Malatya KOM tarafından; FETÖ Operasyonu düzenlendi; Gözaltılar var
Haber
24 Ekim 2020 - Cumartesi 03:34
 
Malatya KOM tarafından; FETÖ Operasyonu düzenlendi; Gözaltılar var
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika… Sıcak haber… Malatya Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Şubesi tarafından, FETÖ operasyonu düzenlendi.
Asayiş Haberi
Malatya KOM tarafından; FETÖ Operasyonu düzenlendi; Gözaltılar var

Malatya KOM tarafından;

FETÖ Operasyonu düzenlendi; Gözaltılar var

Malatya Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatıyla Polis Akademisi’nden atılan 16 öğrenciyle ilgili operasyon yapıldı.

Malatya Emniyet Müdürlüğünün FETÖ operasyonu ile ilgili açıklaması şöyle:

 “KOM Daire Başkanlığı koordinesinde FETÖ/PDY terör örgütü iltisakları kapsamında Polis Akademisinden atılan öğrencilerle ilgili KOM Şube Müdürlüğünce yapılan çalışmaya istinaden; Malatya Cumhuriyet Başsavcılığından alınan talimat gereği İlimizde bulunan ve FETÖ ile iltisaklı oldukları tespit edilen 16 Şüpheliden; 4 şahsın Gözaltına alınması, 9 şahsın ikmalen ifadesi alınması, 3 şahsın ise ifadelerinin alınarak gereği yapılmak üzere devam eden soruşturma dosyalarına gönderilmesi talimatları alınması üzerine gözaltı kararı verilen 4 şüpheli 20.10.2020 günü gözaltına alınmış ve 23.10.2020 günü sevk edildikleri adli makamlarca Adli kontrol ve yurtdışı çıkış yasağı ile serbest bırakılmıştır.

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi, ayakta duran insanlar ve açık hava

Kamuoyuna Saygıyla Duyurulur.”

“KOM ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ EKİPLERİNİN DİĞER ÇALIŞMALARI…:

· “Durumundan şüphelenilerek durdurulan G. Y. isimli şahsın yapılan üst aramasında; 1 ruhsatsız tabanca ve 14 fişek elde edilmiş, Şahıs ve bahse konu tabanca gerekli tahkikat için Sümer P.M.A. teslim edilmiştir.

· H. H. A. isimli şahsın el yapımı sahte (boğma) rakı imal ve satışı yaptığı bilgileri elde edilmiş, 23.10.2020 günü şahsın iş yeri ve deposunda yapılan aramada: 31 adet 5 litrelik pet şişelerde toplam 155 litre el yapımı boğma rakı ile 6 adet 19 litrelik pet şişelerde 114 litre olmak üzere toplam 269 litre el yapımı boğma rakı ele geçirilmiş, Şüpheli şahsa "5607 SKM" suçundan yasal işlem yapılmıştır.· 22.10.2020 günü Zaviye mahallesi Hasanbey caddesinde bir işyerinde meydana gelen Genel güvenliğin kasten tehlikeye sokulması-mala zarar verme olayı ile alakalı olarak; olayın şüphelisi olarak gözaltına alınan T. K. isimli şahıs 23.10.2020 günü çıkartılmış olduğu adlî makamlarca tutuklanmıştır.

Görüntünün olası içeriği: şunu diyen bir yazı 'T.C MALATYA VALİLİĞİ İL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ KAÇAKÇILIK VE ORGANIZE SUÇLARLA 章安安章 MÜCADELE ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ KOM'

· 2 nolu yol uygulamasında şehirlerarası otobüs ile yolculuk yapan bir şahsın sırt çantasında yapılan aramada; 1 Glock marka tabanca ele geçirilmiş ve tahkikata başlanmıştır.”

 

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Malatya, KOM, tarafından;, FETÖ, Operasyonu, düzenlendi;, Gözaltılar, var,
Yorumlar
Haber Yazılımı