Malatya Turgut Özal Üniversitesi’nden mezuniyet coşkusu
Haber
03 Haziran 2022 - Cuma 01:25
 
Malatya Turgut Özal Üniversitesi’nden mezuniyet coşkusu
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika… Sıcak haber…: Malatya Turgut Özal Üniversitesi’nde 2021- 2022 Akademik Yılı 4. Mezuniyet Töreni büyük bir coşku ile kutlandı.
Bilim Haberi
Malatya Turgut Özal Üniversitesi’nden mezuniyet coşkusu

Malatya Turgut Özal Üniversitesi’nden mezuniyet coşkusu

Yoğun katılımın olduğu Mezuniyet töreninde MTÜ Rektörü Prof. Dr. Aysun Bay Karabulut'un açılış konuşmasını yaptığı törende Malatya Valisi Hulusi Şahin kürsüye çıkarak öğrencileri tebrik etti.

Resim

Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlayan Mezuniyet Töreninde öğrenciler resmi geçit yaptı. Daha sonra bölümler de mezun olan öğrenciler kürsüye alınıp belgeleri takdim edildi. Dönem birincisi öğrenci konuşma da yaptı. Coşkulu gecen mezuniyet töreninde kepler havaya fırlatıldı.

Resim

MTÜ Mezuniyet Töreni'nde Vali Hulusi Şahin, Garnizon Komutanı Tümgeneral  Selami Arslan, Rektör Prof. Dr. Aysun Bay Karabulut, Battalgazi belediye başkanı Osman Güder, Yeşilyurt Belediye Başkan Vekili Mehmet Cüreoğlu, Arapgir belediye başkanı Haluk Cömertoğlu, İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Ercan Altın, Emniyet Müdürü Ercan Dağdeviren, Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi öğretim üyesi Doç.Dr. Ercan Karabulut, STK Temsilcileri öğrenciler, velileri ve davetliler katıldı.

Resim

REKTÖR KARABULUT NE DEDİ?

Malatya Turgut Özal Rektörü Prof. Dr. Aysun Bay Karabulut mezuniyet törenin de şunları söyledi?

“Bugün mutlu günümüz sevinçliyiz sizleri mezun ediyoruz. Hüzünlüyüz sizlerden ayrılıyoruz.

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın tensipleriyle kurulan MTÜ başarının adı oldu.  Yaşamın yeni bir evresine adım attığınız bu günden itibaren vereceğiniz mücadelede sizlere başarılar diliyorum. Kısmetiniz bol, yolunuz açık olsun. Hepinizi sevgiyle kucaklıyorum.”

Resim

VALİ HULUSİ ŞAHİN NE DEDİ?

Malatya Valisi Hulusi Şahin. Öğrencilere seslenip “Önemli bir Üniversite’de mezun oluyorsunuz. Hayatınız boyunca hep söyleyeceksiniz Malatya Turgut Özal Üniversitesi’nden mezun olduk diyeceksiniz?

Resim

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın tensipleriyle kurulan Malatya Turgut Özal Üniversitesi 4 yılda önemli mesafe kat etmiş. Rektörünüz başarılı işlere imza atmış. Sizlerde hayatınız boyunca başarılı işlere imza atacağınıza yürekten inanıyoruz hepinizi kutluyorum”dedi.

TURGUT ÖZAL MÜZESİ GEZİLDİ…:

Resim

M TÜ Rektörü misafirlere Turgut Özal Müzesini gezdirip bilgiler verdi.

VALİ ŞAHİN’DEN ZİYARET…:

Resim

MTÜ Rektörü Prof. Dr. Aysun Bay Karabulut ziyaretle ilgili şunları söyledi:

“Malatya Valimiz Sn. Hulusi Şahin ve değerli eşi Sn. Ebru Şahin'in üniversitemize yaptığı iade-i ziyaretlerinden dolayı teşekkür ediyor, yeni görevlerinde tekrar muvaffakiyetler diliyorum.”

BAHAR ŞENLİĞİ VE MEZUNİYET COŞKUSU…:

MTÜ’de 2 gün üst üste etkinlik vardı. Bahar şenliğinin ardından mezuniyet töreni zirve ile taçlandı.

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Malatya, Turgut, Özal, Üniversitesi’nden, mezuniyet, coşkusu,
Yorumlar
Haber Yazılımı