemize ve gençlerimize hayırlı olmasını temenni ediyorum.” şeklinde konuştu.

Sosyal, kültürel ve sportif yatırımlarla Yeşilyurt’un her noktasını daha değerli ve özel hale getirdiklerini ifade eden Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, Görgü’lü gençlerin futbol sahası talebini yerine getirdiklerini söyledi. 

Görgü mahallesine modern ve nezih alanlara sahip güzel bir spor sahası kazandırdıklarını dile getiren Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, “ MHP İlçe Başkanımız,AK Parti İlçe Gençlik Kolları Başkanımız ve Meclis Üyelerimizle birlikte  Görgü Mahallemizde yapımı tamamlana Semt Sahamızı  inceledik. 2021 yılını Gençlik ve Spor Yılı olarak ilan etmiştik. Yeni dönem vaatlerimizden olup şu anda 30 farklı noktada inşaatları devam eden Spor Tesisleri yatırımlarımızdan bir tanesini Görgü Mahallemize kazandırmanın mutluluğu ve huzuru içerisindeyiz. Yeşilyurt’umuzun geleceğine güzel bir eser daha emanet ettiğimiz için ayrıca sevinçliyiz. Görgü mahallesi gençleri bizden saha talebinde bulunmuştu. Gençlik ve Spor Bakanlığımızın desteklerinin yanı sıra Belediyemizin imkanlarıyla gençlerimizin dinamik, sağlıklı ve güzel bir hayat yaşamaları hedefiyle mahallemize güzel bir spor yatırımı kazandırdık. Bizler sosyal, kültürel ve sportif hizmetlerimizle gençlerimizin aktif, dinamik ve her alanda kendisini yetiştirmesi ve geliştirmesi için çabalıyoruz. Bu tür yatırımlarımız aracılığıyla ilçemizin farklı bölgelerinde ki yetenekli sporcuların ortaya çıkmasını da sağlamış olacağız.  Profesyonel takımlarımıza gidebilecek yetenekte olan gençlerimiz bu tür sahalarda kendilerini gösterip, güzel bir geleceğe bir anlamda yelken açacaklar. İlçemizde yetenekli sporcularımız var, bu güçlü potansiyeli spor yatırımlarımızla ön plana çıkartacağız. Görgü başta olmak üzere çevre mahallelerden gelen gençlerimizde burayı aktif olarak kullanmaya başladı. Sahanın yan tarafına soyunma odaları, idari bölüm, lavabo ve wc’nin olduğu güzel bir tesis daha kazandıracağız. Gençlerimiz bu tür yatırımlardan büyük mutluluk duyuyor, doğal olarak ta bizlerde mutlu oluyoruz. İlçemizin dört bir tarafına spor yatırımlarımızı yaygınlaştırıp, spora ve sporcuya verdiğimiz önemi daha fazla ön plana çıkartacağız.Sporun bütün branşlarını destekliyoruz ve bu hizmetlerimizi artırarak vatandaşlarımıza ve gençlerimize en güzel hizmetleri ulaştırmaya devam edeceğiz.” diye konuştu.

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar daha sonra halı sahanın yan tarafında inşaatına başlanan sosyal tesisi inceleyerek, yetkililerden bilgiler aldı.

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, “Tarımsal Üretim ve AR-GE Sahamızda arpa, buğday, kuru fasulye, nohut, rulo çim ve süs bitkisi üretimlerimizle, verimli topraklarımızın bereketini artırmaya çalışırken, ülke ekonomisinin gelişmesine de katkı sunuyoruz.” diye konuştu.

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, MHP Yeşilyurt İlçe Başkanı Mehmet Ali Kaya, AK Parti İlçe Gençlik Kolları Başkanı Salih Tav, Yeşilyurt Belediye Meclis Üyeleri Vahap Murat, Hasan Basri Yüksel ve Cumhuriyet Örnekköy Mahalle Muhtarı Mehmet Çelik ile birlikte Tarımsal Üretim-ARGE Sahasında gerçekleşen çalışmaları inceledi.

Yeşilyurt Belediyesinin her alanda başarılı hizmetlerde bulunduğunu ifade eden MHP Yeşilyurt İlçe Başkanı Mehmet Ali Kaya, “ Verimli topraklara sahip Yeşilyurt’umuzun tarımsal hizmetlerde en güzel yatırımlara kavuşması bizleri sevindirmektedir. Yeşilyurt Belediyemizin öncülüğünde hayata geçen buradaki üretim sahasında arpadan buğdaya, kuru fasulyeden nohuta, yeşillendirme hizmetlerinde değerlendirilen rulo çimden süs bitkilerine kadar bölgenin ihtiyaç duyduğu verimli hizmetler ortaya konuyor.Burada ki düzenli alanlarda yetiştirilen rulo çim ve süs bitkileri sayesinde belediyemiz ayrıca ek bir maliyetten daha kurtulmuş oluyor. Burada yetiştirilen doğal besin kaynaklarının paketler halinde ihtiyaç sahiplerine ulaştırılması ise ayrıca takdir edilmesi gereken bir durumdur. Bu tür yatırımlar bizi mutlu ediyor, Başkanımızda zaten çalışıyor, emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Başkanımızın Yeşilyurt’umuzun her köşesine hizmet götürmesinden ayrıca çok mutlu oluyoruz ve takdirle karşılıyoruz. Allah, Başkanımızın ve değerli mesai arkadaşlarının gücüne güç katsın, başarılar diliyorum.” diye konuştu.

