Malatya’nın Başkanı Gürkan; Özal ve Hamido’yu rahmetle minnetle anıyoruz
Haber
16 Nisan 2021 - Cuma 21:56
 
Malatya’nın Başkanı Gürkan; Özal ve Hamido’yu rahmetle minnetle anıyoruz
Yaşam Haberi
Malatya’nın Başkanı Gürkan; Özal ve Hamido’yu rahmetle minnetle anıyoruz

Malatya’nın Başkanı Gürkan;

Özal ve Hamido’yu rahmetle minnetle anıyoruz...

Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, 8. Cumhurbaşkanı hemşerimiz Turgut Özal ile Malatya Belediyesi eski Başkanlarından ve Malatya eski milletvekili Hamit Fendoğlu’nun ölüm yıldönümü dolayısıyla bir başsağlığı mesajı yayımladı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan Türkiye Cumhuriyetinin 8. Cumhurbaşkanı merhum Turgut Özal’ın 28. ölüm yıldönümü dolayısıyla yayımladığı mesajda;

Resim

"Merhum Özal, yakın tarihimizin sıkıntılı ve zorlu bir döneminde en üst seviyede sorumluluklar üstlenmekten çekinmeyen bir dava adamıydı. Ülkemizin önündeki engelleri nasıl aşabileceğimize dair yol gösteren bir kılavuzdu. Gerçekleştirdiği devrimle ülke ve millet olarak kendimize güvenmemizi sağlayan bir öncü şahsiyetti.

Turgut Özal, ülkemize ivme kazandıran icraatları, demokratikleşme ve kalkınma sürecinde iz bırakan hizmetleriyle milletimizin takdirini kazanmıştır. Merhum Özal, ülkemizin gelişmesi ve ilerlemesinde öncü rol oynamış, aziz milletimizin gönlünde müstesna bir yer edinmiştir.

Merhum Özal, sadece ülkemizde değil başta Türk Cumhuriyetleri olmak üzere dünyanın birçok ülkesinde itibar görmüş, saygı duyulmuş bir liderdi.

Hemşerimiz merhum Turgut Özal’ı vefatının 28. yıldönümünde saygı rahmet ve şükranla anıyorum” ifadelerine yer verdi.

Malatya'nın iki değeri Cumhurbaşkanı Özal ve Belediye başkanı Hamido  anılıyor

Hamit Fendoğlu Mesajı

Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Malatya Belediyesi eski Başkanlarından ve Malatya eski milletvekillerinden Hamit Fendoğlu’nun şehadetinin 43. yıldönümü nedeniyle yayınladığı mesajda da;

“Ülkemizde siyasi istikrarsızlık ve iç karışıklık için dün olduğu gibi bugünde bazı şer odakları haince ve alçakça terör eylemleri yapmaktadır. Bu kapsamda birçok vatan evladı şehit olmuştur.

Bu kapsamda bundan 43 yıl önce düzenlenen hain bombalı saldırı sonrasında gelini ve iki torunu ile birlikte Malatya eski Belediye Başkanımız Hamit Fendoğlu’da şehit olmuştur.

Hamit Fendoğlu, hayatı boyunca Türk siyasetine mertliği ve dürüstlüğü ile damga vurmuş bir siyaset adamıydı. Malatyalıların kalbinde müstesna bir yere sahip olan Malatya eski Milletvekili ve Belediye Başkanı Hamit Fendoğlu ile hayatını kaybeden gelini ve iki torununu rahmetle anıyorum. Haince yapılan terör saldırılarını dün olduğu gibi bugün bir kez daha kınıyor ve lanetliyoruz” dedi.

Bir 4 kişi, ayakta duran insanlar ve açık hava görseli olabilir

HAMİDO MEZARI BAŞINDA ANILDI…:

1978 yılında iki torunu ve gelini ile kargoyla gönderilen bomba düzenekli paketin patlaması sonucu şehit edilen Malatya belediye başkanı merhum Hamit Fendoğlu’un seneyi devriyesinde mezarı başın da dua ve Aşr-ı şerife okutuldu.

Bir Muhsin Yiğit dahil 5 kişi, ayakta duran insanlar, açık hava ve ağaç görseli olabilir

Hamido’nun yeğeni Milletvekili Mehmet Fendoğlu, Malatya’nın Başkanı Selahattin Gürkan, MHP MKYK Üyeleri Ömer Ekici, Eyüp Gönültaş, MHP il başkanı Mesut Samanlı ve aile yakınları katıldı.

Bir 8 kişi, ayakta duran insanlar, ağaç ve açık hava görseli olabilir

Malatya’nın Başkanı Gürkan “Ruhları şad Mekanları cennet olsun.”dedi.

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Malatya’nın, Başkanı, Gürkan;, Özal, ve, Hamido’yu, rahmetle, minnetle, anıyoruz,
Yorumlar
Haber Yazılımı