Malatya’da polis ve jandarma bölgesinde neler oldu…?
Haber
08 Aralık 2021 - Çarşamba 12:30
 
Malatya’da polis ve jandarma bölgesinde neler oldu…?
İzzettin Çiçek…:Malatya Olay…: Son dakika… Sıcak haber… Malatya’da polis ve jandarma bölgesin de meydana gelen olaylar ve ayrıntıları…
Asayiş Haberi
Malatya’da polis ve jandarma bölgesinde neler oldu…?

Malatya’da polis ve jandarma bölgesinde neler oldu…?

Polis ve jandarmadan suç ve suçlulara af yok.

JANDARMADAN 1907 ADET TARİHİ ESER ELE GEÇİRDİ…:

İşte detaylar…“Malatya İl Jandarma Komutanlığınca yapılan istihbari çalışmalar neticesinde, Darende ilçesinde 05.12.2021 günü Tarihi Eser Kaçakçılığı yaptıkları tespit edilen (2) şüpheli şahsın aracında ve üzerlerinde yapılan aramada, (1907) adet Gümüş Sikke, (12) adet obje olmak üzere toplam (1919) adet tarihi eser niteliği taşıyan malzeme ele geçirilmiştir. Şüpheli şahıslar gözaltına alınmış olup, adli işlemlerin tamamlanmasına müteakip serbest bırakılmışlardır.”

Darende'de 1919 Parça Tarihi Eser Ele Geçti - Malatya Haber

JANDARMA 54 DÜZENSİZ GÖÇMEN YAKALADI...:

İşte o açıklama…”Malatya İl Jandarma Komutanlığınca, son (2) haftada ülkemize yasadışı yollardan girdikleri tespit edilen (54) düzensiz göçmen yakalanmıştır. Yakalanan göçmenler, yapılan işlemlerin ardından Malatya İl Göç İdaresi Müdürlüğüne teslim edilmiştir.”

KAÇAK ALKOL…:

İşte ayrıntı “Malatya İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından Hekimhan İlçesinde yapılan istihbari çalışmalar kapsamında şüpheli (1) şahsa yönelik, 03.12.2021 günü operasyon icra edilmiş olup, şahsa ait eve ve eklentilerinde yapılan aramada; çok miktarda kaçak alkol ve alkol yapımında kullanılan malzeme ele geçirilmiştir.”

POLİS BÖLGESİNDE NELER OLDU…:

İşte detaylar…”Malatya İl Emniyet Müdürlüğü Battalgazi İlçe Emniyet Müdürlüğü Suç Önleme ve Soruşturma Büro Amirliği görevlilerince yapılan çalışmalarda;

Dabakhane Mahallesinde meydana gelen Suç Eşyasının Satın Alınması Veya Kabul Edilmesi olayının firari şüphelisi bahse konu telefonla yakalanarak tahkikata başlanmıştır.

Yeni Cami civarında bir işyerinden iki kanepe örtüsünün çalınması olayıyla alakalı yapılan kamera incelemesi sonucu olayın şüphelisi yakalanarak tahkikata başlanmıştır.

Niyazi Mahallesinde durdurulan bir araçtan ruhsatsız 1 adet silah ele geçirilmiş tahkikata başlanmıştır.

Orduzu Mahallesinde bir araçtan 1 adet Ruhsatsız tabanca elde edilmiş tahkikata başlanmıştır.

Malatya İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğünce ilimizin huzur ve güvenliği kapsamında yapılan çalışmalarda 22 gr Metamfetamin, 77 adet uyuşturucu hap, 2.13 gr Esrar, 3 adet tüfek, 1 adet tabanca, 1 adet kurusıkı ve 2 adet kesici alet ele geçirilmiştir.

Ayrıca;

29 Kasım-05 Aralık 2021 tarihleri arasında haklarında yakalama emri bulunan ve mahkemeler tarafından hüküm verilen 28 kişi yakalanarak adli mercilere teslim edilmiştir.

Bentbaşı Mahallesinde inşaattan hırsızlık ve Karakavak Mahallesinde ikametten hırsızlık olaylarının Faili Meçhul şüphelisinin Y.E.G. olduğu tespit edilmiş ve şahıs yakalanarak sevk edildiği adli makamlarca tutuklanmıştır.

Malatya İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğünce ilimizin huzur ve güvenliği kapsamında yapılan çalışmalarda; 47,50 gr esrar, 59 adet uyuşturucu hap, 2.99 gr Metamfetamin, 0.83 gr Kannobinoid, 3 adet tabanca, 1 adet tüfek ve 23 adet fişek ele geçirilmiştir.

Ayrıca;

Akpınar Mahallesinde bir kıraathanede 4 şahsın kumar oynadıkları tespit edilmiş, kumar parası olan 250 TL muhafaza altına alınmış, 4 şahsa idari para cezası uygulanmış, işletmeci hakkında adli tahkikat başlatılmıştır.

İskender Mahallesinde yapımı devam eden okul inşaatında meydana gelen hırsızlık olayı ile ilgili 67 saatlik görüntü ve KGYS nin sonucunda tespit edilen 2 şüpheli yakalanmış tahkikata başlanmıştır.

Hanımın Çiftliği Mahallesinde Battalgazi Belediyesine ait büfede meydana gelen iş yerinden hırsızlık olayı ile ilgili olarak olayı gerçekleştiren şüpheli 3 şahıs yapılan çalışmaların ardından tespit edilerek yakalanmış ve Çocuk Şube Müdürlüğüne teslim edilmiştir.”

Bir 5 kişi, ayakta duran insanlar ve açık hava görseli olabilir

Bİ HAREKETİNE BAKAR HAYAT KAMPANYASI…:

Bir 2 kişi ve açık hava görseli olabilir

İşte detaylar…: ”İçişleri Bakanlığınca hazırlanan ”Bİ HAREKETİNE BAKAR HAYAT” kampanyası kapsamında trafik güvenliği farkındalığının artırılması amacıyla Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü görevlilerince Akçadağ ilçemizde “Emniyet Kemeri Simülasyon” aracıyla Trafik Kuralları ve Emniyet Kemeri kullanımı konularında bilgilendirme faaliyeti icra edilmiştir…”

Bir 5 kişi, ayakta duran insanlar ve açık hava görseli olabilir

Bir 4 kişi, ayakta duran insanlar ve açık hava görseli olabilir

NARKOTİK BİLGİLENDİRMESİ…:

Bir 1 kişi, ayakta ve iç mekan görseli olabilir

İşte ayrıntılar…:“Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerince İlimizde görevli Çarşı ve Mahalle Bekçilerine yönelik Narkotik Haber projesi kapsamında bilgilendirme faaliyeti icra edilmiştir.”

Bir 1 kişi ve ayakta görseli olabilir

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Malatya’da, polis, ve, jandarma, bölgesinde, neler, oldu…?,
Yorumlar
Haber Yazılımı