Malatya’da da 15 Temmuz Şehitleri ve Gazileri unutulmadı
Haber
15 Temmuz 2021 - Perşembe 18:07
 
Malatya’da da 15 Temmuz Şehitleri ve Gazileri unutulmadı
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika... Sıcak haber... 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Gününün 5’inci yıl dönümünde, 15 Temmuz Şehitleri tüm Türkiye’de olduğu gibi Malatya’da da unutulmadı.
Gündem Haberi
Malatya’da da 15 Temmuz Şehitleri ve Gazileri unutulmadı

Malatya’da da;

Açıklama yok.

15 Temmuz Şehitleri ve Gazileri unutulmadı...

Resim

Malatya Valisi Aydın Baruş, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, 2. Ordu Kurmay Başkanı ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Selami Arslan, İl Müftüsü Veysel Işıldar, İnönü Üniversitesi Rektörü Ahmet Kızılay ve beraberindeki heyet Şehir Mezarlığında bulunan Şehitliği ziyaret ettiler.

Resim

15 Temmuz Şehidi Fuat Bozkurt’un mezarına çiçekler bırakan heyet, Şehit Fuat Bozkurt’un ailesiyle de bir süre sohbet ettiler. Okunan Kuran’ı Kerim Tilaveti ardından dua eden heyet Şehitlikten ayrıldı.

Şehit ve Gazi Aileleri Ziyaret edildi

Açıklama yok.

Malatya Valisi Aydın Baruş, Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ve 2. Ordu Kurmay Başkanı ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Selami Arslan, Şehitlik ziyaretinin ardından 15 Temmuz Gazilerinden Ünal Hakan Yiğit, İdris Akdoğan ve Kemal Cavit Alpdemir ile Şehit Fuat Bozkurt ve Zekeriya Bitmez’in ailelerini ziyaret ederek bir süre görüştüler.

Resim

Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Gününün 5. yıl dönümünde, 15 Temmuz Gazilerine plaket taktim ederken Şehit Ailelerine ise Kuranı Kerim ve Türk Bayrağı hediye etti. 15 Temmuz şehit ve gazilerini rahmet, sevgi ve saygıyla andıklarını belirten Başkan Gürkan, “O gecenin kahramanlarıyla ne kadar övünsek azdır. Kahramanlarımızın Bayrağı ve Milleti için yaptıklarını hiçbir zaman unutmayacağız. Ecdadımızın topraklarda kazandıkları zaferlere 15 Temmuz gecesi bir yenisini daha ekleyerek Türkiye’nin geçilemeyeceğini şer odaklarına göstermiştir. 15 Temmuz hain darbe girişimini püskürten kahraman milletimizi bir kez daha yürekten kutluyorum.

Resim

15 Temmuz şehitlerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyor, gazilerimize de şükranlarımı sunuyorum. Allah, bir daha bu millete 15 Temmuzları yaşatmasın” dedi.

AHMET ŞAFAK'TAN ZİYARET...:

Bir 2 kişi, oturan insanlar ve şunu diyen bir yazı 'Insanlik İnsanlık Anadolu'yu Anayurt Medeniyetinin yapah Başladği Destan Şehri MALATYA' görseli olabilir

15 Temmuz akşamı sahneye çıkacak olan sanatçı Ahmet Şafak, Malatya'nın Başkanı Selahattin Gürkan'ı ziyaret etti.

Bir 2 kişi, ayakta duran insanlar, meyve ve iç mekan görseli olabilir

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Malatya’da, da, 15, Temmuz, Şehitleri, ve, Gazileri, unutulmadı,
Yorumlar
Haber Yazılımı