Malatya’nın Başkanı Gürkan; Türkiye’nin Başkanı Erdoğan’a altın kayısı hediye etti
Haber
25 Haziran 2021 - Cuma 02:51
 
Malatya’nın Başkanı Gürkan; Türkiye’nin Başkanı Erdoğan’a altın kayısı hediye etti
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika…Sıcak haber… Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile bir görüşme gerçekleştirerek, kendisine Malatya’nın 13 ilçesinin temsil edildiği ağaç yapılardan yücelen kayısı hediyesini takdim etti.
Siyaset Haberi
Malatya’nın Başkanı Gürkan; Türkiye’nin Başkanı Erdoğan’a altın kayısı hediye etti

Malatya’nın Başkanı Gürkan;

Türkiye’nin Başkanı Erdoğan’a altın kayısı hediye etti

Bir dizi toplantılara katılmak ve Malatya ile ilgili yatırımların son durumu hakkında bilgiler almak için Ankara’da bulunan Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile bir araya geldi.

Önceki gün Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan Başkanlığında gerçekleşen AK Parti Belediye Başkanları İstişare Toplantısı’na katılan Başkan Gürkan, bugün de Sayın Erdoğan ile bir araya gelerek, kendisine Malatya’nın 13 ilçesinin temsil edildiği, üzerinde “Kıymetli Cumhurbaşkanımız, Hemşehrimiz Sn. Recep Tayyip Erdoğan, insanlık medeniyetinin başladığı, Anadolu’yu Anayurt Yapan Destan Şehri Güneşin Altın Yumurtası, kayısı başkenti Malatya’dan; her sokağında huzur kokan coğrafyası ve vefalı insanları adına; kayısımıza, kayısının tanıtımına ve “Dar’ül Rifat” diye anılan seçkin insanların şehri Malatya’ya geçmişten geleceğe tüm destekleriniz şükranlarımızı arz ederiz. Sağlığınız daim, makamınız ali, ikbaliniz efzun muhabbetiniz payidar olsun” yazılı altın kayısı hediyesini takdim etti.

Resim

Başkan Gürkan, Cumhurbaşkanı Sayın Erdoğan’a Malatya verdiği özel önem ve desteklerden dolayı teşekkür ederek, kendisini Malatya’ya davet etti. Başkan Gürkan, son dönemde inşa çalışması tamamlanan, Yeni Kongre ve Fuar Merkezi, Lisanslı Depo, Kızılay Üretim Tesisi, Altay Kışlası Sosyal Tesisleri, Spor Tesisleri, Parklar, Yollar ve Restorasyonu tamamlanan tarihi eserler gibi birçok hizmetin açılışını gerçekleştirmesi için Sayın Erdoğan’ı Malatya’ya davet etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan ise bu daveti kabul ettiğini beyanla programa alacaklarını ifade etti.

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Malatya’nın, Başkanı, Gürkan;, Türkiye’nin, Başkanı, Erdoğan’a, altın, kayısı, hediye, etti,
Yorumlar
Haber Yazılımı