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, Tarımsal Üretim-ARGE Sahası ile tarımsal hizmetlere farklı bir bakış açısı kazandırdıklarını ifade ederken, 2021 yılında da bereketli ve güzel hasatlar toplamayı ümit ettiklerini söyledi.

Tarımsal Üretim-ARGE Sahasında farklı ürünler yetiştirdiklerini ifade eden Başkan Çınar, “ 350 dönümlük alan üzerinde faaliyetlerine devam eden buradaki tarımsal alanımızda arpa, buğday, kuru fasulye, nohut ve rulo çim üretimlerimizin yanı sıra parklarımızda kullandığımız ağaç fidelerini yetiştiriyoruz. Geçen yıl ki nohut ve kuru fasulye üretimlerimizin yanı sıra bu yılda sözleşmeli üretim modeliyle arpa ve buğday ekimlerine devam ediyoruz. Bununla birlikte tıbbi ve aromatik bitkiler, lavanta, sahlep ve benzeri bitkileri yetiştirip tarımsal yatırımlarımızın boyutunu geliştiriyoruz. Sanayi alanlarıyla bu anlamda güçlü bir potansiyele sahip Yeşilyurt’umuz, dalbastı kirazı başta olmak üzere farklı meyve ve sebzeleriyle tarımsal anlamda çok güzlü bir potansiyeli vardır. Amacımız bölgemizde ki ürün çeşitliliğinin artmasına destek olmaktır.” dedi.

Yeşilyurt’u tarımsal yatırımlarda örnek projelere kavuşturmaya devam edeceklerini sözlerine ekleyen Başkan Çınar, “ Bir yandan verimli topraklarımızdan güzel ve bereketli ürünler toplarken diğer taraftan çiftçilerimize de farklı ürünler yetiştirmeleri konusunda rehber olmaya çalışıyoruz.Tarımsal hizmetlerde belirlediğimiz hedefe ulaşmak için birbirinden farklı alanlarda bölgemize değer katacak kaliteli hizmetler üretiyoruz. Alanında deneyimli uzman ekiplerimizin gözetiminde bölgemizin iklimine

uygun farklı ürünlerin teknik analizleri yapılmaktadır. Laboratuvar ortamında analizleri yapılan ürünler eğer bölgemizde yetiştirecek duruma sahipse üretimine hız veriyoruz. Kuru fasulye ve nohut gibi ürünlerimizi sosyal tesislerimizde ki yemeklerde kullanıyoruz ayrıca Yeşil Gıda Marketlerimiz ve Yöresel Ürünler Çarşımızda ise satışını yaparak belediyemize ek bir gelir kazandırıyoruz. Ayrıca burada yetişen kuru fasulye ve nohut gibi bakliyat ürünlerimizi paketleyerek Emanet Çarşımız aracılığıyla ihtiyaç sahiplerine ulaştırmıştık. Gönül Belediyeciliği hizmetlerine örnek gösterilecek güzel hizmetlerimize 2021 yılında da inşallah devam edeceğiz. Yeşilyurt Belediyesi olarak tarımsal hizmetlerimize ağırlık verip, ülke ve kent ekonomisinin hareketlenmesine destek sağlıyoruz. Yıllardır atıl vaziyette olup, gerekli alt yapı ve çevre düzenlemelerinden sonra tarımsal yatırımlarımız içerisine kattığımız buradaki üretim, araştırma ve geliştirme alanımızda belediyemizin rulo çim ihtiyacını karşılamış oluyoruz. Şu anda ekili olan çimlerimizi, gerekli hazırlıkların ardından yeşil alanlarımızda kullanarak belediyemizi ek bir maliyetten daha kurtarmış olacağız. Burada bir yandan vatandaşlarımızın ve bölgemizin ihtiyaç duyduğu ürün, çim ve süs bitkisi yetiştirirken diğer taraftan da çiftçilerimizin farklı ürün yetiştirmelerine destek olmak adına iş öğretiyoruz. Burada yoğun bir mesai yapan Tarımsal Hizmetler Müdürümüz ve çalışanlarına başarılar diliyorum.” diye konuştu.

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Yeşilyurt’umuzun, Her, Noktasını, Yeni, Yatırımlarla, Güzelleştiriyoruz,
Yorumlar
Haber Yazılımı