Torbacılar tutuklandı, tabanca, tehdit, yaralama, hırsızlık ve kumar
Haber
10 Mayıs 2021 - Pazartesi 14:02
 
Torbacılar tutuklandı, tabanca, tehdit, yaralama, hırsızlık ve kumar
İzzettin Çiçek…:Malatya Olay…: Son dakika… Sıcak haber… Malatya polisinden suç ve suçlulara af yok...Malatya’da polis sorumluluk bölgesin de meydana gelen olaylar ve detayları.
Asayiş Haberi
Torbacılar tutuklandı, tabanca, tehdit, yaralama, hırsızlık ve kumar

Torbacılar tutuklandı;

Tabanca, tehdit, yaralama, hırsızlık ve kumar...

Asayiş şube Müdürlüğünce yapılan çalışmalar ve işte ayrıntıları:

TABANDA-TÜFEK VE UYUŞTURUCU…:

· 1 adet tabanca, 1 adet pompalı tüfek, 2 kesici alet, 0.98 gr metamfetamin, 3 gr kannabinoid, 35 gr esrar ve 4 adet uyuşturucu hap ele geçirilmiş.

HAP-ESRAR VE TABANCA…:

58,05 gr sentetik kannabionid, 5.36 gr kubar esrar, 9 adet uyuşturucu hap, 1 adet kurusıkı tabanca ve 1 adet kesici alet ele geçirilmiştir.

KUMAR PARASI…:

· Halfettin Mahallesinde bulunan işyerinde kumar oynayan 4 şahsa 5326 SKM/34. maddesine istinaden idari para cezası uygulanmış, ayrıca kumar parası olan 220 TL muhafaza altına alınmış, İşletmeci şahıs hakkında Kumar Oynanması İçin Yer ve İmkan Sağlamak suçundan adli işlem yapılmıştır.

KUMAR BASKINI…VE 11 ŞAHSA CEZA…:

· Kavaklıbağ Mahallesinde faaliyet gösteren isimsiz ve ruhsatsız işyerinde kumar oynayan 4 şahsa 5326 SKM/34. maddesine istinaden idari para cezası uygulanmış kumar parası olan 300 TL muhafaza altına alınmış, işyerinin 03.05.2021 günü mühürlendiği ve işyerinde mühür bozma suçuda işlendiği tespit edilmiş ve gerekli işlem yapılmış, İşletmeci şahıs hakkında Kumar Oynanması İçin Yer ve İmkân Sağlamak ve Mühür Bozmak suçundan adli işlem yapılmış, ayrıca işyeri içindeki toplam 11 şahsa Pandemi kurallarını ihlalden gerekli idari tutanak tanzim edilmiştir.

SAHTE PLAKA…:

· Hidayet Mahallesinde durdurulan motosikletin yapılan sorgulamasında plakanın sahte olduğu tespit edilmiş, Trafik ekiplerince sahte plaka kullanmak suçundan 23/5-a maddesinden 6.687 TL para cezası uygulanmış olup bahse konu motosiklet trafikten men edilerek yedi emin otoparka çektirilmiştir.”

KUMAR…:

kumar oynayan 4 şahsa 5326 SKM/34. maddesine istinaden idari para cezası uygulanmış, ayrıca kumar parası olan 60 TL muhafaza altına alınmış, İşletmeci şahıs hakkında Kumar Oynanması İçin Yer ve İmkân Sağlamak suçundan adli işlem yapılmıştır.

FAİLİ MEÇHUL…:

· Gazi Mahallesi Medeniyet Caddesinde müşteki V. Ö. isimli şahsa ait Mercedes Vito marka araçta meydana gelen Faili Meçhul teyp hırsızlığı olayı ile ilgili yapılan araştırmalarda faillerin O. C. ile B. Y. İsimli şahıslar olduğu tespit edilmiş ve çalıntı malzemeler ile yakalanarak tahkikata başlanmıştır.

4 ŞAHIS…:

· Dabakhane Mahallesinde bir işyerinde kumar oynayan 4 şahsa 5326 SKM/34. maddesine istinaden idari para cezası uygulanmış, ayrıca kumar parası olan 150 TL muhafaza altına alınmış, İşletmeci şahıs hakkında Kumar Oynanması İçin Yer ve İmkan Sağlamak suçundan adli işlem yapılmıştır.

YARALAMA TEŞEBBÜS VE TEHDİT…:

· 23.04.2021 günü Özalper Mahallesi Sude Sokak üzerinde meydana gelen Kasten Yaralamaya Teşebbüs-6136 SKM-Tehdit olayları ile ilgili dosya Kapsamında olayın Şüphelilerinden olan S. D., D. S., M. M. K. ve A. H. isimli Şüpheliler yakalama emrine istinaden 25.04.2021 günü yakalanarak Tutuklanmıştır. Olayın Firari Şüphelilerinden olan C. B. A. isimli şahsın yakalanması yönelik Asayiş Şube Müdürlüğü ve İstihbarat Şube Müdürlüğü ekiplerince yapılan koordineli çalışmalarda Şüpheli şahıs 06.05.2021 günü Selçuklu Mahallesi Plevne sokakta bir adreste yapılan arama sonucunda bir adet ruhsatsız Sigsauer marka tabanca ile birlikte yakalanmıştır.

Şüpheli adli mercilere sevk edilecektir.

HIRSIZLIK…:

· Müşteki G.Ç. ticari taksi şoförlüğü yaptığı Kernek Meydanında bulunan taksi durağından iş için ayrıldığını bu sırada durağın önünde cep telefonunu unuttuğunu tekrar durağa geldiğinde cep telefonunun yerinde olmadığını çalındığını beyan eder. Faili meçhul hırsızlık konusu ile ilgili yapılan çalışmada şüpheli şahsın M. P. olduğu tespit edilmiş ve şahıs Emekliler Parkı civarında çalmış olduğu telefon ile birlikte yakalanarak tahkikata başlanmıştır.

TORBACILAR TUTUKLANDIO…:

Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerimizce torbacı olarak tabir edilen Sokak Satıcılarına yönelik yapılan 5 ayrı çalışmada toplam;

➡️ 475 gr sentetik kannabinoid,

➡️ 7 gr kokain,

➡️ 1,029 adet yeşil reçeteye tabi hap,

➡️ 29,87 gr metamfetamin,

➡ 1 Adet Ruhsatsız Pompalı tüfek ele geçirilmiş olup;

Konularla ile ilgili toplam 9 şahıs çıkarıldığı mahkemece tutuklanmıştır.”

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Torbacılar, tutuklandı,, tabanca,, tehdit,, yaralama,, hırsızlık, ve, kumar,
Yorumlar
Haber Yazılımı