Milli Savunma Bakan Yardımcısı Alpayu; Şehidimize rabbimden rahmet niyaz ediyorum
Haber
15 Nisan 2021 - Perşembe 17:08
 
Milli Savunma Bakan Yardımcısı Alpayu; Şehidimize rabbimden rahmet niyaz ediyorum
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika…Sıcak haber… Malatya’nın Başkanı Selahattin Gürkan’ı ziyaret eden milli savunma bakan yardımcısı alpay, “Türkiye bulunduğu coğrafya itibariyle olağan üstü tehditlerle karşı karşıya kalan büyük bir devletir…”dedi.
Gündem Haberi
Milli Savunma Bakan Yardımcısı Alpayu; Şehidimize rabbimden rahmet niyaz ediyorum

Milli Savunma Bakan Yardımcısı Alpayu;

Resim

Şehidimize rabbimden rahmet niyaz ediyorum

Irak’ın Kuzeyinde Beşika Üs Bölgesine teröristler tarafından düzenlenen saldırı sonrasında şehit olan Hemşehrimiz Uz. Çvş. Hacı Halil Kızılay’ın cenaze törenine katılmak üzere Malatya’ya gelen Milli Savunma Bakan Yardımcısı Şuay Alpay Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ı makamında ziyaret etti.

BAKAN YARDIMCIMIZIN HER ZAMAN YARDIM VE DESTEKLERİNİ GÖRDÜK

Milli Savunma Bakan Yardımcımız Şuay Alpay beyi ağırlamaktan büyük onur duyduğunu belirten Başkan Gürkan, “Şuay bey hem Milletvekilliği döneminde hem de Bakan Yardımcılığı döneminde Malatya ile ilgili iş ve işlemlerde hakikaten bir Malatyalı Milletvekili gibi, Malatyalı Bakan gibi çalışmış ve Malatya’ya gelen hizmetler noktasında öncülük etmiştir. Bu anlamda Malatya’ya yapmış olduğu hizmetlerden dolayı kendilerine teşekkür ediyorum” dedi.

ALLAH ÜLKEMİZİ TERÖR BELASINDAN KURTARSIN

Resim

Başkan Gürkan ayrıca Irak’ın Kuzeyinde Beşika Üs Bölgesine teröristler tarafından düzenlenen saldırı sonrasında şehit olan Hemşehrimiz Uz. Çvş. Hacı Halil Kızılay’ın Hekimhan’da gerçekleştirilecek olan cenaze törenine katılacaklarını belirterek, “Allah bu milleti Ramazan ayının yüzü suyu hürmetine hem Kovid belasından hem terör belasının milletimizin yakasından düşmesini temenni ediyorum” şeklinde konuştu.

ŞEHİDİMİZE RABBİMDEN RAHMET NİYAZ EDİYORUM

Resim

Ramazan ayının İslam Alemine, Türk Milletine, Ülkemize huzur, sağlık ve esenlikler getirmesi ve barışa vesile olması temennisinde bulunan Milli Savunma Bakan Yardımcısı Alpay, “Türkiye bulunduğu coğrafya itibariyle, konumu itibariyle tarihi müktesebatı sorumlulukları olağan üstü tehditlerle karşı karşıya kalan büyük bir devlet, büyük bir ülke. Elbette gönülden hiç şehit vermeyelim duygusu geçiyor ama Türkiye’nin baş başa kaldığı tehditler, güvenlikle ilgili problemler Türkiye’nin insiyatif alması ile birlikte karşı karşıya kaldığı sorunları da beraberinde getiriyor. Şehidimize Rabbimden rahmet niyaz ediyorum. Aziz Milletimize, ailesine başsağlığı diliyorum. Allah onlardan razı olsun onların makamları belli zaten.

Bu milletin yüzünün gülmesi için yeniden başka acılar yaşamaması için Ramazan hürmetine dua vaktinde olduğumuzu ifade ediyorum. Bu toprakları vatan kıldığımız günden bugüne hayatını bu devlet, millet ve bayrak için veren bütün şehitlerimize Rabbim rahmet etsin.

Resim

Onlardan razı olsun. Mekanları Cennet olsun. İnşallah bizlerde onların açtığı bu istikamette bu ülkeyi daha büyük hedeflere ulaştırmak için gayret ve çaba içerisinde olacağız” ifadelerini kullandı.

MALATYA’NIN BAŞKANI SELAHATTİN GÜRKAN’IN KORE’Lİ ELÇİ MİSAFİRİ OLDU…

“Kore Büyükelçisi Won Ik Lee’yi

Bir 2 kişi ve ayakta duran insanlar görseli olabilir

Büyükşehir Belediyemizde misafir ettik.

Sayın Büyükelçi ile Kore'de kardeş belediyecilik konusunda istişare ettik, şehrimizin tanıtımıyla ilgili bilgiler verdik.

Bir 1 kişi, ayakta ve şunu diyen bir yazı 'S BELEDİYESI Kore Büyükelçisi Sayın WON IK LEE HOŞ GELDİNİZ Selahattin GÜRKAN Büyükşehir Belediye Başkanı 미य' görseli olabilir

Ziyaretlerinden dolayı kendilerine teşekkür ediyorum.”.

Bir bir veya daha fazla kişi, ayakta duran insanlar ve takım elbise görseli olabilir

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Milli, Savunma, Bakan, Yardımcısı, Alpayu;, Şehidimize, rabbimden, rahmet, niyaz, ediyorum,
Yorumlar
Haber Yazılımı