Malatya’nın Başkanı Gürkan; Simon’a fahri hemşeri beratını verdi
Haber
10 Haziran 2021 - Perşembe 20:49
 
Malatya’nın Başkanı Gürkan; Simon’a fahri hemşeri beratını verdi
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika… Sıcak haber… Büyükşehir Belediyesi Anadolu Efesli Simon’a Fahri Hemşehri Beratı verdi…Avrupa şampiyonu ve Avrupa Kupası Malatya’da
Spor Haberi
Malatya’nın Başkanı Gürkan; Simon’a fahri hemşeri beratını verdi

Malatya’nın Başkanı Gürkan;

Simon’a fahri hemşeri beratını verdi...

Euroleague finalinde ülkemize Avrupa Şampiyonluğunu getiren Anadolu Efes'in 44 forma numaralı sporcusu Krunoslav Simon'a, şehrimizin tanıtımına sağladığı katkı ve desteklerden dolayı Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan tarafından fahri hemşehrilik beratı verildi.

MEMLEKETİNE HOŞ GELDİN

Malatya Büyükşehir Belediyesinde Krunoslav Simon’a fahri hemşehrilik beratı verilmesi ile ilgili bir program düzenlendi. Program sırasında bir konuşma gerçekleştiren Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, “Anadolu Efes Kulübünün değerli sporcusu hemşehrimiz Simon’u memleketinde görmekten büyük onur duyduğumu belirtmek istiyorum. Simon Malatyalı sporseverlerin ve Malatyalı hemşehrilerimizin gönlünde taht kurmuştur. Malatya 44’e vurgundur. Simon 44 numaralı formayı tercih edince Malatyalıların medarı iftarı haline gelmiştir. Malatya sevgisinin nerde nasıl oluştuğunu bilemiyorum. Ama özellikle Hırvatistan’da zulme uğrayan Hırvatların Osmanlı döneminde Anadolu’ya ve Malatya’ya getirildiğini biliyorum. Oradan kalan bir sevgi atmosferi var diye düşünüyorum.

Malatya dünya genelinde de önemli bir şehirdir. Malatya’yı tarif ederken İnsanlık medeniyetinin başladığı yer diye tarif ediyoruz. İnsanlık medeniyeti açısından ve tüm insanlık açısından Malatya önemli bir merkezdir. Malatya bağrında çok değerli devlet ve siyaset adamları, ilim adamları ve kahramanlar çıkarmıştır. Simon Malatya’yı sevmekle ne kadar ufkunun geniş olduğunu bize göstermiş oldu. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’da Malatya’yı ve Malatyalıları çok sever onun nişanesi olarak kendilerine fahri hemşehrilik beratı takdim ettik. Simon artık Cumhurbaşkanımızın da hemşehrisidir. Anadolu Efes Spor Kulübünün önemli sporcularından Simon’u Malatya’da ağırlamaktan, misafir etmekten bir hemşehrisi olarak büyük onur duyduğumu belirtmek istiyorum. Memleketine hoş geldiniz” ifadelerini kullandı.

MALATYA’DA ÇOK GÜZEL VAKİT GEÇİRDİM

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı’na kendilerini davet ettiği için teşekkür eden Krunoslav Simon ise yaptığı konuşmada, “Malatya’ya geldiğim andan itibaren çok güzel vakit geçirdim. Bugün bana eşlik eden herkese teşekkür ediyorum. Buraya geldiğim için çok memnunum.

Resim

Türkiye’ye geldiğim günden beri Malatyalı insanlardan Malatyalı hemşehrilerimden çok büyük destek gördüm. Bugün resmi olarak Malatyalı olmaktan büyük gurur duyuyorum. Beni davet ettiğiniz için güzel bir gün geçirmeme vesile olduğunuz için sizlere teşekkür ediyorum. Malatya’yı gelecekte tekrar ziyaret edeceğim” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından Başkan Gürkan Krunoslav Simon’a çeşitli hediyeler taktim etti. Krunoslav Simon'da Başkan Gürkan’a Anadolu Efes Kulübü’nün formasını hediye etti. Malatya Büyükşehir belediyesi Başkan Vekili Vahap Erdem Simon'u bir an yal nız bırakmadı.

3'LÜK ATTILAR...:

Bir bir veya daha fazla kişi ve ayakta duran insanlar görseli olabilir

Malatya'nın Başkanı Gürkan ve Malatyalı Simon Millet Bahçesinde Basket sahasında...Genç Basketbolcularla...

Bir bir veya daha fazla kişi ve ayakta duran insanlar görseli olabilir

Bir Erol Akdeniz dahil 4 kişi ve ayakta duran insanlar görseli olabilir

Bir 8 kişi ve ayakta duran insanlar görseli olabilir

Bir 11 kişi ve ayakta duran insanlar görseli olabilir

Bir Abdullah Akgün dahil 3 kişi, ayakta duran insanlar, açık hava ve şunu diyen bir yazı 'uhisport 44 44' görseli olabilir

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Malatya’nın, Başkanı, Gürkan;, Simon’a, fahri, hemşeri, beratını, verdi,
Yorumlar
Haber Yazılımı