CHP’li Ağbaba listeyi açıkladı; İl örgütü Mahkemeye taşıdı
Haber
16 Nisan 2021 - Cuma 18:17
 
CHP’li Ağbaba listeyi açıkladı; İl örgütü Mahkemeye taşıdı
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika… Sıcak haber… Yeşilyurt Belediyesi'nin "Çevreye Duyarlı Bireyler Yetiştirmek Projesi" için Almanya'ya gönderdiği 45 kişiden 43'ünün geri dönmemesi ile ilgili tartışmalar sürüyor.
Gündem Haberi
CHP’li Ağbaba listeyi açıkladı; İl örgütü Mahkemeye taşıdı

CHP’li Ağbaba listeyi açıkladı;

İl örgütü Mahkemeye taşıdı...

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, Yeşilyurt Belediyesi tarafından Almanya’ya gönderilen ve geri dönmeyen 45 kişinin listesini açıkladı.

Açıklama yok.

CHP İl Başkanı Enver Kiraz; “Yeşilyurt Belediye Başkanı, Derhal Görevden El Çektirilmelidir.

Soruşturma kapsamında 1 Vali Yardımcısıyla birlikte Çevre ve Şehircilik İl Müdürü ve İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürü görevden el çektirildiği açıklandı. Bu kişilerin görevden el çektirilmesi ortaya koyduğumuz iddiaların doğruluğunu teyit etmektedir. “dedi.

Yeşilyurt belediyesin de yaşanan skandalla ilgili CHP İl Başkanı Enver Kiraz, Mahkemeye konuyu taşıyıp ardından da şu açıklamayı yaptı: “Yeşilyurt Belediyesiyle bir dernek arasında yapılan protokolle yurt dışına 'çevreye duyarlı bireyler yetiştirmek' adlı proje kapsamında gönderilen 43 kişinin yurda geri dönüş yapmadığı konusundaki Yeşilyurt Belediye Meclis Üyelerimizin bir soru önergesiyle ortaya çıkardığı durumun yankıları sürüyor.dedi.

Yeşilyurt Belediye Başkanı Derhal Görevden El Çektirilmelidir.

Bir bir veya daha fazla kişi ve ayakta duran insanlar görseli olabilir

Yaklaşık 7 aydır soruşturmanın bir türlü bitirilemediği hatta hiçbir girişimin yapılmadığı konuyla ilgili meclis üyelerimiz, örgütümüz ve Milletvekilimiz Veli Ağbaba’nın yoğun çabalarıyla yedi aydır yapılmayan çalışmalar dört günde önemli gelişmelerle devam ediyor. Yeşilyurt Belediyesi soruşturmanın sağlıklı sürmesi noktasında bir belediye başkan yardımcısını görevden aldığını kamuoyuyla paylaştı. Fakat bu belediye başkan yardımcısı halen meclis üyeliği noktasında görevine devam ediyor. AKP’nin bu kişiler hakkında bir işlem yapmadığını da görüyoruz.

Ardından bugün Malatya Valiliğince yapılan açıklamada soruşturma kapsamında 1 Vali Yardımcısıyla birlikte Çevre ve Şehircilik İl Müdürü ve İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürü görevden el çektirildiğini açıkladı.

Bir 2 kişi ve ayakta duran insanlar görseli olabilir

Bu kişilerin görevden el çektirilmesi ortaya koyduğumuz iddiaların doğruluğunu teyit etmektedir. “

Soruşturmanın sağlıklı yürümesi için belediye başkan yardımcısını görevden almak bir şey ifade etmemekte. Konuyla ilgili yaptığımız suç duyurusunda da ifade ettiğimiz gibi bu konudaki asıl sorumlu Yeşilyurt Belediye Başkanı’dır. Soruşturmanın sağlıklı yürütülmesinin en önemli şartı imzalanan protokolün başındaki ismin yani Yeşilyurt Belediye Başkanının görevden el çektirilmesidir.

Bunun dışındaki yapılan işlemler elbette önemlidir ama eksiktir. Bu nedenlerle derhal Yeşilyurt Belediye Başkanı görevden el çektirilerek soruşturma detaylı olarak yetkililer tarafından sürdürülmelidir.

Bir Enver Kiraz dahil 2 kişi, ayakta duran insanlar ve açık hava görseli olabilir

Yeşilyurt Belediye Meclis Üyelerimizle açığa çıkardığımız ve takiplerimizle hiç değilse soruşturmanın adımlarının atılmasını başardığımız bu konunun hem hukuki olarak hem siyasi olarak sonuçlanana kadar peşini bırakmadan çalışmalarımızı sürdüreceğiz.

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: CHP’li, Ağbaba, listeyi, açıkladı;, İl, örgütü, Mahkemeye, taşıdı,
Yorumlar
Haber Yazılımı