Şevket Keskin yeni iş yerini; Ay-Yıldız ve Osmanlı Tuğrası ile süsledi
Haber
01 Kasım 2020 - Pazar 23:41
 
Şevket Keskin yeni iş yerini; Ay-Yıldız ve Osmanlı Tuğrası ile süsledi
Bahattin Bozkuş…:Malatya Olay…: Son dakika… Sıcak haber… Malatya’da Yeşilyurt belediye başkanlığına Milliyetçi Hareket Partisi’ndan belediye başkan aday adayı olan Şevket Keskin yeni açtığı iş yerini Ay-Yıldız ve Osmanlı Tuğrası ile süsledi
Kültür Haberi
Şevket Keskin yeni iş yerini; Ay-Yıldız ve Osmanlı Tuğrası ile süsledi

Şevket Keskin yeni iş yerini;

Ay-Yıldız ve Osmanlı Tuğrası ile süsledi...

Malatya’nın simgesi Sümerpark’da “Sarmaşık” ı işletmeye açan Şevket Keskin iş yerinin dört bir yanını Ay-Yıldız ve Osmanlı Tuğrasını yerleştirdi.

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi, oturan insanlar, masa ve açık hava

Şevket Keskin’e bugün hayırlı olsun ziyareti vardı. Ziyarette ise günün anısına sohbetler edildi toplu halde fotoğraf çektirildi.

Görüntünün olası içeriği: 5 kişi, oturan insanlar, masa ve açık hava

Ziyarette Malatya Olay’ın usta ismi Ali Aladağ’da yer aldı. Aladağ ve Keskin’in sohbetinde Bayrak ve Osmanlı Tuğra’sı ilk sırayı aldı.

ŞEVKET KESKİN TÜRK BAYRAĞI İÇİN NE DEDİ?

“Bayrak bir ülkenin bağımsızlığını simgeleyen ve bir ulusun milli değerlerini yansıtan renkli bir kumaş olarak tanımlanabilir. Bu nedenlerden ötürüdür ki bayraklar ülkelerin değer verdikleri ve baş üstünde tuttukları en önemli simgelerdendir. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ise diğer ülkelere nazaran bayraklarına çok daha büyük bir tutku ve saygıyla bağlıdır. Bunun iki önemli nedeni ise ulusumuzun şanlı tarihi ve bayrağımızın bu millet için anlamıdır. Türk bayrağı sadece bu ülke toprakları üzerinde yaşayanlar için değil, ülkemizin tarihine saygı duyan her bir dünya vatandaşı için oldukça önemli ve değerlidir.”

ŞEVKET KESKİN OSMANLI TUĞRASI İÇİN NE DEDİ?

“Yeryüzünde hiçbir armaya nasip olmayacak bir yaygınlığa ulaşan Osmanlı Tuğrası'nın motifleri hemen her dönemde geliştirilmiş, yenileri eklenmiş ve bu yenilikler de halk tarafından sevilip benimsenmiştir. Yüzyıllar boyu geniş kıtalara hükmetmiş Osmanlı İmparatorluğu'nun sembolü “Osmanlı Tuğra”sının üzerinde bulunan 30 motifin her biri ayrı anlamlar taşımakta..”

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Şevket, Keskin, yeni, iş, yerini;, Ay-Yıldız, ve, Osmanlı, Tuğrası, ile, süsledi,
Yorumlar
Haber Yazılımı