Malatya’nın Başkanı Gürkan; Ata-dede toprağı Pütürge’de coşkuyla karşılandı
Haber
27 Kasım 2020 - Cuma 02:43
 
Malatya’nın Başkanı Gürkan; Ata-dede toprağı Pütürge’de coşkuyla karşılandı
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika… Sıcak haber… Malatya’nın Başkanı Selahattin Gürkan bugün, Ata-dede toprağı Pütürge ilçesinde de coşku ve sevgi ile karşılandı.
Yaşam Haberi
Malatya’nın Başkanı Gürkan; Ata-dede toprağı Pütürge’de coşkuyla karşılandı

Malatya’nın Başkanı Gürkan; Ata-dede toprağı-

Resim

Pütürge’de sevgi ve coşkuyla karşılandı...

Resim

Halkın bağrına bastığı Malatya’nın Başkanı Selahattin Gürkan “Pütürge'deki son durağımız Ata-Dede toprağım Tekederesi...”dedi.

Resim

Halkın coşkusu ile karşılanan Malatya’nın Başkanı Gürkan ”Biz gönüllere dokunuyoruz. Halkımızın sevgisi bizim çalışma azmimizi milyon kat artırıyor” ifadelerini kullandı.

Resim

Malatya'nın Başkanı Gürkan "Suyu sert, insanı mert Pütürge'de olmaktan mutluyum."

Resim

MALATYA'NIN BAŞKANI GÜRKAN

Resim

ŞİRO ÇAYI ENGİN AKAR..."DEDİ VE EKLEDİ...:

Resim

"Şiro Çayı engin akar, Kubbe Dağı ona bakar! Bugün Bismillah diyerek; suyu sert, insanı mert Pütürge mizin güzel insanlarıyla bir araya gelmek üzere yola revan olduk. Biz biliyoruz ki dağlar taşlar, kar kış hizmet aşkımıza engel değil..."

Resim

BAŞKAN GÜRKAN İLÇE ZİYARETLERİNE DEVAM EDİYOR;

Resim

PÜTÜRGE/POSKIRAN’A 40 KM ASFALT SERİMİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ...

Resim

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Pütürge İlçesini ziyaret ederek Yol ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanlığı tarafından ilçede yapılan çalışmaları inceledi. 7 mahallenin ortak kullandığı 40 Km’lik yolda asfalt serimi gerçekleştirdiklerini belirten Gürkan, “MASKİ ve Yol Asfalt ekiplerimiz ilçelerimize çok büyük yatırımlar gerçekleştiriyor.” Dedi.

Resim

Malatya’nın ulaşım noktasında, mahalle ve mezra grup yolları açısından coğrafi koşullardan dolayı yol akslarının oldukça önemli olduğu Pütürge İlçesi’ne bir inceleme gezisi gerçekleştiren Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, yapılan hizmet ve yatırımlar hakkında yerinde bilgiler aldı.

Resim

Pütürge ilçesi Poskıran bölgesine yapılan ziyarette Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ın yanı sıra MASKİ Genel Müdürü M. Yaşar Karataş, Genel Sekreter Yardımcıları, Daire Başkanları ile şube müdürleri katıldı.

Resim

Malatya Büyükşehir Belediyesi Yol ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanlığı tarafından Pütürge ilçesi Poskıran bölgesinde gerçekleştirilen yaklaşık 40 km’lik yolda yapılan incelemeler sırasında söz alan AK Parti Pütürge Meclis Üyesi Hasan Karakaş, Pütürgeliler’in yapılan yeni yollarla birlikte ulaşımda yaşadığı sorunların büyük oranda giderileceğini söyledi. Karakaş, “Büyükşehir Belediye Başkanımızı ilçemizde ağırlamaktan büyük bir memnuniyet duymaktayız.

Resim

Büyükşehir Belediyemiz Malatya’nın bütün ilçelerine büyük hizmetler yapmakta. Bugün de Pütürge ilçemize yapılan hizmet ve yatırımları yerinde incelemek üzere ilçemize teşrif ettiler. Pütürge ilçemizin Poskıran bölgemizde 40 km’ye yakın asfalt çalışması yapıldı. Çok önemli mahallelerimizin kesişme noktaları asfaltlandı. Büyükşehir Belediye Başkanımızın ifade ettiği gibi iki yıl içerisinde asfaltsız yer kalmayacak. Bizde başkanımızla birlikte Malatya’mıza, Pütürge’mize hizmet edeceğiz. Yaptığı hizmetlerden dolayı Sayın Başkanımıza ve ekibine teşekkür ediyorum” dedi.

Resim

Gerçekleştirilen hizmet ve yatırımları yerinde inceleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ise yaptığı konuşmada, “Pütürge ilçemizin girişinde Yol ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanlığı tarafından Poskıran bölgemizde yapılan asfalt çalışmalarımızı yerinde inceliyoruz. Bu bölgemizde 7 mahallemizin kullandığı yolarımızda yaklaşık 40 km’lik asfalt çalışması gerçekleştirdik. Pütürge ilçemize toplamda yaklaşık olarak 200’km asfalt çalışması gerçekleştirildi. Eksikleri de önümüzdeki asfalt sezonunda tamamlayacağız. Büyükşehir Belediyemize ait ana arterlerle ilgili asfaltsız hiçbir yer bırakılmaması noktasındaki talimatlarımız yerine getirilmiş olacaktır. MASKİ Genel Müdürlüğümüzde ilçelerimizde yoğun bir çalışma

Resim

içerisinde. İçme suyu, kanalizasyon ve sulama amaçlı projeler hazırlanarak çalışmalar gerçekleştiriliyor. Belediyemizin tüm birimleri gerekli bütün hazırlıkları ve çalışmaları yapmaktalar. Yapılan bu çalışmaların neticelerini de hemşehrilerimizin taktirle karşılıyor olması bizleri mutlu ediyor. Bu çalışmaların Pütürgeli hemşehrilerime ve Poskıranlılara hayırlı olmasını temenni ediyorum.

Resim

TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ YÜZDE 20 ZAM...:

Malatya Büyükşehir Belediyesi, 696 KHK ile kadroya geçen işçilerle toplu iş sözleşmesini imzaladı. Büyükşehir Belediyesi ve HAK-İŞ arasında yapılan toplu iş sözleşmesinde KHK’lı çalışan 2 bin 200 çalışana ortalama yüzde 20 zam yapıldı. Buna göre en düşük maaş alan işçiye yaklaşık 560 lira ücret artışı sağlanmış oldu.

VİDEO KONFERANS...:

Görüntünün olası içeriği: 2 kişi, oturan insanlar ve iç mekan

"Milletvekillerimiz, Siyasi Parti İl Başkanlarımız, Kurum Müdürlerimiz ve STK Başkanlarımız ile birlikte, video konferans yoluyla düzenlenen Malatya Eğitime Destek Platformu İl Koordinasyon Toplantısına katılıp, ilimizdeki eğitim çalışmaları hususunda değerlendirmelerde bulunduk."

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Malatya’nın, Başkanı, Gürkan;, Ata-dede, toprağı, Pütürge’de, coşkuyla, karşılandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı