Malatya’nın Başkanı Gürkan; Destan şehrin her köşesinde çalışma var
Haber
29 Temmuz 2021 - Perşembe 15:18
 
Malatya’nın Başkanı Gürkan; Destan şehrin her köşesinde çalışma var
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika Sıcak haber… Malatya Büyükşehir Belediyesi başlatmış olduğu altyapı ve üstyapı çalışmalarıyla Malatya genelinde yoğun bir şekilde çalışmalarına devam ediyor.
Yaşam Haberi
Malatya’nın Başkanı Gürkan; Destan şehrin her köşesinde çalışma var

Malatya’nın Başkanı Gürkan;

Destan şehrin her köşesinde çalışma var...

MASKİ Genel Müdürlüğü tarafından, Malatya Geneli Muhtelif İçmesuyu ve Kanalizasyon Hattı yapım işi kapsamında Yeşilyurt İlçesi Gündüzbey Mahallesi’ne yaklaşık maliyeti 1.5 milyon TL olan 2 bin 500 metrelik içmesuyu hattı çalışması gerçekleştirildi. Öz kaynakların kullanıldığı içmesuyu hattı çalışmasında hatları deplase edilerek 500 adet abone bağlantısı yenilendi.

Resim

MASKİ Genel Müdürlüğünün yaptığı çalışmaların ardından Yol ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanlığı ekipleri de 3 km’lik yolda yeni asfalt serim çalışması yapıyor. Tamamen eskiyen yolda yol kazıma işlemini yapan ekipler asfalt serim çalışmalarını da tamamlayıp daha konforlu ve ferah yolları vatandaşların hizmetine sunuyor.

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan beraberinde AK Parti İl Başkanı İhsan Koca ile birlikte Malatya Büyükşehir Belediyesi MASKİ Genel Müdürlüğü tarafından Gündüzbey Mahallesinde başlatılan ve tamamlanan altyapı çalışmaları ile asfalt çalışmalarını yerinde inceleyerek açıklamalarda bulundu.

Resim

Yeşilyurt İlçesi Gündüzbey Mahallesinde yapılan çalışmalarla ilgili bilgiler veren MASKİ Genel Müdürü Mehmet Yaşar Karataş, “Gündüzbey Mahallemizde özellikle içme suyu ile alakalı sorunlar vardı. Kurum olarak içme suyu şebekesini yenilemek adına sokakların dar olmasına rağmen 2,5 km’lik alanda içme suyu şebekesi çalışmalarını yaptık. Çalışmalarımızla birlikte 500 abonemizin bağlantılarını yaptık ve devreye aldık. Yaptığımız çalışmalarımızın sonrasında Yol ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanlığımızın ekipleri asfalt çalışmalarını yapmak için sahaya girdi. Yapılan çalışmaların mahallemiz için hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

Resim

MASKİ Genel Müdürlüğünün yaptığı çalışmaların ardından asfalt çalışmalarına başladıklarını belirten Yol ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanı Mehmet Mert, “Gündüzbey Mahallemizin eski yerleşim alanında asfalt çalışmalarımıza

başladık. Çalışmaları yaptığımız alan dar ve araç gereçlerimizin mahalle içerisinde hareket alanı kısıtlı. Çalışmaları yaptığımız alanda üç çeşit taş vardı ve birçok alanı yamaydı yani yol anlamında kullanışlı bir yer değildi. MASKİ Genel Müdürlüğümüzün yaptığı çalışmaların ardından komple yolda söküm işlemi yaptık ve pmt ile asfalt çalışmalarımızı devam ettiriyoruz. Mesafe olarak 3 km’lik bir mesafe ama çalışma şartları bakımından zor. Kamyon ve greyderin girmemesi nedeniyle elle döküm ve serim işlemlerini yapıyoruz. Çalışmaları yaptığımız alan Büyükşehir Belediyemize ait olmamasına rağmen kısa zamanda asfalt çalışmalarımızı tamamlayacağız ve vatandaşlarımızın hizmetine yolumuzu sunacağız” açıklamalarında bulundu.

Resim

Mahallelerine yapılan çalışmalardan dolayı Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’a teşekkür eden Gündüzbey Mahalle Muhtarı Mehmet Ali Şahintürk, “MASKİ Genel Müdürlüğümüzün yaptığı çalışmaları başkanımızla beraber inceledik. Asfalt çalışmalarımıza da biran önce başlanıldı. Büyükşehir Belediye Başkanımız Selahattin Gürkan’a teşekkür ediyorum. Selahattin Başkanımızın göreve gelmesiyle mahallemizin gelişmesi bir oldu. Başkanımıza teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Büyükşehir Belediyesinin Malatya genelinde yoğun olarak çalıştığını dile getiren AK Parti Malatya İl Başkanı İhsan Koca ise, “Büyükşehir Belediyemizin güzel çalışmalarından birine daha şahitlik ediyoruz, mutluluğunu yaşıyoruz. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Kadim Gündüzbey’imizin, kadim Kündübeg’imizin sokaklarının standartlarının yükseldiğini görüyoruz. Güzel ve kaliteli asfaltla mahallemizin tanıştığını görüyoruz. İçme suyu, kanalizasyon altyapı çalışmalarımız tamamlanmış. Yapılan altyapı çalışmalarının sonucunda da asfalt çalışmalarımız da yapılıyor. Çalışmaların Gündüzbeyli hemşerilerimize hayırlı olmasını diliyorum. Başta Selahattin Başkanımıza ve emeği geçenlere teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Gündüzbey Mahallesinde yaklaşık 50 yıllık su şebekesinin yenilendiğini söyleyen Başkan Gürkan, “Gündüzbey Mahallemizde çok eskilerden kalma su şebekemiz vardı. Yaklaşık 50 yıl önce yapılan bir su şebekesiydi. Mevcut su şebekesinin kifayet etmediği ve yeterli olmadığı, basıncının olmadığı, patlak ve arızaların olduğu ve vatandaşlarımıza da sürdürülebilir anlamda su verilemediği şeklinde şikâyetler geliyordu. Ayrıca Yol ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanlığımızda yolların iyi olmadığını gördü ve müşahede etti. MASKİ Genel Müdürlüğümüze su şebekelerinin değişmesi konusunda talimatımızı vermiştik. Yol ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanlığımızda yolların bize ait olmamasına rağmen yama

Resim

ile yolların düzgün olmayacağını belirtmesi üzerine, düzgün bir asfaltın çalışmaların yapıldığı alana dökülmesi noktasında ilgili arkadaşlarımıza talimatlarımızı verdik.

MASKİ Genel Müdürlüğümüz 2,5 km’lik alanda çalışmalarını bitirdi ve 500 abonenin bağlantılarını yaptı. Yol ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanlığımızda zor şartlarda asfalt çalışmalarını yapıyor. Asfalt çalışmaları noktasında Büyükşehir Belediyesi olarak Türkiye’de bir destan yazıyoruz. 8 Büyükşehir Belediyesinin toplamından fazla günlük bitüm alınıyor. TÜPRAŞ’ın resmi kayıtlarıdır. Sadece Gündüzbey Mahallesinde değil, Yol ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanlığımızın 85 yerde şantiyesi var. Malatya’nın bin 600 mezra, 718 mahalle ve 13 ilçesinde şehrimizin her köşesinde yoğun bir çalışma gerçekleştiriliyor. Yaptığımız çalışmaların memleketimize ve hemşerilerimize hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum” şeklinde konuştu.

Gündüzbey Mahalle Muhtarı Mehmet Ali Şahintürk, inceleme gezisinin ardından kiraz ağacına resmedilen kiraz figürünü Gündüzbey Mahallesi adına yapılan çalışmalardan dolayı Başkan Gürkan’a takdim etti.

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ KAYNARCA MAHALLESİNDE 4 BİN DÖNÜM TARIM ARAZİSİNİ SUYA KAVUŞTURDU...

Resim

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan Kaynarca Mahallesini ziyaret etti. Başkan Gürkan, “4 bin dönüm arazinin sulanması ile alakalı olarak yaşanan sıkıntının çözülmesi mahalle sakinlerini olduğu gibi bizleri de mutlu etmiştir” dedi.

Sayın Başkanımız kalp krizi geçirmiş kaynarca halkını tekrar hayata döndürdü

Binlerce dönüm arazinin sulanması için yapılan çalışmalardan dolayı Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’a teşekkür eden Kaynarca Sulama Kooperatif Başkanı Mahmut Yılmaz, “Yıllardır mağdur olan kaynarca halkının sorununu çözdüğü için Sayın Başkanımıza teşekkür ediyorum. Kalp Krizi geçirmiş kaynarca halkını tekrar hayata döndürdü. 2008 yılında yapılan yanlış bir imar uygulaması ile 4 bin dönüm arazinin susuz kalmasına neden olundu. Bu durumu defalarca dile getirmemize rağmen sorunumuz çözülmedi. Sayın Başkanımız sorunumuza gerekli hassasiyeti göstererek buradaki 900 metre duvarı 10 günde tamamlayarak kapalı sistemde sulama suyu verildi. Büyükşehir Belediye Başkanımıza nasıl teşekkür edeceğimi bilemiyorum. Sayın Başkanımız burada olduğu müddetçe çözülmeyecek sorunumuz yoktur. Sayın Başkanımızdan Allah razı olsun” şeklinde konuştu.

Resim

Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Selahattin Gürkan’dan Allah razı olsun

Sulama suyu problemlerinin çözüldüğünü ifade eden Kaynarca Mahalle Muhtarı Mehmet Güner ise, “4 bin dönümlük alanın sulama suyu problemini çözdüğü için Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Selahattin Gürkan’dan Allah razı olsun. Sulama suyunun olmaması mahallemiz için büyük bir sorun ve sıkıntıydı. 4 bin dönüm tarım alanının sulanacak olması çiftçimizi mutlu etmiştir. Sayın Başkanıma mahalle sakinleri ve çiftçiler adına teşekkür ediyorum” dedi.

4 bin dönümlük tarım arazisine su verilmesini sağladık

4 bin dönüm tarım arazisinin sulanacak olmasının kendilerini mutlu ettiğini belirten Başkan Gürkan ise yaptığı konuşmada, “Kooperatif Başkanımız ve Muhtarımız çiftçilerimizin 4 bin dönümlük alanın yapılan imar uygulamaları ile inşaat çalışmaları sonrasında kanal yallarının kapanması ile birlikte tarım alanlarının ve ağaçların sulanamayacağını bize ifade etmişlerdi. Önceki ziyaretlerimizde sorunu yerinde görmüş ve gerekli çalışmaları başlatmıştık.

Yaptığımız ikili görüşmeler neticesinde mevcut alanda inşaat çalışması gerçekleştiren müteahhitle yapmış olduğumuz görüşme sonrasında sulama kanalı için bir yol hattı oluşturulmasına karar verdik ve kapalı sistemle 4 bin dönüm tarım arazisine su verilmesini sağladık.

Büyükşehir Belediyesi olarak bir taraftan tarımsal alanların sulanmasına yardımcı olduğumuz gibi bir yandan da kırsal alanlarda gerek sulama suyunun temini ve sulanacak araziye ulaşması noktasında da kanal, köprü ve menfez yapım çalışmalarımızda bulunmakta. Bu çalışmalarımızın kaynarca halkına hayırlı olmasını temenni ediyorum. Biz memleketimizi mazisine layık istikbale hazırlama noktasında el birliğiyle el ele vererek daha güzel günlere ve çalışmalara imza atacağız. Durmak yok yola devam” şeklinde konuştu.

Tarım alanlarının sulama suyu sorununun çözümünde gösterdiği yakın ilgi ve alakadan dolayı Kaynarca Mahalle Muhtarı Mehmet Güner Başkan Gürkan’a bir plaket takdim etti.

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ KANALBOYUNU TEMİZLİYOR

Daha yaşanabilir ve modern bir Malatya için çalışmalar gerçekleştiren Büyükşehir Belediyesi bu çalışmalarının yanında sağlıklı bir şehir oluşturmak adına temizlik çalışmalarına da büyük önem veriyor.

Malatya Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığına bağlı ekipler, vatandaşların yoğun olarak kullandığı mekânların başında gelen Şehit Hamit Fendoğlu Caddesi’nde (Kanalboyu) bulunan kanalın temizliğini gerçekleştirdi.

Malatya Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı bünyesindeki ekipler Kanalboyu’nda temizlik çalışması gerçekleştirdi. Yapılan çalışmalar hakkında bilgiler veren Genel Sekreter Yardımcısı Cevdet Atalan, “Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Selahattin Gürkan şehrimizin temizliğine büyük önem veriyor. Bu doğrultuda Malatya genelinde Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığımıza bağlı ekipler gerekli hassasiyeti göstererek çalışmalar gerçekleştiriyorlar. Kanalboyu’ndaki suyun azalması ile birlikte tabanda biriken yosunlar ile diğer atıklar ekiplerimiz tarafından temizleniyor. Büyükşehir Belediyesi olarak sorumluluk alanımız içerisinde bulunan ana arterlerde de çalışmalarımız yoğun bir şekilde devam etmektedir. Belediye olarak temizliğe olan hassasiyetimiz bundan sonrada devam edecektir” ifadelerini kullandı.

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Malatya’nın, Başkanı, Gürkan;, Destan, şehrin, her, köşesinde, çalışma, var,
Yorumlar
Haber Yazılımı