MHP İl Başkanı Samanlı; Biz kırk bir yıldır her 12 Eylül’de karanlığa saplanıyoruz.
Haber
12 Eylül 2021 - Pazar 14:40
 
MHP İl Başkanı Samanlı; Biz kırk bir yıldır her 12 Eylül’de karanlığa saplanıyoruz.
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika Sıcak haber… Milliyetçi Hareket Partisi Malatya İl Başkanı Mesut Samanlı ve yönetimi, 12 Eylül Darbesi’nde şehit edilen Malatyalı Ülkücüler için ‘Malatyalı Ülkücü Şehitler’ isimli bir sergi düzenledi.
Siyaset Haberi
MHP İl Başkanı Samanlı; Biz kırk bir yıldır her 12 Eylül’de karanlığa saplanıyoruz.

MHP İl Başkanı Samanlı;

Resim

kırk bir yıldır her 12 Eylül’de karanlığa saplanıyoruz...

Resim

Düzenlenmiş olan programda konuşan Başkan Mesut Samanlı; “Türk kelimesi ile şehadet kelimesi adeta müsemma olmuştur. Bunun en bariz şehri Malatya’dır. Her karış toprağı şehit kanıyla sulanmış bu ulvi kentin tüm sakinlerini, şehitlerini yad etmek için davet etmiş bulunduk. Davetimize icap eden tüm hemşehrilerimize müteşekkiriz” dedi. Başkan Mesut Samanlı’nın konuya ilişkin açıklamaları şöyle;

Resim

ŞEHİTLERİMİZİN ACILARI İLK GÜNKÜ KADAR TAZE …

“ Milliyetçi Hareket Partisi Malatya İl Başkanlığı olarak, bugün hazin vedaların başkahramanlarını anıyoruz. Bu vedaları ebediyete nakşetmek bizim en temel vazifemizdir. Bizler ülkücü neferleriz, ülkemizi bölmeye çalışan herkese karşı dimdik ayaktayız. Bir an olsun yeise kapılamayacak, bu yoldan dönmeyeceğiz. Bugün 12 Eylül ve biz kırk bir yıldır her 12 Eylül’de karanlığa saplanıyoruz. O kara günleri unutmak, o kalleşlikleri sineye çekmek bizler için mümkün değil.

Resim

Yüreğimiz bu denli ülkü aşkıyla çarparken ve göğsümüz bu denli kara bir ülkü sevdasına tutulmuşken; bu kara sevda uğruna, bayrak uğruna, vatan uğruna şehit olan dava sevdalılarını unutmak mümkün müdür? Şehitlerin ardında bıraktıkları bağrı yanan analarının, beşikte kalan yavrularının yüzüne nasıl bakarız? Herkes bilsin ki; üzerinden yıllar geçse de şehitlerimizin acıları ilk günkü kadar taze. Hikayelerini dinlemek ise hala çok soğuk ve elem verici. İsimlerini duyunca hala kanımız çekiliyor ve iman dolu teslimiyetlerini yad ettikçe gözlerimiz doluyor.

ÜLKÜCÜ OLMAK ZORDUR …

Resim

Bizler; anasından, yârinden, evladından vazgeçip şehadete koşan ve bayrak hür dalgalansın diye o al bayrağa kanıyla renk verenlerdik. İşte bu yüzden, Ülkücü olmak zordur. Sonsuz bir vatan aşkı, bitmek tükenmek bilmeyen bir sabır, bir an olsun sekteye uğratılmayacak bir kızılelma ve tüm bunlara güç getirecek bir iman gerekir. Tüm bunları her baş, her göğüs kaldıramaz. Aynı zamanda biliyoruz ki; Türk kelimesi ile şehadet kelimesi adeta müsemma olmuştur. Bunun en bariz şehri Malatya’dır. Her karış toprağı şehit kanıyla sulanmış bu ulvi kentin tüm sakinlerini, şehitlerini yad etmek için davet etmiş bulunduk. 12 Eylül Darbesi sonrası tüm yurt genelinde çok fazla şehit verdik, Malatya’da da durum diğer vilayetlerden farklı değildi. Bu yüzden; Malatyalı her bir ülkücü şehidimizi siması ve hikayesiyle tanısınlar diye, Milliyetçi Hareket Partisi olarak, hemşehrilerimizin iştirak ettiği bir sergi düzenlemiş bulunuyoruz. Bu sergiyi düzenleyen MHP Malatya İl Başkanlığı Kadın ve Aile Birimimize teşekkür ediyorum.

Resim

Davetimize icap eden tüm hemşehrilerimize de müteşekkiriz. Son olarak, darağacında bile cellatları korkutanlara, bir değil iki kere asılanlara, işkencelerle şehit olup yine de vatanına, ülküsüne, bayrağına tek söz ettirmeyenlere, Milliyetçi şuur için tüm bölücü militanlarla her an göğüs göğse çarpışanlara, pusularda kalleşçe şehit edilenlere selam olsun. Malatya’nın Ülkücü Şehitlerine ve ailelerine selam olsun. Bizlerin yanında yürüyüp bir an olsun yolundan ve davasından dönmeyenlere selam olsun. Herkesin ayaklarına sağlık.”

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: MHP, İl, Başkanı, Samanlı;, Biz, kırk, bir, yıldır, her, 12, Eylül’de, karanlığa, saplanıyoruz.,
Yorumlar
Haber Yazılımı