Fendoğlu, Tütün üreticisinin sesi oldu ve Mavi Tren Müjdesini verdi
Haber
07 Temmuz 2021 - Çarşamba 01:56
 
Fendoğlu, Tütün üreticisinin sesi oldu ve Mavi Tren Müjdesini verdi
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika...; Sıcak haber... Milliyetçi Hareket Partisi Malatya Milletvekili ve MYK üyesi Mehmet Fendoğlu Mecliste tütün üreticisinin sesi oldu ve Mavi tren müjdesini verdi.
Siyaset Haberi
Fendoğlu, Tütün üreticisinin sesi oldu ve Mavi Tren Müjdesini verdi

Fendoğlu, Tütün üreticisinin sesi oldu ve-

Mavi Tren Müjdesini verdi...

Milliyetçi Hareket Partisi Malatya Milletvekili ve MYK üyesi Mehmet Fendoğlu “ütün üreticilerinin mağduriyeti giderilmeli, tütün yasası yeniden düzenlenmeli.”dedi.

MHP Malatya Milletvekili Fendoğlu TBMM Genel Kurulunda yaptığı konuşmada; 1Malatya Doğanşehir, Adıyaman Çelikhan ve Bulam bölgelerinde üretim yapan binlerce çiftçimizin geçim kaynağı olan ve bölgemizi doğrudan ilgilendiren tütünle ilgili çiftçilerimiz mağdur durumdadır. 

MHP Malatya Milletvekili Mehmet Fendoğlu Açıklaması - Haberler     

ÇİFTÇİLERİMİZİN SAĞDUYUYLA TEPKİLERİNİ DİLE GETİRDİĞİNİ BELİRTEN FENDOĞLU,

Vatanına ve devletine sadakatle bağlı olan çiftçilerimiz, yaşadıkları sorunların çözümü için yapılan tüm kışkırtmalara rağmen Tütün Yasasıyla ilgili yaşadıkları sorunları geçtiğimiz günlerde sağduyulu bir şekilde dile getirdiler.

ÇİFTÇİLERİMİZİN MAĞDURİYETİNİN GİDERİLMESİ İÇİN YASA’NIN TEKRAR GÖZDEN GEÇİRİLMESİNİ İSTEDİ,

Bölge milletvekili olarak çiftçilerimizin haklı taleplerinde göstermiş oldukları sağduyu için özellikle teşekkür ediyorum. Çiftçilerimiz devletimizden Tütün Yasasıyla ilgili düzenlemeyi tekrar gözden geçirmesini ve bu konuda bölge halkıyla istişare yapılmasını ve çiftçilerimizin mağduriyetlerinin bir an önce giderilmesini çiftçilerimiz adına talep etmekteyiz dedi.

Fendoğlu yaptığı konuşmasında;

“Malatya Doğanşehir, Adıyaman Çelikhan ve Bulam bölgelerinde üretim yapan binlerce çiftçimizin geçim kaynağı olan ve bölgemizi doğrudan ilgilendiren tütünle ilgili çiftçilerimiz mağdur durumdadır. Vatanına ve devletine sadakatle bağlı olan çiftçilerimiz, yaşadıkları sorunların çözümü için yapılan tüm kışkırtmalara rağmen Tütün Yasasıyla ilgili yaşadıkları sorunları geçtiğimiz günlerde sağduyulu bir şekilde dile getirdiler. Bölge milletvekili olarak çiftçilerimizin haklı taleplerinde göstermiş oldukları sağduyu için özellikle teşekkür ediyorum. Çiftçilerimiz devletimizden Tütün Yasasıyla ilgili düzenlemeyi tekrar gözden geçirmesini ve bu konuda bölge halkıyla istişare yapılmasını ve çiftçilerimizin mağduriyetlerinin bir an önce giderilmesini çiftçilerimiz adına talep etmekteyiz.” İfadelerini kullandı.

MALATYA OLAY TV…MHP MİLLETVEKİLİ MEHMET FENDOĞLU, ÜRETİCİNİN MAĞDURİYETİ GİDERİLMELİ TÜTÜN YASASI YENİDEN DÜZENLENMELİ…:

“FENDOĞLU’NDAN 4 EYLÜL MAVİ TRENİ MÜJDESİ, MALATYA’DAN İLK SEFER 13 TEMMUZ DA”

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Malatya Milletvekili ve MYK Üyesi Mehmet Fendoğlu 02.10.2019’da ilk olarak yazılı soru önergesi ile akabinde de TBMM Genel Kurul çalışmaları, bütçe görüşmeleri ve komisyon çalışmalarında dile getirdiği 4 Eylül Mavi treninin sefer durumu ile alakalı olarak Malatya ve güzergâhtaki illerimize ekonomik ve hizmet anlamında büyük katkıları olan, orta ve dar gelirli vatandaşlarımıza ucuz ve kaliteli ulaşım imkânı sağlayan 4 Eylül Mavi Treninin bir an önce hizmete başlaması gerektiğini ifade etmişti.

Süreci takip eden Fendoğlu müjdeyi verdi.

4 EYLÜL MAVİ TRENİN, MALATYA’DAN İLK SEFERİ 13 TEMMUZ DA

MHP Malatya Milletvekili Mehmet Fendoğlu Ulaştırma Bakanlığımız ve TCDD Genel Müdürlüklerimizden aldığı bilgi ile 4 Eylül mavi treni 12 Temmuz da Ankara’dan kalkacak, 13 Temmuzda Malatya’dan ilk seferini yapacaktır dedi.

Fendoğlu açıklamasında;

Açıklama yok.

“Ülkemizde azalan Covid19 vakaları ve 21.06.2021 tarihli kabine toplantısında azaltılan Pandemi kuralları göz önüne alınarak yapılan değerlendirme sonucunda;

4 Eylül mavi treni 12 Temmuz da Ankara’dan kalkacak, 13 Temmuzda Malatya’dan ilk seferini yapacaktır.

Yine Doğu Ekpresi 12 Temmuzda Ankara’dan kalkacak ve 13 Temmuzda Kars’tan ilk seferini yapacak, Güney Ekspresi de 12 Temmuzda Ankara’dan kalkacak ve 13 Temmuzda Kurtalan’dan ilk seferini yapacaktır.

BÖLGE HALKIMIZA VE MALATYALI HEMŞERİLERİMİZE HAYIRLI OLSUN.

Bölge halkımıza ve Malatyalı hemşerilerimize hayırlı olmasını temenni ediyorum.

Emeği geçen ve süreci hızlandıran Ulaştırma Ve Alt Yapı Bakanımıza, TCDD Genel Müdürümüz ve TCDD Taşımacılık A.Ş Genel Müdürümüze bölge vatandaşlarımız ve hemşerilerim adına teşekkür ediyorum.” İfadelerini kullandı.

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Fendoğlu,, Tütün, üreticisinin, sesi, oldu, ve, Mavi, Tren, Müjdesini, verdi,
Yorumlar
Haber Yazılımı