Jandarma kaybolan şahsı dron ve iz sürme köpeği marifetiyle buldu
Haber
26 Ekim 2021 - Salı 15:28
 
Jandarma kaybolan şahsı dron ve iz sürme köpeği marifetiyle buldu
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika… Sıcak haber… Malatya’da günün haberi...kaybolan şahsı Jandarma dron ve iz sürme köpeği marifetiyle bulup ailesine teslim etti.
Yaşam Haberi
Jandarma kaybolan şahsı dron ve iz sürme köpeği marifetiyle buldu

Jandarma kaybolan şahsı;

Açıklama yok.

Dron ve iz sürme köpeği marifetiyle buldu...

Jandarma gece yarısı kaybolan şahsı bulmak için arama çalışması başlattı. Şahıs sabah 07.00’de bulundu.

Açıklama yok.

Yapılan açıklama aynen şöyle: “Yeşilyurt ilçesi Kuşdoğan mahallesinde ikamet eden ve Alzheimer hastası olan Bahaeddin Özdemir (1955 d. lu) isimli şahsın, 23.10.2021 günü Saat:18:00 sıralarında evden ayrıldığı ve yakınlarının tüm aramalarına rağmen bulunamadığının aynı gün 23:50 sıralarında Organize Sanayi Jandarma Karakoluna ihbar edilmesi üzerine; kayıp şahsın bulunması maksadıyla, İlçe J.K. emir komutasında Yeşilyurt İlçe J.K.lığına bağlı (5) asayiş timi, 20 Güvenlik Korucusu, dron ve iz takip köpeği marifetiyle, Afad ekiplerinin desteğiyle arama çalışmalarına derhal başlanılarak gece boyunca arama çalışmaları devam etmiştir.

Açıklama yok.

Arama çalışmaları devam ederken, şahsın evine yaklaşık 350 metre mesafede bulunan, halihazırda boş olan ve yazlık olarak kullanılan bir evin bahçesine 24.10.2021 günü saat 07:00 sıralarında iz takip köpeğinin(dadı isminde, Belçika malinius cinsi) tepki vermesi üzerine, şahıs evin bahçesinde uyur vaziyette bulunmuştur.

Şahıs köye çağırılan 112 sağlık ekiplerinin yaptığı sağlık kontrolüne müteakip, ailesine sağlıklı bir şekilde teslim edilmiştir.”

TARİHİ ESER KAÇAKCILĞI…

Açıklama yok.

Jandarma’dan yapılan açıklama şöyle: “Malatya il Jandarma Komutanlığı ekiplerince yapılan istihbari çalışmalar neticesinde, Yazıhan İlçesi Sütlüce yol kontrol noktasında tarihi eser kaçaçılığı yaptığı tespit edilen (1) şüpheli şahsa, 25.10.2021 tarihinde tarihinde operasyon icra edilmiş olup, şüphelinin otomobili ile ev ve eklentilerinde yapılan aramada;

(7) Adet eski döneme ait Bronz ve Gümüş sikke,

Açıklama yok.

(2) Adet eski döneme ait tarihi eser niteliği taşıyan obje,

(19) Adet su vanası,

(16) Adet cep telefonu,

(1) adet dedektör ve muhtelif kazı malzemeleri ele geçirilmiştir.”

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Jandarma, kaybolan, şahsı, dron, ve, iz, sürme, köpeği, marifetiyle, buldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı