Genel Başkan Yardımcısı Mutlu; Türkiye Değişim Partisi bu yolda kararlı
Haber
13 Nisan 2021 - Salı 21:03
 
Genel Başkan Yardımcısı Mutlu; Türkiye Değişim Partisi bu yolda kararlı
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika… Sıcak haber… Türkiye Değişim Partisi Genel Başkan Yardımcısı, MKYK Üyesi ve Genel Başkan Mustafa Sarıgül'üm prensi Teoman Mutlu “Bu yolda kararlıyız. ”dedi.
Siyaset Haberi
Genel Başkan Yardımcısı Mutlu; Türkiye Değişim Partisi bu yolda kararlı

Genel Başkan Yardımcısı Mutlu;

Türkiye Değişim Partisi bu yolda kararlı...

Türkiye Değişim Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve MKYK Üyesi Teoman Mutlu Malatya Olay Gazetesine yaptığı açıklamada önemli konulara dikkat çekip “Türkiye Değişim Partisi bir ihtiyaçtan kuruldu. Mevcut düzende ki partilerden halkımız artık yoruldu.18 yıllık iktidar artık heyecanını kaybetti. Bizim heyecanımız daha çok taze ,biz bu yolda iktidar olmaya hazırız.

Halkımız yeni bir değişim istediğinin sinyallerini açıkça verdi. İşte bu sebeple Türkiye Değişim Partisi bir milletimizin ihtiyacı doğrultusunda kuruldu. Binlerce yurttaşımızın alın teri ve emeği ile kuruldu. ”dedi.

Türkiye Değişim Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve MKYK Üyesi Teoman Mutlu  daha sonra sözlerini şöyle devam ettirdi:

“Türkiye siyasetinin dilini değiştirmeye, siyasi anlayış ve nezaketi getirmeye kararlıyız. İlk olarak hamaset siyasetini yok edeceğiz. Partimizin ana görüşü;

Atatürk ilkelerine bağlı, Cumhuriyet değerlerini geliştirerek koruyan, evrensel hukuk kurallarına saygılı, üretimi destekleyen, alın teri ve emeği koruyan, hudut ve bayrak birliği diyen herkesi biz partimize bekliyoruz. Biz sağı solu yormak istemiyoruz. Biz herkesi bu amaç doğrultusunda partimize bekliyoruz.

Vatandaşlarımızdan aldığımız geri dönüşler , partimize gelen gönüllü yurttaşlarımızın sayısı , yapılan anketler bizlere gösteriyor ki Türkiye Değişim Partisi ilk seçimde iktidar olmaya hazır.

Hazırız çünkü yeni kurulan bir parti olmamıza rağmen 60 ilde teşkilatlanmamız hazır. Her gün iktidara hazırlık merkezlerimizi büyük bir coşku ile açıyoruz. Biz halkımıza söz verdik, milletimizi ilk seçimde yorgun siyasilerden kurtaracağız ! Kararlıyız , birbirinden değerli liyakatın esas olduğu kadrolarımızla biz buna hazırız !

Dışilişkiler Başkanlığı olarak politikamız ise Ata'ya layık Türk evlatları olarak yeniden dış politikada şahlanmak olacaktır. Bu doğrultuda ideolojimiz ; temel stratejimiz AB içinde yer alan, aynı zamanda Avrupa Birliği’nin dönüşümüne etkin olarak müdahil olabilen bir Türkiye’dir. AB ve Türkiye tarafından rafa kaldırılmış olan, AB üyeliği ve müzakereler tekrar başlatacağız.

Türkiye Değişim Partisine göre, Türkiye dış politikası diğer devletlerle eşitlik esasında yürütülecektir. Bu eşitliğin bağımsızlık ve egemenlik olgularından kaynaklandığını hiçbir zaman göz ardı edilmeyecektir. Eşitliğin göstergesi olan gerçekçi bir karşılıklılık ilkesi dış politikada her zaman geçerli olacaktır. Türkiye, dış politikada yurtta barış dünyada barış ilkesine uygun davranacaktır. Türkiye’nin ihtiyaçlarına cevap veren küresel çaplı bir dış politika sürdürülecek, bu bağlamda ticaret, finans, yatırım ve enerji konularında bütüncül yaklaşımlar Avrupa-Atlantik camiasının bir üyesi olarak bölgesel barış ve istikrara katkıda bulunmak hedefleri esas alınacaktır. Bu amaçla yurtdışı temsilciliklerimiz ve teşkilatımız güçlendirilecektir.”

Türkiye Değişim Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve MKYK Üyesi Teoman Mutlu sözlerini şöyle noktaladı.

“Türkiye’nin bölgesinde ve dünyada adil ve kalıcı bir barış ortamının oluşması için etkin rol oynayacağı politikalar geliştirilecektir. Yeni evrensel değerlere ve demokratik dünya barışına yönelik davranılacaktır. Silah üretim ve kullanımını azaltacak gelişmeler desteklenecektir.

NATO ittifakı güvenlik politikamızın kilit unsuru olmaya devam edecektir.”

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Genel, Başkan, Yardımcısı, Mutlu;, Türkiye, Değişim, Partisi, bu, yolda, kararlı,
Yorumlar
Haber Yazılımı