Kızılay ekipleri sokağa çıkma kısıtlamasında vatandaşın imdadına koşuyor
Haber
24 Ocak 2021 - Pazar 00:31
 
Kızılay ekipleri sokağa çıkma kısıtlamasında vatandaşın imdadına koşuyor
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika… Sıcak haber… Türk Kızılayı Malatya Şubesi Başkanı Ramazan Soylu ve ekibi sokağa çıkma kısıtlamasında vatandaşın imdadına koşuyor…
Yaşam Haberi
Kızılay ekipleri sokağa çıkma kısıtlamasında vatandaşın imdadına koşuyor

Kızılay ekipleri sokağa çıkma;

Açıklama yok.

Kısıtlamasında vatandaşın imdadına koşuyor...

Açıklama yok.Sokağa çıkma kısıtlamasında evde kalan vatandaşların ihtiyaçlarını gidermek için ekipler çalışmaya devam ediyor.

Uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasında evden çıkmayan ihtiyaç sahibi, kimsesiz, engelli vatandaşlara ulaşan Kızılay Malatya Şubesi ekipleri dağıttıkları gıda kolileri ve temizlik malzemeleri ile pandemi süresince uygulanacak kısıtlamalarda mağduriyetlerin önüne geçmeyi sağlıyor.

Bir Ramazan Soylu görseli olabilir

Kızılay Malatya Şube Başkanı Ramazan Soylu, 1Ekiplerimiz mahalle mahalle dolaşarak her gün vatandaşlarımıza ihtiyaçlarını ulaştırıyorlar. kısıtlama süresince evde yalnız yaşayan bireylere de gıda kolileri, temizlik malzemeleri dağıtarak vatandaşların ihtiyaçlarını karşılamaya gayret gösteriyoruz.

Pandemiden dolayı ilan edilen sokağa çıkma kısıtlaması nedeni ile evlerinden çıkamayan, yalnız yaşayan, engelli ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza Cumartesi ve Pazar günleri gıda kolisi, temizlik malzemesi, ekmek, su gibi ürünler dağıtıyoruz.

Açıklama yok.

Tabi hayat onlar için böyle durumlarda daha zor bir hale geliyor. Temel ihtiyaçlarını karşılama noktasında çok fazla sıkıntı yaşıyorlar. Kızılay olarak ihtiyaç sahiplerini bu pandemi süresince sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu günler içerisinde sürekli desteklemeye devam ediyoruz ve edeceğiz de “ dedi.

O AİLEYE ANINDA UKLAŞILDI…

Sokağa çıkma kısıtlamasının başlamasıyla birlikte Melek Baba Mahallesinde yardım talep eden aileye bugün Kızılay’ın gençleri yardım kolilerini taşıdı.

Başkan Soylu “Ailemizin ihtiyacı karşılandı. İsim açıklamak istemiyoruz…Yuvalarına gençlerimiz ne gerekiyorsa o malzemeleri ulaştırdılar” diye gazeteciklere açıklamada bulundu.

Açıklama yok.

Başkan Soylu gazetecilere açıklamasında, aldıkları ihbarları değerlendirip ve ona göre ekipleri yönlendirdiklerini belirtip "Bu hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle bize gelen ihbarla Melek Baba Mahallemizde ki ailemize ekiplerimiz ulaştı.

Açıklama yok.

Ayrıca Malatya’nın dört bir yanında bugün gençlerimiz yardımları sahiplerine ulaştırdı.” Diyerek sözlerini noktaladı…

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Kızılay, ekipleri, sokağa, çıkma, kısıtlamasında, vatandaşın, imdadına, koşuyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı