MASKİ personelleri kan bağışında bulundu
Haber
13 Haziran 2022 - Pazartesi 15:59
 
MASKİ personelleri kan bağışında bulundu
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika… Sıcak haber…: Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü personelleri belirli aralıklarla kan vermeye devam ediyor.
Sağlık Haberi
MASKİ personelleri kan bağışında bulundu

MASKİ personelleri kan bağışında bulundu

MASKİ Genel Müdürlüğü hizmet binasında Türk Kızılayı Malatya Şubesi tarafından kurulan stantlarda MASKİ çalışanları kan bağışında bulundu.

3 ayda bir düzenli olarak gerçekleştirilen etkinlik kapsamında kan veren MASKİ Genel Müdürlüğü İşletmeler Dairesi Başkanı Ramazan Toy, “Malatya Kızılay Şubesi tarafından MASKİ Genel Müdürlüğümüzde kan kampanyası düzenlendi. MASKİ çalışanları olarak bizlerde kampanyaya destek verdik. Çok önemli ve kıymetli bir hizmet. Pandemi sürecinde kan stoklarında çok ciddi azalmalar oldu. Bu süreçte hepimizin başına bir hastalık gelebilir. Bunu düşünerek bizlerde kan verdik. Böylesi bir kutsal görevi yapan Kızılay çalışanlarımıza ve kan veren tüm mesai arkadaşlarımı teşekkür ediyorum” dedi.

Açıklama yok.

Yatırım ve İnşaat Dairesi Başkanı Süleyman Şahin ise, 16. kez kan verdiğini ifade ederek, “Sosyal sorumluluk gereği bizde üzerimize vazife addettiğimiz kan kampanyasına katıldık. Bu gün ile birlikte 16. kez kan veriyorum. Hiç birimizin garantisi yok. Her an her şey başımıza gelebilir. Hangi dakika hastaneye düşeceğiz bilemiyoruz. Kan stoklarının yeterli seviyede olması için her sağlıklı vatandaşımızın kan vermesi gerektiği inancındayım” diye konuştu.

Her vatandaşın kan vermesi gerektiğini belirten MASKİ Genel Müdürü Mehmet Mert, “Kan bağışı kampanyasına destek veren personellerimize teşekkür ediyorum. Bu bir vatandaşlık görevidir. Her vatandaşımızın mutlaka kan vermesi gerekmektedir. Verilen kanlar birçok hastanın sağlığına kavuşmasına yardımcı olacaktır. Unutulmamalıdır ki; yarın bizlerin de kan almaya ihtiyacımız olabilir. Her sağlıklı birey, ilgili kurumlara bağışlayacağı kan ile 3 kişinin hayatının kurtulmasına vesile olacaktır. Herkesi düzenli olarak kan bağışçısı olmaya davet ediyorum” dedi.

14 HAZİRAN DÜNYA GÖNÜLLÜ KAN BAĞIŞÇILARI GÜNÜ

KAN BAĞIŞ RAKAMLARI PANDEMİ ÖNCESİNE DÖNDÜ
Düzenli ve gönüllü kan bağışının öneminin pekiştirilmesi ve yaygınlaştırılması için kutlanan Dünya Kan Bağışçıları Gününde Kızılay Malatya Şube Başkanı Dr. Harun KURT yazılı bir açıklama yaptı.
14 Haziran, A-B-O kan grubu sistemini bulan Nobel ödülü sahibi bilim insanı Karl Landsteiner’ın doğum günü olması sebebiyle, her yıl dünyada “Dünya Gönüllü Kan Bağışçıları Günü” olarak anılıyor. Hiç tanımadıkları insanların hayatlarını kurtarmak için tamamen gönüllü olarak kan bağışlayan tüm bağışçılarımıza teşekkürlerimi iletiyorum.
Covid-19 pandemisi tüm dünyada kan bağış süreçlerini olumsuz etkiledi. Hayatın normale dönmesi ile birlikte gönüllü kan bağışında da pandemi öncesine dönüldü. Ramazan ayında yaşadığımız düşük kan stok seviyesi; bağışçılarımızın hassasiyetleri sayesinde normale dönmüş oldu.
Kızılay Bölge Kan Merkezi Müdürlüğümüz Malatya, Elâzığ, Adıyaman ve Tunceli illerinin kan ihtiyacını karşılıyor. Dört ilimizin yıllık bağış sayısı 89 bin ünite civarındadır. İlimizde yıllık 41 bin ünite kan bağışı alıyoruz. Alınan kanları ilimizdeki 16 hastaneye ulaştırıyoruz.  Hiçbir hastamızın mağdur olmaması için Fuzuli Caddesi, Soykan Meydanı, İl Sağlık Müdürlüğü altı ve Eski belediye meydanında sürekli ekiplerimizle; ayrıca kurum kuruluş ve ilçelerimizin tamamında mobil ekiplerimizle kan bağışı alıyoruz. Bağışçılarımızın fedakarlıkları ile hiçbir hastanemizde olumsuz durum yaşanmaması, kan ihtiyacı giderilmeyen hiçbir hastamızın olmaması için bu büyük görevi en iyi şekilde yapmaya çalışıyoruz.

Bağışçılarımızın gösterdikleri duyarlılık ve fedakarlıklar için teşekkür ediyor; sağlıklı tüm vatandaşlarımızı Kan ve kök hücre bağışında bulunarak insanların hayatlarını kurtarmak için bağış noktalarımıza bekliyorum.

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: MASKİ, personelleri, kan, bağışında, bulundu,
Yorumlar
Haber Yazılımı