Malatyalılar başkanı Gürkan’ı neden seviyor? Cevap işte bu fotoğrafta
Haber
23 Ekim 2020 - Cuma 02:15
 
Malatyalılar başkanı Gürkan’ı neden seviyor? Cevap işte bu fotoğrafta
​Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika… Sıcak haber… Malatya’nın başkanı Selahattin Gürkan’ı halk neden seviyor…? Bu sorunun cevap’ı bugün bir ziyarette çekilen fotoğraf en güzel cevap olarak karşımızda duruyor…
Çocuk Haberi
Malatyalılar başkanı Gürkan’ı neden seviyor? Cevap işte bu fotoğrafta

Malatyalılar başkanı Gürkan’ı neden seviyor?

Resim

Cevap işte bu fotoğrafta...

Resim

Günün fotoğrafı…

Malatya’nın başkanı Selahattin Gürkan, her gün bir hemşehrisinin evinde…Gönül belediyeciliği bu…Gönüllere dokunmak…Malatya’nın Başkanı Gürkan ise gönüllere dokunuyor…

Malatya’nın başkanı Gürkan, halkla iç içe…El ele…Kol kola…Omuz omuza…Gönüllere dokunuyor ve halkta Başkanı Gürkan’ı seviyor…

MALATYA’NIN BAŞKANI GÜRKAN GÖNÜLLERE DOKUNDU…

Mlatya’nın başkanı Selahattin Gürkan gönüllere dokundu…Pandemiden dolayı çalışamayan servis işletmecisi Turan Demir’i evinde ziyaret edip, ev halkı ile sohbet etti, hatıra fotoğrafları çektirdi…

Malatya’nın başkanı Gürkan Demir ailesinin çocuklarının eğitim ve öğretimlerinde aksaklık yaşamamaları için de tablet hediye etti…

O an dünya güzelleşti…

Malatya'nın Başkanını hep bu halkın yanında görürsünüz...Halkın ayağına gider ve gönüllere dokunur...

HABERİN DETAYI...:

Resim

Malatya’nın Başkanı Selahattin Gürkan, Minibüsçüler ve Umum Servis Araçları Odası Başkanı Mesut İnce ile birlikte servisçi esnafının pandemi nedeniyle sıkıntılar yaşayan bir ailesini ziyaret etti, öğrenci çocuklarına tablet hediye etti.

Görüntünün olası içeriği: 6 kişi, oturan insanlar ve iç mekan

Pandemi sürecinde okulların kapalı olması nedeniyle ekonomik sorunlar yaşayan servisçi bir aileyi ziyaret eden Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, öğrencilere sürpriz yaparak tablet hediye etti.

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, ayakta ve açık hava

Ziyarette söz alan Malatya Minibüsçüler ve Umum Servis Araçları Odası Başkanı Mesut İnce, “Sayın Başkanımıza geçen hafta oda ziyaretinde servisçi esnafımızın mağdur olduğunu, çocuklarının tabletinin olmadığını, derslere giremediğini ilettiğimizde sağ olsunlar Büyükşehir Belediye Başkanımız servisçi kardeşimizi evinde ziyaret etmek istedi.

Görüntünün olası içeriği: 32 kişi

Özellikle pandemi sürecinde Büyükşehir Belediye Başkanımızın, Malatya Büyükşehir Belediyesi’nin tüm esnafımıza büyük destek ve katkıları olmuştur. Buradaki katkının bizim için maddi değerinin önemi yoktur ancak manevi değeri çok büyüktür. Çünkü o zor süreçte esnafımızın depremle birlikte yaklaşık 10 aydır bir mağduriyetimiz vardı.

Resim

Yaklaşık 400-500’ e yakın gıda kolisi desteğiyle birlikte market çekleri, bununla birlikte başkanımızın bizzat şahsi maddi yardımları esnafımıza olmuştur. Esnafımızın bu zor süreçte tek halini hatırını soran yetkili kurum kuruluş Malatya Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Selahattin Gürkan’dır. Bu noktada bizler her zaman başkanımıza destek veriyoruz, başkanımızın yanında oluyoruz.

Servisçi esnafımızın haklı seslenişine destek vererek bugün ailemizi ziyaret ederek esnafımızın çocuklarına tablet hediye edip farkındalık yaratmıştır. Özellikle Büyükşehir Belediye Başkanımız birilerinden önce bu tablet konusunu gündeme getirerek, mağdur olan, ailesinde çocuğu olup da tableti olmayan kişilere yardım amaçlı bir kampanya başlatmıştır.

Büyükşehir Belediyemizden sonrada birileri tablet konusunu başlatmıştır ama geç kalmıştır. Bu noktada ben Büyükşehir Belediye Başkanımız ve ekibine şahsım ve esnaflarım adına bir kez daha teşekkür ediyorum” dedi.

Servisçi Esnafı Turan Demir ise Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ın kendilerini evlerinde ziyaret etmelerinden dolayı memnun olduklarını ifade ederek, “Belediye başkanımızın ziyaretinden ötürü çok memnunuz. Dikkate alınmak, dinlenmek bizim için önemlidir. Ben servisçi esnafı olarak 10 aydır çalışmıyorum.

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi ve açık hava

En güzel şey karşımızda muhatap bulmaktır. İyi köyü bir şekilde geçimimizi yapıyoruz. Bir derdimiz olduğu zaman ilk önce oda başkanımıza gidiyoruz. Sağ olsun kendisi de Belediye başkanımıza aktarmış. Gereken desteği bizlere verdiler. Muhatap alınıp evime gelmeleri ayrıca beni memnun etmiştir.

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Malatyalılar, başkanı, Gürkan’ı, neden, seviyor?, Cevap, işte, bu, fotoğrafta,
Yorumlar
Haber Yazılımı