Şehit Oğuzhan Günaydın adına ahde vefa örneği kütüphane
Haber
20 Ocak 2021 - Çarşamba 01:57
 
Şehit Oğuzhan Günaydın adına ahde vefa örneği kütüphane
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika… Sıcak haber… Malatya’nın Doğanyol İlçesi’nde Koldere Ortaokulu’nda Şehit Oğuzhan Günaydın adına kütüphane yapıldı.
Gündem Haberi
Şehit Oğuzhan Günaydın adına ahde vefa örneği kütüphane

Şehit Oğuzhan Günaydın adına;

Açıklama yok.

Ahde vefa örneği kütüphane...

Sosyal Medya’dan yapılan bir kampanya çağrışımı üzerine Malatyalı Avukat Veysel Taner Şenel tarafından Şehit PÖH Oğuzhan Günaydın adına  Doğanyol Koldere Ortaokulu’nda kütüphane kuruldu.

Açıklama yok.

Şehit Polis memuru Oğuzhan Günaydın 02.08.1990 yılında Malatya Yazıhan ilçesi Sinan Köyü’nde dünyaya geldi.4 kardeşe Sahip olan Oğuzhan Günaydın’ın Babası Ali Günaydın, annesi Şengül Günaydın’dır.

İlköğretim’ini Sinan İlkokulu’nda tamamladı. Lise eğitimini Malatya Fatih Lisesi’nde tamamlayan şehidimiz, Polis Meslek Yüksek Okulu’nu kazanarak eğitim-öğretim’ini Ankara Gölbaşı Özel Harekat Şube Müdürlüğü'nde aldıktan sonra, iki yıl Çevik Kuvvet biriminde görev yapıp ardından Özel Harekat Şube Müdürlüğüne Diyarbakır'ın Sur ilçesine görevlendirildi.

Daha sonra Mardin'in Nusaybin ilçesine görevlendirilen Oğuzhan Günaydın, Nusaybin İlçesinde sürdürülen operasyon çalışmaları kapsamında 19.03.2016 günü saat 10:00 daha önceden terör örgütü tarafından tuzaklanmış olan el yapımı patlayıcı ile gerçekleşen saldırıda 2 Özel Harekat polisi hayati tehlike arz etmeyecek şekilde yaralanmış, Bingöl Özel Harekat Şube Müdürlüğü kadrosunda görevli Polis Memuru Oğuzhan Günaydın ağır yaralı olarak kaldırıldığı Nusaybin Devlet Hastanesinde yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılmayarak Şehit olmuşt.

Açıklama yok.

Avukat Veysel Taner Şenel kütüphanenin açılması hususunda;

‘’ Emanet bildiği vatanını yaşatmak uğruna, şehadete eren Türk’ün cephe mücadelesinin mihenk taşı olan, devletin ve milletin evladı Türk Emniyet Teşkilatı’nın Kıymetli mensubu Kahraman Şehidimiz Oğuzhan Günaydın’ın aziz hatırasını ve ismini ilelebet yaşayacaktır.

Veysel Taner ŞENEL on Twitter: "Uzun zamandır ihmal ediyorum siz güzel  insanları, ama neyle uğraştığımı en azından başkanım biliyor. Ancak biliniz  ki be zaman nerede ihtiyaç duyarsanız her daim maddi ve manevi

Bizlere düşen aziz şehitlerimizin hatırasını yaşatırken, geride emanet bıraktığı aziz vatan uğruna can verene dek azimle ve milli bir ruh ile çalışmaktır. Gayemiz Allah rızasını gözeterek, vatana millete hayırlı evlatlar yetiştirerek, nesillerimize milli duygu ve gayelerle bir gelecek inşa etmektir. Kütüphane yapımında emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum.’’ dedi.

Şehidin anne ve babası Kütüphanenin yapılmasına vesile olan herkese şükranlarını iletti.

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Şehit, Oğuzhan, Günaydın, adına, ahde, vefa, örneği, kütüphane,
Yorumlar
Haber Yazılımı