Bugün 24 Ocak; Elazığ ve Malatya depreminin yıl dönümü…UNUTMADIK
Haber
24 Ocak 2021 - Pazar 02:29
 
Bugün 24 Ocak; Elazığ ve Malatya depreminin yıl dönümü…UNUTMADIK
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika… Sıcak haber… Bugün 24 Ocak…Acı günün yıl dönümü…Unutmadık…Merkez üssü Elazığ'ın Sivrice ilçesi olan 6,8 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi.
Gündem Haberi
Bugün 24 Ocak; Elazığ ve Malatya depreminin yıl dönümü…UNUTMADIK

Bugün 24 Ocak;

Resim

Elazığ ve Malatya depreminin yıl dönümü…UNUTMADIK

24 Ocak Cuma akşam saatlerinde meydana gelen depremde, 35'i Elazığ'da, dördü Malatya'da olmak üzere 41 vatandaşımız hayatını kaybetti, 1.607 vatandaşımız da yaralandı.

Derinliği 6,75 kilometre olan depremin ardından yapılan arama-kurtarma çalışmaları sonucunda 45 kişi enkazdan sağ çıkarıldı.

Depremden izleyen günler içerisinde 1000'den fazla artçı deprem yaşandı. Bu depremlerin en büyüğü 5,4 olarak ölçülürken, 4 üzerindeki artçı sarsıntıların toplam sayısı da 22 oldu.

Ve yıl boyu halk deprem korkusu yaşadı.

2021 yılına da depremlerle girdik…

Malatya Olay Gazetesi, Malatya Olay Televizyonu ve Malatyam Haber Gazetesi ailkesi olareak diyoruz ki...Allah bir daha öyle bir acı yaşatmasın bu millete…Depremde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet diliyoruz.

Depremin yıl dönümünde yaralkar sarılmaya çalışılıyor. Deprem konutları bazı bölgelerde hak sahiplerine teslim edildi. Bazı bölgelerde de deprem konutlarının hala yapım çalışmaları sürüyor.

Yaralar sarılıyor.

KİM NE DEDİ?

Resim

MALATYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI SELAHATTİN GÜRKAN…:

“24 Ocak’ta Elazığ ve Malatya’da yaşadığımız deprem felaketi, her iki kardeş şehrimizin yaşadığı en acı felaketlerden biri olarak tarihte yerini aldı. Yaşadığımız bu felakette yaşamlarını yitiren vatandaşlarımızı rahmetle anıyorum.

Elazığ-Sivrice merkezli 24 Ocak 2020’de yaşadığımız 6.8’lik depremin ardından devlet ve millet birlikteliğiyle yaralarımızı sarmak adına gayretle çalıştık. Bu süreçte devletimiz, maddi kayıplarımızın telafisi için tüm desteğiyle yanımızda yer almıştır. Yaşadığımız 24 Ocak depremi, ülkemizin ve şehrimizin bir gerçeği olan deprem felaketlerine karşın daha duyarlı ve bilinçli olmamız gerçeğini bir kez daha ortaya koymuştur. Şüphesiz geleceğimiz açısından atılacak en önemli adım depremle yaşayabilmeyi öğrenmek, yapı stoklarımızı depreme dayanıklı hale getirmektir.”

BATTALGAZİ BELEDİYE BAŞKANI OSMAN GÜDER…:

“24 Ocak Elazığ ve Malatya depreminin 1. yıldönümünde, hayatını kaybeden vatandaşlarımızı rahmetle anıyor, yakınlarına sabırlar diliyorum. Rabbim ülkemizi her türlü afetlerden muhafaza buyursun, milletimize bir daha böyle acılar yaşatmasın. “

YEŞİLYURT BELEDİYE BAŞKANI MEHMET ÇINAR…:

“Elazığ ve Malatya depreminin yıl dönümünde, hayatını kaybeden vatandaşlarımızı rahmetle anıyorum. Rabbim bir daha ülkemize böyle acılar yaşatması”

YILDÖNÜMÜNDE DEPREM...:PÜTÜRGE...:

2021.01.24 01:37:59  38.2720   38.6688 3.1-1.9  -.-   CAYKOY-PUTURGE (MALATYA)  
Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Bugün, 24, Ocak;, Elazığ, ve, Malatya, depreminin, yıl, dönümü…UNUTMADIK,
Yorumlar
Haber Yazılımı