Yazıhan’da Büyükşehir hummalı çalışıyor; Gönlü aşk olanın şehri gülistan olur
Haber
08 Haziran 2021 - Salı 23:53
 
Yazıhan’da Büyükşehir hummalı çalışıyor; Gönlü aşk olanın şehri gülistan olur
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika… Sıcak haber… Malatya Büyükşehir belediyesi tüm ilçeler de olduğu gibi Yazıhan’da da hummalı çalışmalar yapıyor.
Yaşam Haberi
Yazıhan’da Büyükşehir hummalı çalışıyor; Gönlü aşk olanın şehri gülistan olur

Yazıhan’da Büyükşehir hummalı çalışıyor;

Gönlü aşk olanın şehri gülistan olur...

Malatya’nın başkanı Selahattin Gürkan,” Gönlü aşk olanın şehri gülistan olur.” açıklaması ile Büyükşehir ekipleri Yazıhan’da koyuldu işe.

Malatya Büyükşehir ekipleri Yazıhan ilçesin de dur durak nedir bilmeden hizmet veriyor.

GÖNLÜ AŞK OLANIN ŞEHRİ GÜLİSTAN OLUR”

Açıklama yok.

En büyük hizmetin birlik ve beraberliğin sağlanmasında olduğunu belirten Malatya’nın Başkanı Selahattin Gürkan “Bizlerde şehri inşa ederken Hacı Bayramı Veli Hazretlerinin dediği gibi, insan şehri inşa ederken taşın toprağın arasında kendini inşa eder diyor. Gönlü taş olanın şehri taş olur, gönlü aşk olanın şehri gülistan olur diyor. Bizlerin gönlü aşk ile dolu insanı sevme aşkı ile dolu. Cenab-ı Allah’ın yarattığı bütün yaratılanı sevme ile dolu. Yaratılanı severiz, yaratandan ötürü.. Şehrimizin her noktasına eşit hizmetler sunuyoruz. Bu uğurda durmak yok yola devam diyoruz.

Koordinasyon Toplantısı Gerçekleştirildi.

Tüm ekiplerimiz aşk ile çalışıyor.

Gerçekleştirmiş olduğumuz hizmetler Malatya’nın geleceğine ışık tutacak, yön verecek hizmetlerdir. Deprem ve Pandemi gibi büyük sorunların olduğu bir dönemde bile hizmetlerimizde herhangi bir aksama olmadı. Çalışmanın, gayret etmenin adil ve adaletli olmanın temel esas alındığı azim duygusu olacak diyoruz. Yönetim anlayışımızda şemsiyemiz gökyüzüdür. Nasıl ki havadan isteyen istediği gibi faydalanıyorsa, penceresini kapatmayan güneşten nasıl faydalanıyorsa bizim hizmet anlayışımız ve bakış açımız aynı düstur üzerine olmalıdır” dedi. 

“MALATYA’NIN GELECEĞİNE HİZMET YAPIYORUZ”

Yazıhan’da asfalt memnuniyeti

Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan ve yapılmakta olan hizmetler ile ilgili Malatya’nın Başkan Gürkan, şöyle konuştu: “Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz. Şahsın görünür rütbe-i eserinde. Bizim eserlerimiz ortada söylemiş olduğumuz hizmetlerin hepsi yapılmakta. Bir belediye başkanı sadece seçildiği sürenin belediye başkanı olmamalı. Geçmişe, günümüze ve geleceğe yatırım yapabilecek vizyona sahip olmalıdır. Geçmiş tarihi ayağa kaldırarak geçmişin, günümüze hizmet ve yatırım yaparak günümüz ve geleceğe bu hizmetleri aksettirirseniz geleceğin belediye başkanı olursunuz. Bulunduğumuz yerde işgalcimeyiz, fetihçimeyiz. Eğer bir kişi gittiği yeri geriye ricat ettirmişse yani ihmal etmişse o işgalci yöneticidir. Ama gittiği yeri ileriye götürmüşse, ihya etmişse o fetihçi yöneticidir. Allah bizlere fetihçi yöneticilik yapmayı nasip etsin. Sizlerle beraber olmaktan büyük onur duyduğumu belirtmek istiyorum. Allah bu birliğimizi, beraberliğimizi ve dirliğimizi bozmasın. Bir olacağı, iri olacağız, diri olacağız hep birlikte Yazıhan olacağız, hep birlikte Malatya olacağız ve hep birlikte Türkiye olacağız”

YAZIHAN BELEDİYE BAŞKANI ÖZTÜRK “BİRLİK İÇERİSİNDE ÇALIŞIYORUZ…”

Yazıhan Belediye Başkanı Nevzat Öztürk, Büyükşehir Belediyemiz ile uyum içerisinde çalışıyoruz. İki yıl içerisinde ilçemizde altyapı ve üstyapı noktasında çok büyük çalışmalara imza atıldı. Yapılan bu çalışmalar sizin koordinasyonunuzda gerçekleştiriliyor. Biz Yazıhan’da birlik ve beraberlik içerisinde olduk. Yazıhan ilçemizin 618 kilometre kare alanımız, 33 mahallemiz ve mezramız bulunmakta. Hiçbir mahallemizi, mezramızı, insanımızı ötekileştirmeden Büyükşehir Belediyemiz ile birlikte herkese aynı yakınlıkta ve mesafede olduk. Yunus Emre’nin dediği gibi ‘Yaratılanı seviyoruz, Yaratandan ötürü’ insanın olduğu her yerde ihtiyaçlar var bizlerde bu ihtiyaçları karşılamaya çalışıyoruz. Yazıhan ilçemiz tarım arazilerinin suya kavuşması ile birlikte birçok tarım ürününün yetiştiği bir alan haline geldi. Yapılan ve yapılacak olan hizmetlerden dolayı tekrar teşekkür ediyor” dedi. 

BÜYÜKŞEHİR EKİPLERİ YAZIHAN'DA HARIL HARIL ÇALIŞIYOR...:

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Yazıhan’da, Büyükşehir, hummalı, çalışıyor;, Gönlü, aşk, olanın, şehri, gülistan, olur,
Yorumlar
Haber Yazılımı