Oğul Kekeç: Hayatımızda yeri olmadığını söylemem kafi
Haber
21 Kasım 2020 - Cumartesi 03:14
 
Oğul Kekeç: Hayatımızda yeri olmadığını söylemem kafi
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika… Sıcak haber… Malatyalı Usta Gazeteci Ahmet Kekeç’in oğlu Mehmet Hakan Kekeç gündem de düşmeyen o soruya cevap verdi.
Gündem Haberi
Oğul Kekeç: Hayatımızda yeri olmadığını söylemem kafi

Oğul Kekeç: Hayatımızda yeri olmadığını söylemem kafi

Malatyalı Usta Gazeteci Ahmet Kekeç’in oğlu Mehmet Hakan Kekeç gündeme damga vuran ve bazı yazarların da kaleme aldığı konu ile ilgili aynen şunları söyledi:

“DM kutusu "Karar ve Davutoğlu Kekeç'i anmadı" hatırlatmaları ile dolu.

Bu konuda zihin yorup yormama konusunda emin değilim...

Değerli büyüğüm Salih Tuna zaten gerekeni yazdı. 400 satan bir gazete ile yüzde 0,3 oy alacak akademisyenin hayatımızda yeri olmadığını söylemem kâfidir…”

MALATYA’YA GELECEĞİM…:

Malatya Olay Gazetesinde Ali Aladağ’ın görüştüğü Usta Gazeteci Ahmet Kekeç’in oğlu Gazeteci Mehmet Hakan Kekeç, şu an kendi durumunun iyi olduğunu ifade edip “En kısa sürede Malatya’ya geleceğim. Malatyalı hemşerilerim acımızı paylaştı. Hepsinden Allah razı olsun.

Türkiye acımızı paylaştı.” dedi.

BABAM AHMET KEKEÇ’İN TANIDIĞI CUMHURBAŞKANIMIZ…:

Usta Gazetecinin oğlu Gazeteci Mehmet Hakan Kekeç, “Büyük vefa gösterdi” dediği Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la ilgili şu iifadeleri kullandı.

“Babam Ahmet Kekeç'in 35 yıldır tanıdığı ve candan sevdiği sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın Eyüp Sultan haziresindeki kabir ziyareti, bizim için zor günlerin güçlü bir tesellisi oldu. Cumhurbaşkanımız, Eyüp Sultan'a defin konusu ve sonrasında büyük vefa gösterdi.”

Usta Gazeteci Ahmet Kekeç’le ilgili çok sayıda yazılar yazıldı-haberler yapıldı. Oğul Kekeç’in de gündeme taşıdığı Sabah Gazetesinde Salih Tuna’nın işte o yazısı…

SALİH TUNA…:

SALİH TUNA

Ahmet Kekeç size ne etti…?

Sayın Erdoğan sayesinde cumhurbaşkanı, başbakan, milletvekili, hatta genel yayın müdürü olan malum eşhas Kılıçdaroğlu kadar olamadı.
Bir başsağlığı mesajını veya bir rahmet dileğini bile çok gördüler.
Kemal Bey can arkadaşım Ahmet Kekeç yoğun bakımdayken oğlu Hakan'ı arayıp şifa dileklerinde bulundu. Eyüp Sultan Camii'ndeki cenaze törenine de çelenk gönderdi.
Üstelik, kendisini eleştiren yazılarından dolayı mahkemeye verdiği halde.
Aramızdan ayrılan ünlü bir gazeteci veya çok önemli bir köşe yazarı değildi sadece. Öyküde, denemede, romanda Türk edebiyatının seçkin örneklerini veren bir sanatçıydı.
Kemal Bey olması gerekeni yaptı.
Yazık ki yazık, Cumhurbaşkanımız Erdoğan sayesinde makam ve mevki sahibi olanlar onun kadar bile olamadı!
Ahmet Kekeç olsaydı, "Boş ver abi!" derdi. (Boş ver yerine başka bir ifade kullanırdı ya, şimdi yeri ve zamanı değil.)
Hayır, ben keyif bağışlamayacak soracağım:
Ahmet Kekeç size ne etti?

