Kerim Ulak; Azerbaycan artık Türk Ordusunu bekliyor...
Haber
22 Kasım 2020 - Pazar 20:15
 
Kerim Ulak; Azerbaycan artık Türk Ordusunu bekliyor...
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika… Sıcak haber Malatyalı olan ahaber’in Yurt Haberler Müdürü Kerim Ulak “Azerbaycan artık Türk Ordusunu bekliyor.” dedi.
Dünya Haberi
Kerim Ulak; Azerbaycan artık Türk Ordusunu bekliyor...

Kerim Ulak;

Görüntünün olası içeriği: 3 kişi, gökyüzü ve açık hava

Azerbaycan artık Türk Ordusunu bekliyor...

Malatyalı olan ahaber’in Yurt Haberler Müdürü Kerim Ulak, Azerbaycan’dan son gelişmeleri Malatya Olay Gazetesi-Malatya Olay TV ve Malatyam Haber’e akgtardı.

Görüntünün olası içeriği: gökyüzü ve açık hava

İşte ayrıntılar…”Teskere meclisten geçti Azerbaycan artık Türk ordusunu bekliyor Türk ordusu Rusya’nın tüm itirazlarına rağmen Karabağ’da görev yapacak.

102 yıllık Ermeni tarihinin en büyük darbesi vuruldu 3 milyar dolarlık silah kaybı yaşayan Ermenistan cephede yüzlerce kamyon zırhlı araç ve top bıraktı.

Görüntünün olası içeriği: 4 kişi, Kerim Ulak ve OnUr Dereli dahil, oturan insanlar

Ermeniler 20 Kasım itibari ile adamı boşalttılar ama geride bir enkaz bıraktılar şehirde neredeyse sağlam bir bina kalmadı. Kelbecer 25 Kasım’da 1 Aralık’ta ise Laçin teslim edilecek.

Teslimatın tamamlanmasından sonra Türk askeri Kelbecer Laçin Şuşa arasındaki bölgede devriye görevi yapacak ve Azerbaycan ordusu ile birlikte gözlem noktaları oluşturulacak.

Türk askerlerinin ana karargahının Karabağ’ın kalbi Karabağ’ın gözü olarak bilinen Şuşa olması bekleniyor. bu çok önemli çok anlamlı ve psikolojik olarak önemli bir mesaj.

Görüntünün olası içeriği: 2 kişi, açık hava ve yakın çekim

Kelbecer de 25 Kasım’da tamamen çekilmeleri beklenen Ermeni siviller Ermenistan’ın başkenti Erivan’a giderken tüm eşyalarını araçlara yüklüyorlar götüremedikleri eşyaları ve evlerini yakıyorlar hayvanlarını da itlaf ediyorlar.

Ermeniler işi o kadar abarttı ki evlerindeki klozetleri bile söküp götürüyorlar.

Laçin ve Kelbecer de Ermeniler 2000 ha ormanı yaptılar ve binlerce ağacı köklerinden kestiler.

Görüntünün olası içeriği: 2 kişi, Kerim Ulak dahil, ayakta duran insanlar, gökyüzü ve açık hava

Türk askeri ikinci kez Azerbaycan’da ilk olarak 1918’de nuri Paşa komutasındaki Kafkas İslam Ordusu Bakü’yü Rus ve Ermeni işgalinde kurtarmıştı.

102 yıl önce Kafkasya’da Azerbaycan topraklarında şehit olan askerlerimizin torunları şimdi 102 yıl sonra tekrar Kafkasya coğrafyasında ve karabağ’da huzur ve güvenin teminatı olarak görev yapacaklar.

Azerbaycanlılar 57 gündür bölgede olan a Haber Yurt haberler müdürü kerim ulak’a sevgilerini işte böyle gösterdiler. VİDEO

Ahaber yurt haberler müdürü kerim ula konuşan biri gözünü diğeri ise sol bacağını kaybeden gaziler artık Azerbaycan haritasının kanla tamamlandığını söyledi.”

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Kerim, Ulak;, Azerbaycan, artık, Türk, Ordusunu, bekliyor...,
Yorumlar
Haber Yazılımı