Fendoğlu’ndan Gergerlioğlu’na tepki; Şehitlerin iki eli yakanda olacak senin
Haber
17 Temmuz 2021 - Cumartesi 23:18
 
Fendoğlu’ndan Gergerlioğlu’na tepki; Şehitlerin iki eli yakanda olacak senin
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika... Sıcak haber... MHP Milletvekili Mehmet Fendoğlu’ndan HDP Milletvekili Gergerlioğlu’na tepki; Şehitlerin iki eli yakanda olacak senin.
Siyaset Haberi
Fendoğlu’ndan Gergerlioğlu’na tepki; Şehitlerin iki eli yakanda olacak senin

Fendoğlu’ndan Gergerlioğlu’na tepki;

Şehitlerin iki eli yakanda olacak senin...

Anayasa Mahkemesi’nin "hak ihlali" kararının ardından buna ilişkin Başkanlık Tezkeresi'nin TBMM Genel Kurulu'nda okunmasıyla yeniden milletvekilliği vasfını kazanan  terör örgütü PKK’nın siyasi uzantısı HDP’nin Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu’nun gündem dışı yaptığı konuşmaya MHP’li milletvekillerinden sert tepki geldi.

Resim

Güvenlik güçlerine hakaret ve iftiralarda bulunan Gergerlioğu'na çıkışan MHP Eskişehir Milletvekili Nurullah Sazak, "Yeter Başkan, bu ne ya" diye bağırdı. Gergerlioğlu'nun, konuşması sırasında HDP eski Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş'tan mektup aldığını söylemesi üzerine de MHP Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz, "Şov yapma, şov yapma" diye seslenirken, Eskişehir Milletvekili Sazak da "Biz sizin ne olduğunu biliyoruz" diyerek tepkisi gösterdi.

MHP'LİLERDEN TEPKİ...:"YALAN SÖYLÜYORSUN İN AŞAĞIYA"

Resim

Gergerlioğlu, ısrarla Demirtaş'ın mektubundan bahsedince, Sazak dayanamayarak, "Başkanım, nasıl olduğunu biliyoruz onun. Kes artık!" diye bağırdı. Kılavuz da "İstismar ediyorsun. Yalan söylüyorsun! İn aşağıya!" çağrısını yaptı. Fendoğlu da Gergerlioğlu'na defalarca şov yapmaması çağrısında bulundu.

FENDOĞLU...: "ŞEHİTLERİN İKİ ELİ YAKANDA OLACAK"

Gergerlioğlu'nun, "Halkımızdan yüzlerce mektup aldım" sözleri üzerine Malatya Milletvekili Mehmet Celal Fendoğlu, "Ya, bir gün de polis şehidinde, asker şehidinde bulun. Ayıptır!" dedi. Gergerlioğlu'nun adeta terörü öven umursamaz ve pişkin tavrına sinirlenen Fendoğlu, "Şehitlerin iki eli yakanda olacak senin" dedi.

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Fendoğlu’ndan, Gergerlioğlu’na, tepki;, Şehitlerin, iki, eli, yakanda, olacak, senin,
Yorumlar
Haber Yazılımı