Vefa; Uzun yıllar görev yapan Muhtarlara plaket takdim edildi
Haber
15 Eylül 2021 - Çarşamba 02:18
 
Vefa; Uzun yıllar görev yapan Muhtarlara plaket takdim edildi
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika… Sıcak haber… Vefa örneği…Türkiye Muhtarlar Derneği Malatya Şubesi tarafından düzenlenen plaket törenine katıldı.
Yaşam Haberi
Vefa; Uzun yıllar görev yapan Muhtarlara plaket takdim edildi

Vefa;

Uzun yıllar görev yapan Muhtarlara plaket takdim edildi

Programa Vali Aydın Baruş, Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Türkiye Muhtarlar Derneği Malatya Şubesi Başkanı Mustafa Eren ve üyeleri katıldı.

Resim

Açılış konuşması yapan Türkiye Muhtarlar Derneği Malatya Şubesi Başkanı Mustafa Eren, “ Uzun yıllar görev yapan muhtarlarımıza başarılı çalışmalarından dolayı plaket takdimi yapmak üzere bir araya geldik. Programa katılarak bizleri onurlandıran Sayın Valimiz ve Büyükşehir Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan yaptığı konuşmada, “Biz muhtarları demokrasinin kaynağı olarak tarif ediyoruz. Eğer demokrasi bir nehirse o nehir’i besleyen kaynaklar muhtarlardır. Muhtarlar demokrasinin temelidir. Seçilmişlerin, hiçbir amblem altında olmayıp sadece şahısları adı altında seçilmesi önemli bir unsurdur. Bu demek ki bu mahallede en güvenilen insan, sözüne itibar edilen insan, adil, adaletli olan insan anlamındadır. Bizde muhtarlarımızla Büyükşehir Belediyesi olarak sahada yoğun bir çalışma içerisindeyiz. Yeniden seçilen Türkiye Muhtarlar Derneği Malatya Şubesi Başkanı Mustafa Eren’e ve yönetimine başarılar dilerim” dedi.

Resim

Türkiye Muhtarlar Derneği Malatya Şubesi Başkanı Mustafa Eren’e, yeni yönetimine yeni dönemlerinde başarılar dileyerek konuşmasına başlayan Vali Aydın Baruş, “ Salgın döneminde yapmış olduğunuz yardımlar nedeniyle vatandaşlarımız nezdinde salgın tedbirlerinin takip edilmesi ve vatandaşlarımızın bu konuda bilinçlendirilmesi noktasında, aşılama noktasında hizmetleriniz ve katkılarınızdan dolayı teşekkür ediyorum. Ancak şunu da hatırlatmak istiyorum şu anda salgın ilimizde yoğun bir şekilde devam ediyor.

Resim

Hem vaka sayısı, hem hastaneye düşen sayısı hem de yoğun bakımlardaki doluluk oranı çok artmış durumda. Vatandaşlarımızı uyarmaya devam edelim, aşılama konusunda da aşısını yaptırmayan tüm vatandaşlarımıza mutlaka bunu tavsiye edelim. Çünkü hastalıktan korunmanın, hastaneye düşmekten korunmanın başka yolu yok.   Biz hastaneye yatıp da entübe olan hayatını kaybeden insanlarımızı duyduğumuzda, gördüğümüzde çok üzülüyoruz. Çünkü elimizde olan bir tedbiri almadığımız için bu ölüm olayı ile karşılaşıyorsak gerçekten bundan üzüntü duymamız gerekir. Bu noktada sizlerin katkılarının devam edeceğine yürekten inanıyorum. Muhtarlarımız her zaman vatandaşlarımızın dertlerini sıkıntılarını bizlere ulaştırmada emek sarf ediyorlar. Bizlerde konulara vakıf olduğumuzda mümkün olduğunca elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Büyükşehir Belediyemiz, Belediyelerimiz sizlerin belitmiş olduğunuz sorunlara eğilip bu sorunları çözme yönünde güçlü irade sergiliyorlar. Malatya birlik beraberlik halinde sizlerin de desteğiyle sıkıntıları kısa zamanda aşar ve vatandaşımızın layık olduğu hizmetlere bir an önce kavuşması temin edilir. Bu gün plaket alacak olan ve birkaç dönemdir vatandaşlarımıza hizmet veren çok değerli muhtarlarımızı tebrik etmek istiyorum. Millete hizmet etmek kadar büyük bir şeref yoktur.

Resim

Çünkü normal insan kendi hayatı için yaşar ama millet için kendini vakfedenler, millet için hizmet için gecesini gündüzüne katanlar erdem sahibi insanlardır. Bu erdem sahibi insanlardan olduğunuz için sizleri bir kez daha tebrik ediyorum ”dedi.

Resim

Vali Aydın Baruş, Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan tarafından 28 Muhtarımıza plaket takdiminin ardından program sona erdi.

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Vefa;, Uzun, yıllar, görev, yapan, Muhtarlara, plaket, takdim, edildi,
Yorumlar
Haber Yazılımı