Gazeteci Raşit Kısacık vefat etti...Aci haber
Haber
07 Aralık 2021 - Salı 14:55
 
Gazeteci Raşit Kısacık vefat etti...Aci haber
Ali Aladağ...: Malatya Olay... Son dakika... Acı haber... Günün acı haberi...Gazeteci Raşit Kısacık halka yürüdü...Hakka yürüyen Gazeteci Raşit Kısacık Malatya Şehir Mezarlığından son yolculuğuna uğurlandı...
Sağlık Haberi
Gazeteci Raşit Kısacık vefat etti...Aci haber

Gazeteci Raşit Kısacık hakka yürüdü...

Malatya'nın yetişturdiği gazateci Raşit Kısacık tedavi gördüğü hastahanede hayatını kaybetti... Malatya Olay Gazetesi olarak Gazeteci Raşit Kısacık'a Allah'tan rahmet kederli ailesine başsağlığı diliyoruz.

RAŞİT KISACIK KİMDİR...?

Raşit Kısacık Malatya'da dünyaya gelmiştir. 1974 yılında aynı ildeki yerel gazetelerde gazetecilik yaparak mesleğe adım atmıştır. Cumhuriyet gazetesinin bölge temsilciliği sırasında, özellikle silah kaçakçılığı ve Ağca olayıyla ilgili geniş araştırmalar yapıp Uğur Mumcu’ya da bu bilgileri aktarmıştır. Sıkıyönetim sonrası Hürriyet’ten ayrılarak Sabah-Gelişim ortaklığı ile çıkan Söz gazetesinin bölge temsilcisi olarak görev yapmıştır. Söz kapanınca Anadolu Ajansı’na geçmiş ve emekli olana kadar Anadolu Ajansı Bölge Müdürü olarak çalışmıştır. 

Gazeteci Raşit Kısacık'ın vefatı nedeniyle başsağlığı mesajları da yayımlandı.

MALATYA’NIN BAŞKANI SELAHATTİN GÜRKAN…:

Malatya üzerine önemli araştırmalar yapan ve makaleler kaleme alan hemşehrimiz Gazeteci Raşit Kısacık'ın vefatını üzüntüyle öğrendim. Kendisine Allah'tan rahmet, ailesine ve sevenlerine başsağlığı diliyorum. Mekanı cennet olsun.”

YEŞİLYURT BELEDİYE BAŞKANI MEHMET ÇINAR…:

“Malatyalı hemşehrimiz Gazeteci - Yazar  Raşit Kısacık'a Allah'tan rahmet, ailesine ve basın camiasına baş sağlığı diliyorum. Mekânı cennet olsun.”

ESOB BAŞKANI ŞEVKET KESKİN...:

“Malatyalı düşünen, Malatyalı yaşayan gazeteci ağabeyimiz Raşit Kısacık’ı kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşıyoruz. Merhuma Allah'tan rahmet, kıymetli ailesi, yakınlarına ve Malatya medyasına baş sağlığı diliyorum. Mekanı cennet olsun.”

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Gazeteci, Raşit, Kısacık, vefat, etti...Aci, haber,
Yorumlar
Haber Yazılımı