MHP’li Fendoğlu; Bu defa Muhtarların taleplerini TBMM’de gündeme getirdi
Haber
01 Nisan 2021 - Perşembe 17:33
 
MHP’li Fendoğlu; Bu defa Muhtarların taleplerini TBMM’de gündeme getirdi
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika… Sıcak haber… MHP Malatya Milletvekili Mehmet Fendoğlu muhtarların taleplerini TBMM genel kurulunda gündeme getirdi.
Siyaset Haberi
MHP’li Fendoğlu; Bu defa Muhtarların taleplerini TBMM’de gündeme getirdi

MHP’li Fendoğlu;

Muhtarların taleplerini TBMM’de gündeme getirdi

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) MYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Mehmet Fendoğlu TBMM Genel Kurulunda söz alarak “ Hisartepe, Tanışık, Hacıyusuflar, Beydağı, Üzümlü, Hacı Halil Oğlu Çiftliği, Yenice, Fırıncı, Kapıkaya, Çolaklı, Topluca, Gülümuşağı, Kuluşağı ve Şişman Mahalle muhtarlarımız, biz muhtarlar olarak çok zor durumdayız, tek katlı konutlar küçük geldiğinden dolayı köylümüze kabul ettiremiyoruz; muhtarlarımız Pütürge, Doğanyol ve Battalgazi Düzyol Mahallesi'nde olduğu gibi konutların iki katlı yapılmasını talep etmektedir.” Diyerek Muhtarların taleplerini TBMM Genel kurulunda gündeme getirdi.

MHP Malatya Milletvekili Fendoğlu konuşmasında;

“24 Ocak Elâzığ Sivrice'de meydana gelen depremde Battalgazi ilçemiz de yoğun bir şekilde etkilenmiştir. Depremde oluşan ağır hasar sonrasında yıkılan ve oturulamayacak durumda bulunan konutların yerine devletimiz tarafından yeni konutların yapımına başlanmış ve yapımları devam etmektedir fakat köylümüz yapılmakta olan tek katlı konutların ihtiyaçlarına cevap veremeyeceğini, bu nedenle yapılacak olan tek katlı konutları istemediklerini bildirmişlerdir. Köy yerinde kiralık ev olmadığından vatandaşlarımız mağdur olmaktadır. Devletimizin yanlarında olduğunu bilen Hisartepe, Tanışık, Hacıyusuflar, Beydağı, Üzümlü, Hacı Halil Oğlu Çiftliği, Yenice, Fırıncı, Kapıkaya, Çolaklı, Topluca, Gülümuşağı, Kuluşağı ve Şişman Mahalle muhtarlarımız, biz muhtarlar olarak çok zor durumdayız, tek katlı konutlar küçük geldiğinden dolayı köylümüze kabul ettiremiyoruz; muhtarlarımız Pütürge, Doğanyol ve Battalgazi Düzyol Mahallesi'nde olduğu gibi konutların iki katlı yapılmasını talep etmektedir.” İfadelerini kullandı.

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: MHP’li, Fendoğlu;, Bu, defa, Muhtarların, taleplerini, TBMM’de, gündeme, getirdi,
Yorumlar
Haber Yazılımı