Malatya EKKK Başkanı Ali Evren; Ahilik, güzel ahlak demektir
Haber
16 Eylül 2020 - Çarşamba 18:50
 
Malatya EKKK Başkanı Ali Evren; Ahilik, güzel ahlak demektir
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika… Sıcak haber… Koronavirüs Ahilik Haftasını da durdurdu…14 -20 Eylül tarihleri arasında idrak edilen Ahilik Haftası münasebetiyle maske ve mesafeli hijyen ortamda ziyaretler yapılıyor.
Ekonomi Haberi
Malatya EKKK Başkanı Ali Evren; Ahilik, güzel ahlak demektir

Malatya EKKK Başkanı Ali Evren;

Ahilik, güzel ahlak demektir...

Malatya Esnaf Kredi Kefaalet Kooperatifi Başkanı Ali Evren “Ahilik imanın, amele dönüşmesidir.”dedikten sonra Ahiliğin Anadolu'da vücut bulmuş bir dünya görüşü olduğuna dikkat çekti.

Esnaf Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Ali Evren, açıklamasında şunları söyledi:“Ahilik imanın, amele dönüşmesidir. Ahilik, Osmanlı devletinin bir cihan devleti olmasını sağlayan sistemdir. Ahilik, güzel ahlak demektir, Aklıselimden dışarı adım atmamaktır. Haramdan uzak durmaktır. Hayır işlerinde elinden geleni yapmakta kusur etmemektir.

Bu sistemin kurucusu Ahi Evran-ı Veli'yi rahmet ve minnetle yâd ediyor, Ahilik Haftasının, Ahilik kültür ve değerlerinin tazelenmesine vesile olmasını temenni ediyorum. Esnaf ve sanatkârlarımız başta olmak üzere bütün vatandaşlarımızın Ahilik Haftası'nı kutluyorum”

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Malatya, EKKK, Başkanı, Ali, Evren;, Ahilik,, güzel, ahlak, demektir,
Yorumlar
Haber Yazılımı