Malatya'nın kaplanları 2'nci etap kamp çalışmalarını Bolu'da başlattı
Haber
09 Temmuz 2021 - Cuma 01:59
 
Malatya'nın kaplanları 2'nci etap kamp çalışmalarını Bolu'da başlattı
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika...; Sıcak haber... Kaplanların izinleri sona erdi...Helenex Yeni Malatyaspor’da ikinci etap kamp çalışmaları Bolu’da başlatıldı.
Spor Haberi
Malatya'nın kaplanları 2'nci etap kamp çalışmalarını Bolu'da başlattı

Malatya'nın kaplanları 2'nci etap;

Resim

Kamp çalışmalarını Bolu'da başlattı...

Resim

Bolu'da bugün Teknik Patron İrfan Buz yönetimin de yapılan 2'nci etap kamp çalışmalarına yeni transferler de katıldı.

Resim

Kaplanlar kampın ilk gününü çift idamla geçirdi.

Resim

KULÜPLER BİRLİĞİ: MAÇLARA ÇIKMAYIZ

Kulüpler Birliği'nin, Ahmet Ağaoğlu'nu başkanlığa seçtiği toplantısında TFF'ye 4 maddelik bir mektup yazıldı.

Yabancı sorunu, yayın ücretleri gündeme getirildi.

Yapılan açıklamanın sonunda isteklerin çözülmemesi halinde maçlara çıkmama dahil önemli kararlar alınabileceği belirtildi.

Kulüpler Birliği'nin açıklaması şu şekilde:

"Türkiye Futbol Federasyonu Başkanlığı'na; Aşağıda yer alan başlıklarda Türkiye Futbol Federasyonu tarafından alınan kararların ve yapılmakta olan uygulamaların yeniden gözden geçirilerek, bu hususlarda alınmış kararlardan aşağıda imzası bulunan kulüplerimizin talebi doğrultusunda geri dönülmesi ve yine kulüplerimizin istekleri doğrultusunda yeniden karar alınması talebimizi bilgilerinize sunarız.

"TFF İLE YAYINCI KURULUŞ ARASINDAKİ CİDDİYETTEN UZAK İLİŞKİ..."

- Türkiye Futbol Federasyonu ile yayıncı kuruluş arasındaki ciddiyetten uzak ilişkilerden ötürü sözleşmenin sürekli tadil edilerek kulüplerimizin her sene finansal zarar görmesi,

- Merkez Hakem Kurulu, Disiplin Kurulu ve Tahkim Kurullarının atama ve işleyişleri,

- Yabancı oyuncu sayısındaki kulüplerimizin taleplerinin göz ardı edilmesi,

- Kulüp Lisans Talimatı kriterlerinin ülkemiz gerçekleri dışında kalması

"TÜRK FUTBOLUNUN SÜRDÜRÜLEBİLİR OLMASINI ARTIK İMKANSIZ KILMIŞTIR"

Türk futbolunun sürdürülebilir olmasını artık imkansız kılmıştır. Tüm bu gelişmelerden ötürü aşağıda imzası bulunan Süper Lig Kulüpleri olarak Türkiye Futbol Federasyonu'nun Kulüpler Birliği'nin uygunluğu olmadan alacağı kararları kabul etmeyeceğimizi bildiririz. Yayın ihale sürecinin dünyada başarılı örneklerinde olduğu gibi tarafımızca yapılması ve yönetilmesi gerekliliğini öngörmekteyiz. Bu nedenle yayın ihalesinin tüm süreçlerinde Kulüpler Birliği'nin onayının aranmasını talep ediyoruz. Ayrıca gerek Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi gerekse Kamu Denetçileri Kurumu'nun tavsiye kararı doğrultusunda; Türk futbol yargı sisteminin bağımsız ve Genel Kurul tarafından seçilerek oluşturulması, Merkez Hakem Kurulu'nda liyakatin esas olması, sistemle alınan kararların şeffaf olması, yabancı oyuncu sayısı konusunda alınan karardan ivedilikle geri dönülmesi, Kulüp lisans Talimatı kriterlerinin pandemi koşullarının oluşturduğu etki ve kulüplerimiz gerçekleri doğrultusunda yeniden oluşturulması, daha önce Kulüpler Birliği olarak başkanlığınıza ilettiğimiz ve cevap alamadığımız ya da olumsuz cevap aldığımız tüm resmi başvurularımızın yeniden değerlendirilmesi taleplerimizi bilgilerinize arz ederiz. Bu taleplerimizin kabul görmemesi halinde, Türk futbolunun sürdürülebilirlikten uzak olacağı gerçeği göz önüne alınarak aşağıda imzası olan kulüpler olarak müsabakalara çıkmama dahil tüm seçenekleri değerlendireceğimizi bilgilerinize arz ederiz."

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Malatya'nın, kaplanları, 2'nci, etap, kamp, çalışmalarını, Bolu'da, başlattı,
Yorumlar
Haber Yazılımı