Malatya’nın Başkanı Gürkan; 718 Mahallemize de asfalt yollardan gidilmesi mümkün
Haber
18 Ekim 2021 - Pazartesi 15:59
 
Malatya’nın Başkanı Gürkan; 718 Mahallemize de asfalt yollardan gidilmesi mümkün
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika… Sıcak haber… Malatya’nın Başkanı Selahattin Gürkan; “Destan şehir Malatya’nın 718 Mahallemize de asfalt yollardan gidilmesi mümkün…
Yaşam Haberi
Malatya’nın Başkanı Gürkan; 718 Mahallemize de asfalt yollardan gidilmesi mümkün

Malatya’nın Başkanı Gürkan;

718 Mahallemize de asfalt yollardan gidilmesi mümkün...

Bir 1 kişi, ayakta, doğa, dağ ve yol görseli olabilir

Malatya’nın Başkanı Selahattin Gürkan, Darende ilçesi Gökçeören mahallesini ziyaret ederek Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan alt ve üst yapı çalışmalarını inceledi.

Malatya Büyükşehir Belediyesi Malatya il merkezi ve ilçelerindeki alt ve üst yapı çalışmalarını sürdürüyor. Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Darende ilçesi Gökçeören mahallesinde yapılan çalışmaları inceleyerek vatandaşlarla bir araya geldi. Başkan Gürkan’a ziyaret sırasında MASKİ Genel Müdürü, Genel Sekreter Yardımcıları, daire başkanları ve muhtarlar da eşlik etti.

Gökçeören Mahalle Muhtarı Bülent Şahin yapılan çalışmalardan dolayı Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’a teşekkür etti.

Gökçeören mahalle muhtarı ve Gökçeören mahalle sakinlerinin sıcak karşılamalarından dolayı teşekkür eden Başkan Gürkan, “MASKİ Genel Müdürlüğümüzün ve Yol ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanlığımızın yapmış olduğu çalışmaları yerinde görmek için Gökçeören mahallemize geldik. Allah’a şükür Malatya’nın asfaltsız hiçbir yerleşim yeri kalmadı. Bölgede sadece Uzunhasan ve Kerimli mahallelerimiz kısa mesafe olan yerlerimiz. Kalan mahallelerimizin kısa zaman içerisinde alt malzemesi çekilip yolları tamamlanacaktır. Türkiye’de 81 ile baktığımızda, Malatya’da yolları Büyükşehir Belediyemiz uhdesinde olan asfaltsız hiçbir yerleşim yeri kalmadı. Yerleşimi kısıtlı ve dar olan kısımlarımız kaldı. İnşallah eksik kalan yerlerimiz önümüzdeki yıl içerisinde tamamlanır.

Şu anda Malatya’da 718 mahallemize asfalt yollardan gidilmesi mümkün. Çalışmaları yapan Yol ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanlığımıza, su ile ilgili gerek sondaj çalışmalarını yapan, gerek yeni isale hattı noktasında gerekse yeni depolar yapılması noktasında ve arıtma yapılması noktasında gayret gösteren MASKİ Genel Müdürlüğümüze teşekkür ediyoruz. Çalışmaların Darende ilçemize ve Gökçeören Mahalle sakinlerimize hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum” diye konuştu.

Merada Açılan Sondaj Kuyusunda Saniyede 1 Litre Su Bulundu

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NDEN HAYVAN ÜRETİCİLERİNE DESTEK

· Malatya Büyükşehir Belediyesi, Tarım Orman İl Müdürlüğü ile birlikte gerçekleştirdiği proje kapsamında mera ıslah çalışmalarını sürdürüyor.

Malatya Büyükşehir Belediyesi, Malatya’da yaptığı yatırımlarla birlikte çiftçilere de verdiği desteklerini sürdürüyor. Başta kayısı olmak üzere birçok alanda çiftçilere destek veren Büyükşehir Belediyesi, Lisanslı Depo yatırımının yanında Yeni Şire Pazarı ve Fidancılar Siteleriyle birlikte Malatya’da tarımsal kalkınmaya önemli katkılarda bulunuyor.

Malatya’da hayvancılık anlamında üreticilerin sorunlarını çözme noktasında Tarım Orman İl Müdürlüğü ile birlikte gerçekleştirilen ortak projede Arapgir, Hekimhan ve Akçadağ ilçelerinde 50 bin dekar mera alanında Meraların Islah ve Amenajman Projesi kapsamında ortak çalışmalar yapılıyor.

Bu kapsamda projenin ilk aşamasında Arapgir İlçesi Sağıluşağı mahallesinde 30 bin küçükbaş hayvanın su ihtiyacını karşılamak amacıyla Büyükşehir Belediyesince sondaj çalışması yapılarak saniyede 1 lt debiye sahip su kaynağına ulaşıldı.

Bu çalışma ile mera ve yaylalarda bulunan göçerlerin en büyük ihtiyacı olan su sorununun çözülmesi ile ilimiz hayvancılığına önemli katkılar sağlanacak.

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Malatya’nın, Başkanı, Gürkan;, 718, Mahallemize, de, asfalt, yollardan, gidilmesi, mümkün,
Yorumlar
Haber Yazılımı