Malatya’nın Başkanı Gürkan; MESTON artık Türkiye’ye hitap ediyor
Haber
30 Temmuz 2021 - Cuma 16:11
 
Malatya’nın Başkanı Gürkan; MESTON artık Türkiye’ye hitap ediyor
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika Sıcak haber… Malatya’nın Başkanı Selahattin Gürkan “Türkiye’ye hizmet eden bir şirket hüviyetine gelinmesini temenni ediyorum” ifadelerini kullandı.
Ekonomi Haberi
Malatya’nın Başkanı Gürkan; MESTON artık Türkiye’ye hitap ediyor

Malatya’nın Başkanı Gürkan;

Resim

MESTON artık Türkiye’ye hitap ediyor...

Malatya Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden olan MESTON şirketi, kilit taşı, künk, karo taşı ve kent mobilyaları üretimiyle bölgede örnek çalışmalara imza atıyor.

Resim

MESTON şirketi bünyesinde faaliyet gösteren üretim tesislerinde incelemelerde bulunan Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, yapılan çalışmalarla ilgili bilgiler aldı. Başkan Gürkan, MESTON şirketinin standartlarını yükselterek Malatya’ya, bölgeye ve Türkiye’ye hizmet eden bir şirket hüviyetine gelmesi için çalıştıklarını söyledi.

Resim

İnceleme gezisinde MESTON’un yaptığı çalışmalar hakkında bilgiler veren MESTON Genel Müdürü Fahrettin Ulubaba, “MESTON firması olarak 7/24 çalışan bir şirketiz. İl dışına ve il içine üretimler gerçekleştiriyoruz. Standartların üzerinde üretimler yapıyoruz. Kilit taşı, künk, karo taşı ve kent mobilyaları çalışmalarını firmamızda gerçekleştiriyoruz” dedi.

Başkan Gürkan ise, “MESTON firmamızın üretim sahasında çalışmalarımızı inceledik. Fabrikalarımızda üretimi yapılan ürünleri inceledik. Künk diye tabir ettiğimiz üretim merkezimizi gezdik. Orada 200’lük ve bin 600’lük künk üretildiğini gördük. Üretimlerin standartlar çerçevesi içerisinde üretildiğini gördük. Kilit taşı fabrikamızda kilit taşı çeşitleriyle birlikte güzel çalışmalar yapılmış. Çalışmaları yapan MESTON Genel Müdürlüğümüzün şahsında bütün çalışanlarımıza teşekkür ediyorum.

Resim

Çalışmaları sadece kamu kurumlarıyla değil özel sektörle de paydaş olma ve pazar bulma konusundaki görüşlerimizi ilettik. Şuanda 50 kamunun, 50 özel sektörün ihtiyaçlarını karşılıyorlar. İnşallah segment ve standartları daha da yükselterek hem Malatya’ya, hem bölgeye, hem de Türkiye’ye hizmet eden bir şirket hüviyetine gelinmesini temenni ediyorum” ifadelerini kullandı.

Hanımınçiftliği-Taştepe Viyadüğü Çalışmaları Devam Ediyor

GÜRKAN, “MALATYA’DA TRAFİK VE ULAŞIM PROBLEMLERİNE NEŞTER VURUYORUZ”

Malatya Büyükşehir Belediyesi, Kuzey Kuşak Yolu projesi kapsamında yapılan ve yılsonunda tamamlanacak olan Hanımınçiftliği-Taştepe Viyadüğünde çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürüyor.

Sivas Yolu, Battalgazi Yolu, Çöşnük ve Yeni Malatya Stadyumuyla birlikte Elazığ Yoluna bağlanacak olan Kuzey Kuşak Yolu çalışmaları kapsamında yapımına devam edenilen Hanımınçiftliği-Taştepe Viyadüğü çalışmaları sürüyor. 115 mt dört açıklıklı, 28 mt yükseklikte ve 30 mt genişliğindeki viyadük çalışmalarının yapıldığı alanda incelemelerde bulunan Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, viyadüğün yılsonu itibariyle tamamlanacağını ifade etti.

Resim

Hanımınçiftliği-Taştepe Viyadüğü ve Kuzey Kuşak Yolu çalışmaları hakkında bilgiler veren Genel Sekreter Yardımcısı Latif Okyay, “Kuzey Kuşak Yolumuzun Taştepe Mahallesi bağlantı viyadüğünde çalışmalarımız devam ediyor. Çalışmalarımızda fore kazıklar tamamlandı. Ayak çalışmaları devam ediyor. Toplamda beş olan ayakların ikisi tamamlandı. Diğer ayakların da tamamlanmasıyla döşeme çalışmalarına başlayacağız. İnşallah yılsonuna kadar viyadüğümüz tamamlanmış olacak. Viyadüğümüz tamamlandığında Sivas Yoluna diğer taraftan Yeşilçam Mahallemiz ve Yeni Malatya Stadı yoluna bağlanmış olacak” dedi.

RAHAT, KONFORLU, GÜVENLİ VE HIZLI ULAŞIM ARTELLERİNE KAVUŞUYORUZ

Resim

Yeni yapılan kuşak yollarıyla birlikte Malatya’da trafik ve ulaşım anlamında problemlere büyük ölçüde neşter vurulduğunu ifade eden Başkan Gürkan, “Taştepe Viyadüğü diye tabir ettiğimiz Battalgazi yoluna bağlanan viyadüğümüzün çalışmalarını yerinde inceledik. Çalışmalarımız yoğun bir şekilde devam ediyor. Kuzey Kuşak Yolu sürecindeki kamulaştırma çalışmalarımız bitmek üzere. 95’lik kamulaştırma kısmı tamamlandı. İnşallah geriye kalan 5’lik kısmını da bir ay içerisinde neticelendireceğiz ve akabinde viyadüğümüzü yılsonuna kadar tamamlamış olacağız. İlk etapta Battalgazi yoluyla Sivas Yolu bağlantısı olacak. Akabinde Çöşnük ve Yeni Malatya Stadının olduğu alana gidecek bir güzergâh planladık. Aynı zamanda mevcut Elazığ yoluna, Yeni Malatya Stadı ve Üniversite yolundaki yoğunluğun önüne geçmek amacıyla yolun stadyumdan Elazığ yoluna bağlanması amaçlanmaktadır. Hemen alt

bölgeden de Kuzey Çevre Yolunun geçmesiyle de Malatya’daki ulaşım ve trafik problemine önemli ölçüde neşter vurulacaktır diye düşünüyorum.

Resim

Diğer taraftan da Güney Kuşak Yolundaki çalışmalarımızda yoğun bir şekilde devam ediyor. Kuzey Çevre Yolundaki çalışmaları da bizzat yakinen takip ediyoruz. Ödenek noktasındaki sorunların ortadan kalkması için gerekli mercilerle ve bakanlarımızla görüşüyoruz. Şuanda Kuzey Çevre Yolundaki çalışmalar da yoğun bir şekilde devam ediyor. 2022 yılının sonunda bütün yapılan yollar açıldığında Malatya’daki ulaşım ve trafik sorunu asgariye inecektir diye düşünüyorum. Daha konforlu, rahat, hızlı ve güvenli ulaşım arterlerine kavuşacağız. Viyadüğümüzde fore kazık çalışmaları tamamlanmış ve köprü ayaklarının gün yüzüne çıkması için çalışmalar devam ediyor. Viyadüğümüzün tamamlanmasıyla tretuvar ve sanat yapılarıyla birlikte Battalgazi yoluna bağlanacaktır. İkinci etapta da stadyum yoluna bağlanması için çalışmalarımız devam edecektir. Çalışmalarımızın memleketimize ve milletimize hayırlı olmasını temenni ediyorum” diye konuştu.

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Malatya’nın, Başkanı, Gürkan;, MESTON, artık, Türkiye’ye, hitap, ediyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı