Malatya polisi af etmede; Polis-savcıyız dediler yakalı ele verdiler
Haber
15 Kasım 2020 - Pazar 06:16
 
Malatya polisi af etmede; Polis-savcıyız dediler yakalı ele verdiler
İzzettin çiçek...:malatya Olay...: Son dakika... Sıcak haber... Malatya'da kendilerini polis-savcı olarak tanıttılar, kısa sürede yakayı ele verip kıs kıvrak yakalandılar. Ve diğer olaylar...
Asayiş Haberi
Malatya polisi af etmede; Polis-savcıyız dediler yakalı ele verdiler

Malatya polisi af etmede;

Polis-savcıyız dediler yakalı ele verdiler...
Malatya polisi suç ve suçluları af etmiyor...İşte olaylar ve detayları...
"Asayiş Şube Müdürlüğü görevlilerimizce 14.11.2020 günü yapılan çalışmalarda;
POLİS SAVCI...:
Çilesiz Mahallesi Begüm Kartal İlkokulu önünde Müşteki A. E. B.’yi (1939 Dğ.) arayarak kendisini polis-savcı olarak tanıtan şahıslar tarafından 103.260 TL paranın eldenci olarak tabir edilen iki şüpheli şahsa verilmesi sonucu gerçekleşen Nitelikli Dolandırıcılık olayı ile ilgili olarak şüphelilerin 01 … plakalı bir araç kullandıkları tespit edilerek yakalanmış, Araç sürücüsü İ.A. isimli şahıs yanındaki şahısları para karşılığı Akçadağ ilçesine götürdüğünü beyan etmiş, İ. A. isimli şahsın yapılan üst aramasında 2 cep telefonuna el konulmuş ve C.Savcısının talimatıyla gözaltına alınmış diğer 4 şüphelinin ise ifadeleri alınarak serbest bırakılmıştır. Şüpheli İ. A. sevk edildiği adli mercilerce Adli Kontrol şartıyla serbest bırakılmıştır. Ayrıca bahsi geçen aracın şehirlerarası korsan taşımacılık yaptığı tespit edilerek 8.000 TL para cezası ile 60 gün trafikten men işlemi uygulanmış, araç otoparka çektirilmiştir. Bahse konu paranın bulunmasına yönelik çalışmalar devam etmektedir.

Resim
HIRSIZLIK...:
Olay 1- 07.11.2020 günü Çöşnük Mahallesinde inşaatta meydana gelen 20.000 ₺ değerinde Hırsızlık olayı;
Olay 2- 10.11.2020 günü Hacı Abdi Mahallesinde meydana gelen 9 adet pazar arabası çalınması olayı ile ilgili yapılan çalışmada 47 saatlik kamera görüntüsü izlenmiş, olayı gerçekleştiren şüpheli şahısların S. O., İ. Y. ve E. E. isimli şahıslar olduğu tespit edilmiş, şahıslar yakalanarak adli makamlara sevk edilmiş, şahıslardan S. O. ve İ.Y. Tutuklanmış, E. E. ise adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştır.
CEP TELEFONU...:
İnönü Caddesinde müşteki M. Ç. İle konuşma bahanesiyle cep telefonu alan şahsın M. B. olduğu tespit edilmiş ve şahıs yakalanmış, cep telefonunu satın alan Ö. F. B. isimli şahıs hakkında Suç eşyasını satın almaktan işlem yapılmış, cep telefonu müştekisine teslim edilmiştir.
FUHUŞ...:
erhadiye Mahallesinde bir ikamette, fuhuş yaptığı tespit edilen bir bayan ve üç erkek şahıs olmak üzere toplam dört şahsa fuhuş konusu ile alakalı olarak gerekli idari işlem yapılmıştır.
CEP TELEFONU ÇALINMASI...:
Dabakhane mahallesinde bir işyerinde Müşteki D. P. isimli şahsa ait cep telefonun çalınması olayı ile ilgili yapılan çalışmada olayın şüphelisinin A. C. U. Olduğu tespit edilmiş, şahıs yakalanarak cep telefonu müştekisine teslim edilmiştir."

Fotoğraf açıklaması yok.
YOLCU OTOBÜSÜNDE ESRAR....:
İşte ayrıntı..."KOM Şube Müdürlüğü görevlilerimizce yapılan yol uygulamasında doğu illerinden batı illerine giden bir yolcu otobüsünde yapılan kontrolde;
Otobüsün rafında bulunan bir poşet içerisinde 2 cips paketi ve bir meyve suyu kutusunun içine zulalanmış halde ve folyoya sarılı vaziyette toplam 1 kilo esrar yakalanmış,
Konu ile ilgili şüpheli S.İ, Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğüne teslim edilmiştir."

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi
KOZMETİK ÜRÜNÜ...:
İşte ayrıntı..."KOM Şube Müdürlüğünce yapılan çalışmalarda; M. H. isimli şahsın doğu illerinden gümrük kaçağı kozmetik ürün getirerek piyasaya sürdüğü bilgileri elde edilmiş, şahsın aracı yol uygulama noktasında durdurulmuş, araç içerisinde yapılan aramada;
3.888 adet değişik markalarda kozmetik ürünü ele geçirilmiştir.
Şüpheli şahsa “5607 SKM" suçundan yasal işlem yapılmıştı"
KORONA VİRÜS DENETİMLERİ...:


İşte detaylar..."Coronavirüs ile Mücadele Kapsamında İl genelinde son 24 saatte toplam;
• (184) Market,
• (74) Kuaför ve Berber,
• (7) Piknik Alanı,
• (5) Pazar Yeri,
• (1) AVM,
• (251) Toplu Taşıma
• (58) Kahvehane,
• (78) Lokanta,
• (7) Spor Merkezi,
• (5) Düğün Salonu,
• (1) Hamam ve Sauna,
• (1) Kasap Pazarı,
• (73) Ticari taksi
• (218) İşyeri,
• (5) Konaklama Tesisi,
• (2) Taziye Yeri,
• Maşti ve Tren Garı,
• (20) Cami ve Açık alan,
Kontrol edilmiş,
* (37) Şahsa maske takmamaktan,
* (2) Şahsa sosyal mesafe ihlalinden,
* (18) Şahsa sigara içmekten,
* (1) işyerine kural ihlalinden işlem tesis edilmiştir.
* Covid-19 temaslısı olmasından dolayı karantina kuralına uymadığı tespit edilen (5) vatandaşa cezai işlem tesis edilmiş olup; ikametine yönlendirilmiştir.
* Covid-19 testi pozitif olup karantina kuralına uymadığı tespit edilen (1) vatandaş yurda yerleştirilmiştir."

 

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Malatya, polisi, af, etmede;, Polis-savcıyız, dediler, yakalı, ele, verdiler,
Yorumlar
Haber Yazılımı