Edirne ekonomisini canlandıran Malatyalı genç iş insanı Hakan İnci’den önemli mesaj
Haber
31 Ekim 2021 - Pazar 16:08
 
Edirne ekonomisini canlandıran Malatyalı genç iş insanı Hakan İnci’den önemli mesaj
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika… Sıcak haber… Edirne ekonomisini canlandıran Malatyalı genç iş insanı Hakan İnci; Saros Ekonomi Zirvesinde önemli mesajlar verdi.
Ekonomi Haberi
Edirne ekonomisini canlandıran Malatyalı genç iş insanı Hakan İnci’den önemli mesaj

Edirne ekonomisini canlandıran;

Malatyalı genç iş insanı Hakan İnci’den önemli mesaj

Edirne Genç İşadamlar Derneği Başkanı ve Edirne İş İnsanları Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Hakan İnci “Bu yıl 2’ncisi yapılan Saros Ekonomi Zirvesini gerçekleştirdik. Bölgemizin Tarım ve Turizmini Ekonomi Gazetecileri Derneği ile masaya yatırdık.

Bir ayakta görseli olabilir

Bizlere desteğini esirgemeyen ve evsahipliğimize eşlik eden Enez Kaymakamımız Sayın Şükrü Alperen Göktaş’a, Enez Belediye Başkanımız Sayın Özkan Günenç’e, Keşan Belediye Başkanımız Sayın Mustafa Helvacıoğlu’na, Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sayın Recep Zıpkınkurt’a ve İnci Otel Ailesine, Panelistimiz Prof. Dr. Yalçın Kaya’ya , tesislerini açarak bize destek olan İstanbul Üniversitesi Rektörlüğüne, Sezerler Çeltik Fabrikasına, Yaşar Makina Çeltik Fabrikasına ve Kaya Peynircilik Tesislerine ( Peynirin Kalbi) derneğimiz adına çok teşekkür ederiz.”dedi.

Ekonomideki son gelişmelerin piyasayı alt üst ettiğini belirten İnci; “bunu küçük esnaflarımız hmiyor.Yunanistan ve Bulgaristan’dan  Edirne’ye alışveriş için gelen insanlar var. Biz bunu dernek olarak olumlu karşılıyoruz.

Bir bir veya daha fazla kişi, anıt ve açık hava görseli olabilir

Komşu ülkelerden gelen insanlar Edirne için altın yumurtlayan tavuk Bu tavuğu kesmeyelim. Edirne’ye bu konuda nakit akışı var, bu ne kadar devam eder bilinmez. Yalnız esnafların gelen turistlerin matematik bildiğini unutmayalım. Bu arada vadeli kurlarda değişiklikler oldu. Biz yaptığımız araştırmalarda şu anki ekonomik çalkantı  önümüzdeki dönemde normale dönecek.

Bu krizin dış güçlerce yaratıldığı söyleniyor. Biz el ele verip dış güçlere karşı birlik olmalıyız, bu fırsata çevirtilmemeli. hepimiz aynı gemideyiz.” dedi

Bir Hakan Inci dahil 3 kişi, ayakta duran insanlar ve açık hava görseli olabilir

Edirne’nin turizm sektöründe önceliği olması gerektiğini belirten İnci, “Turizmde altyapımız yeterli değil Turizm Müdürlüğümüz de bu kon ile ilgileniyor. Edirne’de  ivedilikle turizm için altyapı oluşturulmalı. Yabancı dile ağırlık verilmeli. Turistlerle  karşı karşıya gelen elemanların  az da olsa o ülkenin dilini bilmeleri gerekir. Edirne esnaflarının özellikle komşu ülkelerin dillerinin öğrenilmesi gerektiği kanısındayım.”

Edirne ve ilçelerine yönelik ekonomik kararları deklarasyonuna imza atalım. Bu çok faydalı olur. Bir araya gelip stratejik plan yapalım . diyelim ki  bizim üç yılda işadamları olarak yapacaklarımıza bir yol haritası belirleyelim. Bu ülkemize gelen komşu ülkelerden turistlere yönelik bir altyapı çalışması olabilir.

Bir 7 kişi, oturan insanlar ve ayakta duran insanlar görseli olabilir

Hepimiz bu noktada üzerimize düşeni yaparsak Edirne’miz Saros bölgesi ekonomisi zirveye doğru yol alır. Bu da ülkemize yansır.

Taşın altına elimizi koyma vakti.”

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Edirne, ekonomisini, canlandıran, Malatyalı, genç, iş, insanı, Hakan, İnci’den, önemli, mesaj,
Yorumlar
Haber Yazılımı