Velioğulları Ata Yurdu Akçadağ Ancar’da Toy Kurup bir araya geldi
Haber
04 Ekim 2021 - Pazartesi 00:04
 
Velioğulları Ata Yurdu Akçadağ Ancar’da Toy Kurup bir araya geldi
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika… Sıcak haber… Tarihi bir gün…Malatya’nın Akçadağ ilçesine bağlı Ancar Mahallesin de yaşandı…Velioğlu Aşireti Ata Yurdu Akçadağ Ancar’da Toy Kurup bir araya geldi…
Yaşam Haberi
Velioğulları Ata Yurdu Akçadağ Ancar’da Toy Kurup bir araya geldi

Velioğulları Ata Yurdu Akçadağ Ancar’da;

Açıklama yok.

Toy Kurup bir araya geldi...

Açıklama yok.

Malatya’nın Akçadağ ilçesine bağlı Ancar Mahallesin de kurulan Velioğlu ailesinin Mevlid toyuna yoğun katılım oldu.

Resim

Yerlere serilen yöresel halılar üzerinde Mevlid Toyu gerçekleştirildi.

Resim

Yoğun katılımın olduğu tarihi toy da birlik ve beraberlik mesajları  verildi.

Açıklama yok.

Her meslekte ve her yaşta katılımın olduğu Velioğlu Aşiretinin Toyunda okutulan Mevlid’e MHP’nin MYK üyesi Ömer Ekici’nin Velioğlu ailesinin mesubu olması  münasebeti ile milliyetçi hareket Partisi mensupları  tam kadro katılımla birlikte geçmiş dönemlerde İl başkanlığı yapmış tüm İl başkanlarıda katılarak birlik ve bütünlüğün adeta  kurultayı yapıldı.

Açıklama yok.

Toy’da okutulan Mevlid’e Akçadağ belediye başkanı Ali Kazgan, MHP’nin MYK Üyesi Ömer Ekici, Eyüp Gönültaş, MHP İl Başkanı Mesut Samanlı,Ülkü Ocakları İl Başkanı Turgay Şengönül,  MHP Yeşilyurt ilçe başkanı Mehmet Ali Kaya, MHP Battalgazi ilçe başkanı İlhan İlhan, MASKİ Genel Müdürü Mehmet Mert, İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Fakültesi Prof.Dr. Ali Beytur, Öğretim üyesi Prof.Dr. İlhan Geçit,Demiryol-iş sendikası başkanı Hikmet Kazgan,Kuluncak belediye başkanı Erhan Cengiz, MHP’nin önceki il başkanları Mehmet Erdem, Mehmet Bitmez, Mehmet Demirkaya, Ömer Faruk Kalı, Kozluca son belediye başkanı İbrahim Demirkaya, Malatya Gazeteciler Cemiyeti Başkan Vekili Ali Aladağ, Adıyaman Vali Yardımcısı İhsan Maskar, Adıyaman 15 Temmuz Milli İrade Ocakları İl Başkanı Ömer Çiçek, Kızılay Malatya Şube Başkanı Ramazan Soylu, MHP Yeşilyurt Meclis Üyesi Burhan Kılıç, Türk Büro-Sen Malatya Başkanı Niyazi Kara, THK’nın önceki başkanı Mehmet Torun, Büyükşehir belediyesinde Daire Başkanı Berkan Samanlıoğlu, Akçadağder başkanı Murat Maskar, Siyasi Parti Temsilcileri, Yöneticileri ve Velioülu aşireti mensupları ile kalabalık bir davetli topluluğu katıldı.

Resim

ToY’da okutulan Mevlid’e ev sahipliğini Necmettin Bozkuş yaptı. Davetlilere Yöresel aşlar ikram edildi.

Açıklama yok.

Velioğlu aşireti adına Gazetecilere açıklama yapan MHP’nin MYK Üyesi Ömer ekici “Allah birliğimizi daim etsin” dedi ve ardından şunları söyledi:

Açıklama yok.

“Türkiye’nin önde gelen sayılı ailelerinden birisi olan Velioğlu aşiretinin ata yurdunda ki Toy Mevlidi birliğin beraberliğin ve kardeşliğin simgesidir.

Resim

Davetimize katılan tüm misafirlerin ayaklarına sağlık.

Açıklama yok.

Toy’un kurulmasında ev sahipliğinde yüzlerce davetliyi misafir eden Necmettin Bozkuş ve ailesine candan teşekkürler.

Açıklama yok.

Ayrıca Akçadağ belediye başkanımız aynı aşirete mensup Ali Kazgan’a ve Ancar Muhtarımız Ali Korkmaz’a da davetlileri rahat ettirmek adına gösterdikleri ilgi ile bizleri onurlandırdılar.

Açıklama yok.

Ev sahibimiz Necmettin Bozkuş başta olmak üzere katılım sağlayanlara hürmetler sunuyorum. Bizim gelenek görenek ve töremizde olan bir araya gelme Allah’a hamd etme vardır. Bunu belirli aralıklarla düzenliyoruz.

Açıklama yok.

Var olsunlar sağ olsunlar atılan birlik kardeşlik tohumları bu topraklarda yüzyıllarca devam edecek.”

Açıklama yok.

Açıklama yok.

Açıklama yok.

Açıklama yok.

Açıklama yok.

Açıklama yok.

Açıklama yok.

Açıklama yok.

Fotoğraflar: Mehmet Yalman

Özcan Ballı

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Velioğulları, Ata, Yurdu, Akçadağ, Ancar’da, Toy, Kurup, bir, araya, geldi,
Yorumlar
Haber Yazılımı