MHP Milletvekili Mehmet Fendoğlu’ndan bölücülere tarihi yanıt
Haber
19 Nisan 2021 - Pazartesi 16:31
 
MHP Milletvekili Mehmet Fendoğlu’ndan bölücülere tarihi yanıt
Ali Aladağ...:Malatya Olay...: Son dakika... Sıcak haber... Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Malatya Milletvekili Mehmet Fendoğlu,'ndan bölücülere tarihi yanıt...Hamido olayı ile ilgili açıklamalar yapan Fendoğlu'ndan sert cevap bta var.olayı
Siyaset Haberi
MHP Milletvekili Mehmet Fendoğlu’ndan bölücülere tarihi yanıt

MHP Milletvekili Mehmet Fendoğlu’ndan bölücülere tarihi yanıt

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Malatya Milletvekili Mehmet Fendoğlu, 43 yıl önce bombalı eylem sonucu şehit edilen dönemin Malatya Belediye Başkanı ve amcası Hamit Fendoğlu olayını dış güçlerin  iç karışıklık çıkartarak ülkemizi bölme amaçlarından birisi  olarak değerlendirdi.

Yerel Vuslat TV’de yayınlanan Ramazan Sohbetleri programına katılan MHP Malatya Milletvekili Mehmet Fendoğlu, Hamit Fendoğlu’nun (Hamido) katledilmesinin 43. Yıldönümünde, önemli değerlendirmelerde bulundu. Dış güçlerin ülkemiz üzerinde oynadığı olaylara vurgu yapan Milletvekili Mehmet Fendoğlu, ülkemizin hafızasına yer edinen acı hadiseyi şöyle değerlendirdi;” 1980 askeri darbesinden önce dış güçler ülkemizi sağ sol; Alevi- Sünni olarak bölmeye çalıştı Hamido’nun bombalı eylem sonucu şehit edilmesinde de gaye iç karışıklık çıkarmaktı ama olmadı; bu defa 1980 sonrasında da Kürt-Türk ayrımı çıkartarak, bu oyunu sergileyerek ülkemiz üzerindeki kötü amellerini gerçekleştirmek istediler. Bugün Devlet Başkanımız olsun, Genel Başkanımız olsun vurguladıkları beka meselesinin özü de budur işte. 1983 yılında Siirt’in Eruh ilçesinde üç vatan evladımızın şehit edilmesini basit bir terör eylemi olarak görenler, meselenin esasında ülkeyi parçalama olduğunu idrak edemeyen dönemin yöneticilerine bu yüzden kızıyorum. Bu olay basite indirgendiği için onca yılın sonunda 30 Bin vatandaşımızı, 5500 askerimizi teröre kurban verdik. PKK bir terör örgütüdür, Apo dedikleri kişi ise bir katildir. Meselenin özü budur ancak bu ülkeyi asla bölemeyecekler, amaçlarını gerçekleştiremeyecekler.”

FENDOĞLKU'DAN TARİŞHİ YANIT VE TARİHİ AYAR...

Az sonra Malatya IOlay'da 

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: MHP, Milletvekili, Mehmet, Fendoğlu’ndan, bölücülere, tarihi, yanıt,
Yorumlar
Haber Yazılımı