Sizi o mevki ve makamlara getiren Erdoğan'ın hukukunu savunmaktan başka?
Ne etti söyleyin?
"Erdoğan'a muhalefet etmeye başlayınca bizi eleştirdi" diyecekseniz, Kılıçdaroğlu'nu bin kat daha fazla (hem de kıyasıya) eleştirdi.
Hepsinden geçtim, bir "taziye" tweet'i atmaktan bile sizi alıkoyan ne?
Mesela siz, Sayın Gül?
Cumhurbaşkanlığı makamına geliş sürecinizde ve akabinde sevgili kardeşim Ahmet Kekeç'in sizi arkalayan onca yazısının bir rahmet dileği kadar da mı hatırı yoktu?
Şuncacık (insani) şeyden "imtina" etmenizin nedeni nedir?
"İçişlerinizi düzenlemezseniz, darbe ve dış müdahale kaçınılmaz hale gelir" sözünüzü hatırlatıp bunun, "parti içi muhalefet" değil, en hafif tanımlamasıyla, dış müdahaleyi ve darbeyi meşrulaştırmaktır dediği için mi?
Ya siz, Sayın Davutoğlu?
"Kim ne derse desin ben sözüme sadığım, Cumhurbaşkanımızla kurduğum vefa ilişkisini son nefesime kadar sürdüreceğim. Hiç kimse benim ağzımdan, benim dilimden, benim zihnimden Cumhurbaşkanımız aleyhinde tek söz duymadı. Duymayacak..." sözlerini size hatırlattığı için mi?
Şu anki halinize bakınca, evet, sözünüzü size hatırlatmak gerçekten de çok ağır olmuş!
Ama bunda can arkadaşımın suçu ne? Siz maalesef busunuz!...
Ya siz?
Vaktiyle aynı gazetede yıllar yılı birlikte çalıştınız. Hatta birçoğunuzla özel hayatında da arkadaşlıklar yaptı.
N'oldu da bir rahmet dileğini bile çok gördünüz?!
Bu kararmış kalplerinizle yatacak yeriniz var mı acaba?

ÇALIK^TAN ANNE KEKEÇ'E ZİYARET...:

Resim

Ak Parti Milletvekili ve MKYK Üyesi Öznur Çalık, hakka yürüyen Ahmet Kekeç'in annesi Fatma Kekeç'i ziyaret edip başsağlığı dileğinde bulundu.

Ahmet Kekeç’in annesi anlattı: Oğlum Ahmet doğruluktan hiç şaşmadı
AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, yeni tip koronavirüs sebebiyle tedavi gördüğü hastanede 59 yaşında hayatını kaybeden gazeteci, yazar ve hikayeci Ahmet Kekeç'in Malatya’daki annesine taziye ziyaretinde bulundu.
Milletvekili Çalık beraberindeki partililerle birlikte hayatını kaybeden gazeteci, yazar Ahmet Kekeç’in Malatya’nın Battalgazi ilçesi Sarıcıoğlu Mahallesinde yaşayan annesi Fatma Kekeç’e (81) evinde taziye ziyaretinde bulundu.
“Ahmet Kekeç ile aynı mahallede büyüdük”

Resim
Çalık, Ahmet Kekeç ile aynı mahallede büyüdüklerini, uzun yıllara dayanan bir hukukunun ve dostluğunun bulunduğunu belirterek, “Fatma annem çok güzel bir evlat yetiştirmiş. Bizler Malatyalı kıymetli ve güzel bir insanı kaybettik. En zor zamanlarda dimdik duran, istikametinden şaşmayan, irade sahibi bir kalemdi. Cumhurbaşkanımızda Ahmet ağabeyi çok severdi. Allah rahmet eylesin” dedi.
“Kendisini övmedi, övünmedi”
Anne Fatma Kekeç ise, “Oğlum Ahmet doğruluktan hiç şaşmadı, hep doğrudan yanaydı. Kendisini övmedi, övünmedi. Evlat acısı çok zor. Onun arkadaşları en çok kitaplardı, çoçukken de çok okurdu” diye konuştu. Ziyarette Ahmet Kekeç için dua edildi. Daha önce iki kez kanser tedavisi gören Ahmet Kekeç, 14 Kasım’da hayatını kaybetmişti.

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Oğul, Kekeç:, Hayatımızda, yeri, olmadığını, söylemem, kafi,
Yorumlar
Haber Yazılımı