Gülümuşağı Aşireti; Ramazan Arifesin de Kızılay’a Kan bağışın da bulundu
Haber
10 Nisan 2021 - Cumartesi 13:50
 
Gülümuşağı Aşireti; Ramazan Arifesin de Kızılay’a Kan bağışın da bulundu
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika… Sıcak haber… Korona Virüs Pandemisiyle birlikte Malatya’da Kızılay’a kan bağışında düşüş olunca duyarlı aşiretler devreye girdi.
Sağlık Haberi
Gülümuşağı Aşireti; Ramazan Arifesin de Kızılay’a Kan bağışın da bulundu

Gülümuşağı Aşireti;

Açıklama yok.

Arifesin de Kızılay’a Kan bağışın da bulundu...

Açıklama yok.

Malatya’nın önde gelen aşiretlerinden birisi olan Gülümuşağı Aşiretinin mensupları bugün Türk Kızılay’ının Fuzuli caddesin de yer alan kan merkezine gelerek toplu halde kan bağışın da bulundular.

GÜLÜMUŞAĞI AŞİTRETİNDEN BİR İLK…:

Açıklama yok.

Malatya’da Aşiretler den bir ilke Gülümuşağı aşireti öncülük etti ve kan bağışında bulundu.

Diğer aşiretlerin de Gülümuşağı’nı örnek alıp kan bağışını zirve yaptırması bekleniyor.

Açıklama yok.

Gülümuşağı Aşiretinin kan bağışında öncü olan Maliye’de ve belediye de görevli Cengiz Tayfun ile Ramazan Malkoç, gazetecilere şu açıklamada bulundular.

Açıklama yok.“Malatya Gülümüşağı Aşireti Olarak Pandemi Sürecinde Devletimizin ve Malatya Kızılay Başkanı Ramazan Soylu 'nun Kan Bağışı Çağrısına İştirak ederek Ramazan Ayı  Arifesinde Kan Bağışında bulunduk.

Açıklama yok.

Kan bağışımız süresin ce bizde yakın ilgisini esirgemeyen Kızılay Başkanımız Ramazan Soylıu ve ekibine teşekkür ediyoruz.”dediler.

Açıklama yok.

Kızılay Başkanı Kerem Kınık, plazma ve kan bağışında düşüş yaşandığını söyledi. Kınık, vatandaşlara kan ve plazma bağışını ihmal etmeme çağrısında bulundu.

KIZILAY MALATYA ŞUBE BAŞKANI RAMAZAN SOYLU’DAN DAVET VAR…

Açıklama yok.

Türk Kızılay’ı Malatya Şube Başkanı Ramazan Soylu “Kan bankalarında düşüş yaşanıyor. COVID-19 sürecinde immün plazma talebi arttı. Bu pandemiyle yaşamak zorundayız. Hayat bir yandan devam ediyor. Hastalıklar, ameliyatlar devam ediyor. Sürekli kan alımı ihtiyacı var. Kan bağışını ihmal etmeyelim. Bu kanlara ihtiyacı olan hastalar var.

Açıklama yok.

Kan bağışında bulunmak isteyenlerin www.kanver.org adresi üzerinden randevu alarak bağışçı olabileceğine vurgu yapan Başkan Soylu

Açıklama yok.

işlemlerinin 15-20 dakika içinde tamamlanacağını söyleyerek, “Sağlıklı bireylerden alınan kanlar, 3 farklı insana şifa olarak veriliyor. Ramazan ayı öncesi kan bağışının Malatya’da zirve yapacağına yürekten inanmaktayım”

Açıklama yok.

GÜLÜMUŞAĞI AŞİRETİNE BAŞKAN SOYLU’DAN TEŞEKKÜR…

Ramazan ayı Arifesin de kan bağışında bulunan Gülümuşağı aşireti mensuplarına kan bağışından dolayı Başkan Soylu teşekkür etti.

Açıklama yok.

YASAKLARDA KAN VERMEYE GELEBİLİRSİNİZ…

Başkan Soylu, sokağa çıkma kısıtlamasına rağmen kan bağışı yapmak isteyenlere her hangi bir yaptırım uygulanmayacağını ifade edip “Yasak günlerinde de  vatandaşlarımız rahatlıkla kan vermeye gelebilirler” dedi. Başkan Ramazan Soylu, Cumali Avcı ve Kenan Gerçek, Cengiz Tayfun ve Ramazan Malkoç  ise  kan bağışında bulunanlarla tek tek ilgilendiler.

Açıklama yok.

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Gülümuşağı, Aşireti;, Ramazan, Arifesin, de, Kızılay’a, Kan, bağışın, da, bulundu,
Yorumlar
Haber Yazılımı