MHP’li Fendoğlu, Sözde soykırım iddialarına Bahçeli önerisini sundu
Haber
29 Nisan 2021 - Perşembe 18:44
 
MHP’li Fendoğlu, Sözde soykırım iddialarına Bahçeli önerisini sundu
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika… Sıcak haber… MHP Milletvekili ve ÖMKYK Üyesi Mehmet Fendoğlu, Sözde soykırım iddialarına karşı Bahçeli’nin komisyon önerisini sundu
Siyaset Haberi
MHP’li Fendoğlu, Sözde soykırım iddialarına Bahçeli önerisini sundu

MHP’li Fendoğlu;

Sözde soykırım iddialarına Bahçeli önerisini sundu

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) MYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Mehmet Fendoğlu TBMM Genel Kurulunda söz alarak “Sözde soykırım iddialarına karşı 57. Hükumet döneminde Genel Başkanımız Başbakan Yardımcısı Sn. Devlet Bahçeli başkanlığında “Asılsız Soykırım İddiaları ile Mücadele Koordinasyon Kurulu (ASİMKK)” kurulmuş, dezenformasyon engellenmeye çalışılmıştır.

Bu Kurulun TBMM Meclisimiz tarafından tekrar kurulması ve hayata geçirilmesi gerekmektedir.”

MHP Malatya Milletvekili Fendoğlu konuşmasında;

“Sayın Başkan, değerli milletvekilleri; soykırım iftira ve iddiaları için mecliste kınamak yetmiyor. 25 Mayıs 2001 yılında, 57'nci hükûmet zamanında, Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli başkanlığında “Asılsız Soykırımı İddialarıyla Mücadele Koordinasyon Kurulu” yani “ASİMKK” kurulmuş olup devletimizin maruz kaldığı haksız ve asılsız iddialar için soykırım iddialarına ilişkin çalışmalar yapmış ve başarılı da olmuşladır.

Bugün Gazi Meclisimize ve Başkanlığınıza düşen bir görev var. 2001 yılında liderimiz Sayın Devlet Bahçeli'nin kurmuş olduğu Asılsız Soykırım İddiaları ile Mücadele Koordinasyon Kurulunun kurularak tekrar hayata geçirilmesidir.” İfadelerini kullandı.

MHP MİLLETVEKİLİ MEHMET FENDOĞLU'NUN MECLİSTEKİ ÖNERİ KONUŞMASI...:

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: MHP’li, Fendoğlu,, Sözde, soykırım, iddialarına, Bahçeli, önerisini, sundu,
Yorumlar
Haber Yazılımı