Pütürge baştan aşağı yenileniyor; Bir açılış 3 temel atma töreni
Haber
27 Kasım 2021 - Cumartesi 02:07
 
Pütürge baştan aşağı yenileniyor; Bir açılış 3 temel atma töreni
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika… Sıcak haber… Malatya ve Elazığ’ı vuran 6.8 büyüklüğünde ki 24 Ocak 2020 depreminin ardından yeni bir Pütürge kuruluyor…
Yaşam Haberi
Pütürge baştan aşağı yenileniyor; Bir açılış 3 temel atma töreni

Pütürge baştan aşağı yenileniyor;

Resim

Bir açılış 3 temel atma töreni...

Resim

Malatya’nın Pütürge ilçesin de 26 Kasım Cuma günü açılış  ve temel atma törenleri gerçekleştirildi.

Resim

Pütürge ilçesin de açılış ve temel atma törenlerine AK Parti MKYK Üyesi Milletvekili Bülent Tüfenkci, AK Parti MKYK Üyesi Öznur Çalık, Milletvekili Ahmet Çakır, Milletvekili Hakan Kahtalı, Pütürge belediye başkanı Mikail Sülük, AK Parti il başkanı İhsan Koca, İl Başkan Yardımcıları Mahmut Üner Özer, İbrahim Karaman, Rıdvan Budak, Meclis Üyesi Hasan Karakaş, Nedim Çeker, AK Parti Pütürge ilçe başkanı Bülent Karayılan, MHP ilçe başkanı Mustafa Aluç, Malatya Milli Eğitim Müdürü Battal Kanbay ve kalabalık bir topluluk katıldı.

Resim

Pütürge ilçesin de aydan 250 bin TL gelir sağlayacak olan Güneş Enerji Santralimizin açılışı gerçekleştirildi.

Resim

Daha sonra ise Pütürge Belediyesinin yeni hizmet binası ile Öğretmenevi ve Halk Eğitim Merkezinin temelleri törenle atıldı.

Resim

Açılış ve temel atma törenlerin de konuşan Pütürge belediye başkanı Mikail Sülük, deprem sonrası yeni bir ilçe kurulduğunu ifade edip “Başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere Bakanlarımıza ve Milletvekillerimizi emeği geçen herkese teşekkür ediyorum”dedi.

Resim

AK Parti il başkanı İhsan Koca, Milletvekilleri Hakan Kahtalı, Ahmet Çakır, Öznur Çalık ve Bülent Tüfenkci, 24 Ocak depreminin ardından devletin tüm imkanları ile Pütürge'nin baştan aşağı yenilediğini söyledi aktarıp “24 Ocak depreminin ilk dakikalarından itibaren Devletimizin şevkat eli Pütürge'mizin üzerinde oldu.

Resim

Bugün gelinen nokta itibariyle gurur verici bir tablo var ortada.

Resim

Deprem konutlarımız tamamlandı, hemşerilerimiz yavaş yavaş sıcak yuvalarında oturmaya başladı.

Resim

Bunun yanında halkımızın hizmetine sunmak için kamu binaları ve sosyal alanları da hizmete almaya başladık.

Resim

Burada bunun en güzel örneği bugün temelini attığımız yeni Belediye Hizmet Binası ile Öğretmenevi ve Halk Eğitim Merkezi. İnşallah buralar da hızlı bir şekilde tamamlanıp Pütürge'mizin yeni yüzüne farklı bir güzellik katacak.

Resim

Bu anlamda başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, emeği olan herkese teşekkür ediyoruz." dediler.

Resim

Açılış ve temel atma törenleri sonrasın da halkla ve STK'larla bir araya gelinildi deprem konutlarında oturan vatandaşlar evlerinden ziyaret edildi.

Resim

Resim

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Pütürge, baştan, aşağı, yenileniyor;, Bir, açılış, 3, temel, atma, töreni,
Yorumlar
Haber Yazılımı