Diyarbakır’da Evlat Nöbeti Bekleyen Anneler, Gara Şehidimizi ziyaret etti
Haber
22 Şubat 2021 - Pazartesi 20:57
 
Diyarbakır’da Evlat Nöbeti Bekleyen Anneler, Gara Şehidimizi ziyaret etti
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika…Sıcak haber… Vali Aydın Baruş, Gara Şehitlerine taziye ziyaretinde bulunmak üzere Malatya’ya gelen, Diyarbakır’da evlatlarını terör örgütü PKK’dan kurtarmak amacıyla nöbet tutan anneleri, Polis Evinde misafir ederek onları dinledi.
Yaşam Haberi
Diyarbakır’da Evlat Nöbeti Bekleyen Anneler, Gara Şehidimizi ziyaret etti

Diyarbakır’da Evlat Nöbeti Bekleyen Anneler;

Gara Şehidimizi ziyaret etti...

Geçtiğimiz günlerde Irak’ın Gara Bölgesinde şehit edilen vatandaşlarımız için tek tek taziye ziyaretine çıktıklarını belirten Diyarbakır Anneleri, Malatya’ya da Şehit Jandarma Astsubay Semih Özbey’in ailesini ziyaret ederek acılarını paylaştıklarını belirttiler.

Resim

Şehit annesi Sadiye Özbey’e bu zorlu zamanda destek olmak amacıyla geldiklerini söyleyen Diyarbakır Anneleri, “Bu şehitler hepimizin şehidi, bu evlatlar hepimizin evladı. Biz evlatlarımızı hepimizin evladı olarak görüyoruz, bu nedenle onların acılarını derinden hissediyoruz” dediler. Ayrıca desteklerini esirgemeyen Cumhurbaşkanımıza, İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu’ya ve bizleri misafir eden, desteklerimizi esirgemeyen Valimize çok teşekkür ediyoruz” dediler.

Resim

Vali Aydın Baruş ise ailelere hitaben yapmış olduğu konuşmada; “Sizlerle birlikte sabırla mücadele eden ailelerimizin bazılarının evlatlarının da aynı şekilde şehit olduğunu duyduk ona da çok üzüldük. Bizi üzüntüye gark etti. Ama PKK’nın karşısında dimdik durmaya devam edeceğiz. Sizin sabrınız ve metanetiniz onları pes ettirecek. Bu hainlere hiçbir zaman devletimiz kesinlikle taviz vermedi. Sizlerde bu sabrı gösterdiğiniz için, bu mücadele de yer aldığınız için sizleri tebrik ediyoruz. Bizlerde buradan dualarımızla her zaman destek olmaya çalışıyoruz. İnşallah ailelerimiz çocuklarına kavuşur, hasretle kucaklaşırlar.

Resim

Sözlerine devam eden Vali Baruş, “Buralara kadar geldiğiniz için sizlere teşekkür ediyoruz. Bizleri çok mesut ettiniz. Sadiye Annemizin yanında olduğunuz için teşekkür ediyoruz. Acılı ailelerimizin yanında olmaya her daim gayret ediyoruz. Devletimiz büyük bir devlet. Mağdur olan ailelerimizin daima desteklenmesi için elinden gelen her türlü çabayı sarf ediyor. İnşallah bu çabaların semeresini alırız. Evlat nöbeti bekleyen ailelerimiz evlatlarına kavuşur, şehit olan evlatlarımıza da Allah’tan sonsuz rahmet diliyoruz. Vatanımız birlik beraberlik ve şehitlerimizin inayetiyle birlikte kıyamete dek dimdik kalacak, Devletimiz baki kalacak. Bu hainlere de hiçbir zaman fırsat vermeyeceğiz” diyerek sözlerini tamamladı.

Resim

<span times="" new="" "="" style="box-sizing: border-box">Aileler ile tek tek ilgilenen Vali Aydın Baruş, onların hikayelerini dinledi. Vali Aydın Baruş ve İl Emniyet Müdürü Ercan Dağdeviren, devletimizin tüm birimleri, tüm yöneticileri olarak her daim yanlarında olduklarını söylediler.

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Diyarbakır’da, Evlat, Nöbeti, Bekleyen, Anneler,, Gara, Şehidimizi, ziyaret, etti, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı