Malatya’nın Başkanı Gürkan; Bakan Soylu’nun da katılımın da sunum yaptı
Haber
30 Kasım 2021 - Salı 00:24
 
Malatya’nın Başkanı Gürkan; Bakan Soylu’nun da katılımın da sunum yaptı
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika… Sıcak haber… İdare ve Denetim Müdürleri ile Büyükşehir Belediyeleri Muhtarlık İşleri Dairesi Başkanları Eğitim Semineri Ankara’da yapıldı.
Yaşam Haberi
Malatya’nın Başkanı Gürkan; Bakan Soylu’nun da katılımın da sunum yaptı

Malatya’nın Başkanı Gürkan;

Resim

Bakan Soylu’nun da katılımın da sunum yaptı...

Ankara Gölbaşı’nda Vilayetler Evi’nde yapılan İdare ve Denetim Müdürleri ile Büyükşehir Belediyeleri Muhtarlık İşleri Dairesi Başkanları Eğitim Seminerinde İçişleri Bakanı Süleyman Soylu önemli açıklamalarda bulundu.

Resim

Bakan Soylu'nun katıldığı seminer de Malatya'nın Başkanı Selahattin Gürkan'da bir sunum yaptı.

MALATYA’NIN BAŞKANI GÜRKAN NE DEDİ?

Resim

“Ankara İdare ve Denetim Müdürleri ile Büyükşehir Belediyeleri Muhtarlık İşleri Dairesi Başkanları Eğitim Semineri’ne İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu ile birlikte katılarak sunumumuzu gerçekleştirdik.

Resim

Tüm katılımcılara teşekkür ediyorum.”

İÇİŞLERİ BAKANI SÜLEYMAN SOYLU NE DEDİ?

“Mahallenin diğer sorunlarıyla ilgili, asayişle ilgili hızlı ve pratik uyarıları yerinde alıyoruz, yerinde çözüm üretiyoruz. Muhtarlık alanını, özellikle cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi içinde etkinliğinden daha fazla istifade edeceğimiz, sistemin önemli bileşenlerinden biri olarak görüyoruz. aklaşık iki yüz yıllık bir kurum olan muhtarlık kurumunun bugün daha fazla gündeme gelmesi, kurumsal yapısının güçlendirilmesi için atılan adımların arkasında, esas itibarıyla, tarif etmeye çalıştığım bu şartlar yatmaktadır.

Resim

Külliye’deki muhtar buluşmalarının arkasındaki mantığı kavrayamayanlar, aklı 20. yüzyılda takılı kalmış olanlardır. Buradaki temel mantık, vatandaşın sorunlarını, talep ve beklentilerini doğrudan yerinden sormaktır. Bir rehberlikten istifade etmektir. Sorunları yerinde, sivil bir gözle gören, sürekli temas eden ve bunları dile getirmesi için seçilmiş insanlardan hizmet üretme anlamında istifade edebilmektir.

Resim

Afet zamanlarında bu katkıyı çok yakından gördük. Bir binada kim var, kim oturur, binanın yapımı sırasında bilmemiz gereken bir şey olmuş mudur, kime yardım yapılır, kime yapılmaz, nereye tedbir almak lazım, bunların hepsinde, muhtarlar bizim sahadaki en önemli partnerlerimizden biri oldu. Keza sayın valilerimiz, kaymakamlarımız, muhtar buluşmaları yapıyorlar. Ben de Türkiye’nin değişik bölgelerinde bunu yapmaya gayret ediyorum. Pandemi sebebiyle bir süre kesintiye uğramıştı, şimdi tekrar başladık.

Resim

Özellikle uyuşturucu meselesinde, buradan çok önemli dönüşler ve uyarılar alıyoruz. Mahallenin diğer sorunlarıyla ilgili, asayişle ilgili hızlı ve pratik uyarıları yerinde alıyoruz, yerinde çözüm üretiyoruz. Dolayısıyla bu alanı, yani muhtarlık alanını, özellikle cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi içinde etkinliğinden daha fazla istifade edeceğimiz, sistemin önemli bileşenlerinden biri olarak görüyoruz.

Ankara’ya gelen muhtarlarımızın konaklaması için, Ankara’da bir Muhtarlar Evi yapmak için de çalışmalara başladık”

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Malatya’nın, Başkanı, Gürkan;, Bakan, Soylu’nun, da, katılımın, da, sunum, yaptı,
Yorumlar
Haber Yazılımı