Kar geldi; Malatya Büyükşehir 350 araç, 950 personelle sahaya indi
Haber
20 Kasım 2020 - Cuma 17:58
 
Kar geldi; Malatya Büyükşehir 350 araç, 950 personelle sahaya indi
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika… Sıcak haber… Yılın ilk karı yağdı…Malatya’nın dört bir yanı beyaza büründü. Malatya Büyükşehir 350 araç, 950 personelle sahaya indi.
Yaşam Haberi
Kar geldi; Malatya Büyükşehir 350 araç, 950 personelle sahaya indi

Kar geldi...

MALATYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ KARLA MÜCADELEYE BAŞLADI

Malatya Büyükşehir 350 araç, 950 personelle sahaya indi

Kar Malatya’yı etkisi altına aldı.

Dört bir yan beyaza bütründü.

MALATYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ KARLA MÜCADELEYE BAŞLADI MERT: 350 ARAÇ VE 950 PERSONELLE SAHADAYIZ

Görüntünün olası içeriği: kar, gökyüzü, açık hava ve doğa

Malatya’da mevsimin ilk kar yağışı yüksek kesimlerdeki yolları etkisi altına aldı. Yeşilyurt İlçesi’ne bağlı Yalınkaya mevkiinde 14 Km’lik yolu kardan temizleyen Büyükşehir Belediyesi ekipleri, 350 araç ve 950 personelle kar temizliği için görev yapacak. Konuyla ilgili bilgiler veren Yol ve Altyapı Daire Başkanı Mehmet Mert, “Rakımı yüksek kırsal mahallelerimizle irtibat haldeyiz. AYKOME karla mücadeleyi en iyi şekilde organize etmek için hem sahada hem de merkezde süreci yakından takip ediyor” dedi.

Malatya’da mevsimin ilk karı yükseklere yağdı. Rakımı 1400 metrenin üzerindeki bazı yerleşim yerlerinde kar yağışı etkili olurken, Malatya Büyükşehir Belediyesi Karla Mücadele Ekipleri de anında kapanan yollara anında müdahale etti. Yeşilyurt’a bağlı, Yalınkaya mevkiinde merkeze 35 Km. uzaklıktaki 14 Km’lik yolu kardan temizleyen ekipler, rakımı yüksek bölgelerdeki kırsal mahalleler için de teyakkuza geçti. Malatya Büyükşehir Belediyesi kırsal ve yüksek bölgelerde herhangi bir sorun yaşanmaması için 350 araç ve 950 Personelle şehrin değişik bölgelerinde önlem aldı.

20.11.2020........KARLA MUCADELE

Malatya Büyükşehir Belediyesi Yol ve Altyapı Daire Başkanlığı ekipleri, kar yağışının etkili olduğu kesimlere anında müdahale ederek olası sorunların önüne geçiyor. Hava sıcaklığının sıfırın altına düştüğü bölgelerde mevsimin ilk kar yağışının yüksek yerlerde görüldüğü Malatya’da, Büyükşehir Belediyesi Yol ve Altyapı Daire Başkanlığı ekipleri vatandaşların herhangi bir olumsuzluk yaşamaması adına çalışmalarına başladı. Yol ve Altyapı Daire Başkanı Mehmet Mert beraberinde Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanı ile birlikte AYKOME toplantı salonunda bir açıklama yaptı. Yol ve Altyapı Daire Başkanı Mehmet Mert yaptığı açıklamada, “Malatya Büyükşehir Belediyesi olarak AYKOME toplantı salonumuzda karla mücadele çalışmalarıyla alakalı olarak ilgili kurumlarında katılımı ile bir toplantı gerçekleştirmiştir. Toplantı sonrasında Büyükşehir Belediyesi olarak karla mücadele ekiplerimizi oluşturduk. 

Kırsal mahalleler ile rakımı yüksek mahallelerimizde ekiplerimiz çalışmalarına başladı. Kar yağışının devam ettiği bölgelerimizde kapalı yolumuz bulunmamaktadır. Şu an itibariyle ciddi bir kar yağışı olmamasına rağmen olumsuzlukların önüne geçmek için 13 ilçemizde 950 personelimiz 350 karla mücadele aracımız hazır bir şekilde beklemektedir. Ayrıca tuzlama çalışmaları içinde 20 bin ton tuz tedarik edilerek karla mücadele noktasında Büyükşehir Belediyesi ekipleri bütün hazırlıklarını tamamlamıştır” dedi.

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Kar, geldi;, Malatya, Büyükşehir, 350, araç,, 950, personelle, sahaya, indi,
Yorumlar
Haber Yazılımı