Malatya’da da Kadına Yönelik; Şiddetle Mücadele tanıtım standı
Haber
25 Kasım 2020 - Çarşamba 20:31
 
Malatya’da da Kadına Yönelik; Şiddetle Mücadele tanıtım standı
İzzettin Çiçek…:Malatya Olay…: Son dakika… Sıcak haber… Malatya’da da “Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele” tanıtım standı AVM’de ve Soykan Meydanında açıldı. Standa kadınlardan yoğun ilgi vardı.
Yaşam Haberi
Malatya’da da Kadına Yönelik; Şiddetle Mücadele tanıtım standı

Malatya’da da Kadına Yönelik;

Şiddetle Mücadele tanıtım standı açıldı...

Kadına yönelik şiddetle mücadelede Türkiye'nin dört bir yanında; Polisimiz ve Jandarma'mız tarafından kurulan standlarda, Kadın Acil Destek İhbar Sistemi (KADES) hakkında bilgilendirme çalışmaları Malatya’da da açılan standında yapıldı.

Emniyette yapılan açıklamada şöyle denildi: "25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü"nde toplumsal farkındalığın arttırması, koordinasyon ve iş birliğinin güçlenmesi ile yapılan faaliyetlerin ön palana çıkarılması amacıyla; 81 İlimizde Valilerimizin Başkanlığında ve tüm ilçelerimizde Kaymakamlarımızın Başkanlığında " Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Koordinasyon, İzleme ve Değerlendirme Toplantısının 25 Kasım 2020 Çarşamba günü saat 10:00'da eş zamanlı olarak yapılmış, toplantı sonrasında "Aile İçi Şiddet ve Çocuk Suçlarıyla Mücadele Şube Müdürlüğü/Kısım Amirliklerinin" toplantıya katılan heyetle beraber ziyaret edilmiş, Malatya Park AVM’de Emniyet-Jandarma-ŞÖNİM işbirliği içerisinde “Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele” tanıtım standı açılmıştır.

Ayrıca İl Emniyet Müdürlüğümüzde görevli bayan personellerimiz tarafından il merkezinde de bilgilendirme faaliyetleri yapılmıştır.

Etkinlikte Vali Aydın Baruş, Büyükşehir belediye başkanı Selahattin Gürkan, Emniyet Müdürü Ercan Dağdeviren ve Jandarma Alay Komutanı Albay Necmi İnce ve diğer görevliler katıldı.

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Malatya’da, da, Kadına, Yönelik;, Şiddetle, Mücadele, tanıtım, standı, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı