Malatya’da da 56 saatlik sokağa çıkma kısıtlaması başladı
Haber
20 Şubat 2021 - Cumartesi 01:43
 
Malatya’da da 56 saatlik sokağa çıkma kısıtlaması başladı
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika… Sıcak haber… Korona Virüs tedbirleri kapsamında uygulanan hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması başladı. Yasak Pazartesi sabah 05.00'de sona erecek.
Yaşam Haberi
Malatya’da da 56 saatlik sokağa çıkma kısıtlaması başladı

Malatya’da da;

56 saatlik sokağa çıkma kısıtlaması başladı...

İçişleri Bakanlığı, 56 saat sürecek kısıtlamayla ilgili detayları da kamuoyuna açıkladı.

Saat 21.00’de başlayan yasak 22 Şubat Pazartesi saat 05.00'te sona erecek 

Resim

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI'NDAN AÇIKLAMA

Bakanlık açıklamasında market, bakkal, manav, kasap, kuru yemişçi ve çiçekçilerin bugün saat 20.00'ye kadar, yarın ve pazar günleri de 10.00-17.00 saatlerinde açık olacağı ifade edildi.

Yine belirtilen süre içinde market, bakkal, manav, kasap, kuru yemişçi ve çiçekçilerin telefonla ya da çevrim içi aldıkları siparişleri teslim edebileceği bildirilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Lokanta/restoran, pastane ve tatlıcı tarzı iş yerleri ise bugün saat 20.00'ye kadar paket servis ve 'gel al' şeklinde, 20.00-00.00 saatlerinde ise sadece paket servis şeklinde faaliyet gösterecek olup bu iş yerleri cumartesi ve pazar günleri 10.00-00.00 saatlerinde paket servis faaliyetlerine devam edebilecektir. Cumartesi ve pazar günleri ekmek üretiminin yapıldığı fırın ve/veya unlu mamul ruhsatlı iş yerleri ile bu iş yerlerinin sadece ekmek satan bayileri açık olacaktır. Online sipariş firmaları da bugün, yarın ve pazar günleri 10.00-00.00 saatlerinde siparişlerini teslim edebilecektir."

Resim

Vatandaşların, sokağa çıkma kısıtlaması uygulanan günlerde (cumartesi ve pazar) ikametlerine en yakın market, bakkal, manav, kasap, kuru yemişçi, çiçekçi ve fırın ya da ekmek satış bayisine yürüyerek gidip gelebileceği hatırlatılan açıklamada, şunlar da belirtildi:

"Sokağa çıkma kısıtlamasının başlayacağı düşüncesiyle temel ihtiyaç malzemesi temini amacıyla fırın, market, bakkal, manav, kasap, kuru yemişçi, lokanta/restoran, pastane ve tatlıcı tarzı iş yerlerinde yoğunluğa sebep olunmasına gerek bulunmamaktadır.

Resim

Bu nedenle vatandaşlarımızdan sokağa çıkma kısıtlamasının başlayacağı saat olan 21.00'den önce evlerinde/ikametlerinde olacak şekilde hareket etmelerini, başta büyükşehirlerimiz olmak üzere trafikte oluşabilecek yoğunluklar göz önünde tutarak gerekli tedbirleri almaları hususunu bir kez daha istirham ediyoruz." 

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Malatya’da, da, 56, saatlik, sokağa, çıkma, kısıtlaması, başladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı