Belediye Başkanı Nevzat Öztürk’le; Yazıhan’da olmaz olamaz denilenler başarıldı
Haber
21 Ekim 2020 - Çarşamba 03:09
 
Belediye Başkanı Nevzat Öztürk’le; Yazıhan’da olmaz olamaz denilenler başarıldı
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika… Sıcak haber… ​Yazıhan…Tarım’la adı özdeşleşen bir ilçemiz…Yazıhan’da olmaz olamaz denilenler belediye Başkanı Nevzat Öztürk’le başarılmaya başlanıldı.
Gündem Haberi
Belediye Başkanı Nevzat Öztürk’le; Yazıhan’da olmaz olamaz denilenler başarıldı

Belediye Başkanı Nevzat Öztürk’le;

Yazıhan’da olmaz olamaz denilenler başarıldı...

Nevzat öztürk’ün Yazıhan’a belediye başkanı seçilmesi ile birlikte atılan tohumlar bugün meyvesini vermeye başladı bile.

BAŞKAN ÖZTÜRK’LE YAZIHAN TARIMIN VE HAYVANCILIĞIN BAŞKENTİ OLUYOR…

Yazıhan belediye başkanı Nevzat Öztürk’le kaderi değişen ilçe Tarımın Başkenti oluyor...21 Kiloluk pancar yetiştirildi. Yazıhan’ Malatya’da tarımın ve hayvancılığın başkenti olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Buna öncülüğü ise belediye başkanı Nevzat Öztürk yapıyor.

"Yazıhan Bitkisel Üretim Yaygınlaştırılması Projesi" kapsamında yürütülen çalışmalar doğrultusunda artık meyveler alınırken ürünler de “İşte budur” dedirtiyor.

Yazıhan belediye başkanlığı görevine başladığı günden bu yana ilçenin dört bir yanında çalışma seferberliği başlatan belediye başkanı Nevzat Öztürk, halkın da takdirini almaya başladı. Hayvancılık Organize Sanayi Bölgesi de Yazıhan'a kavuşturuluyor.

TARİHİ VE TURİSTİK MEKANLAR...

Yazıhan belediye başkanı Nevzat Öztürk, başta Ansır Buzluk'ta ve diğer noktalarda tarihin gün yüzne çıkartılması ile ilçenin yerli ve yabancı turistleri ağırlayacağını bu noktada çalışmaların sürdüğünü söyledi.

NEVZAT ÖZTÜRK’LE BELEDİYE HALKIN YANINDA…VE YARDIMLAR…:

Belediye başkanı Nevzat Öztürk “Halkımızla el ele kol kolayız…Her vatandaşımız bizim için önemli ve değerli…Ayrıca Yazıhan Belediyesi olarak ihtiyaç sahibi vatandaşlara gıda yardımlarımızı sürdürüyoruz

Yazıhan halkı, sokağa çıkma yasağında mağdur olmadı

Covid-19 salgını nedeni ile İçişleri Bakanlığı tarafından ilan edilen sokağa çıkma yasağının uygulandığı günlerde de halkın yanında hep belediyemiz yer aldı. İhtiyaç sahibi ailelerimizin ihtiyaçları karşılandı. Bu yardımlarımız kesintisiz devam ed,yor…”

YAZIHAN’DA ALT YAPI…:

Yazıhan’ın her bir yanın da bir çalışma karşımıza çıkıyor…Belediye başkanı Nevzat Öztürk,” 2021 yılına kadar asfaltsız yolumuz içme susuz ve kanalizasyonsuz hiç bir mahallemiz kalmayacak.”diyor…

İlçe de her bir yanda Yazıhan ve Büyükşehir belediyelerinin ekipleri çalışıyor…

YAZIHAN’DA BİR İLK…:

Yazıhan Belediye Başkanı Nevzat Öztürk Bir İlke Daha imza attı. Yazıhan'da Kapama Bahçe dörtbin üç yüz adet Trabzon Hurması Belediye tarafından yetiştirilecek.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’A YAZIHAN HALISI…

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a  halı takdim edildi.

Yazıhan belediye başkanı Nevzat Öztürk, ilçe de el sanatları noktasında da etkin rol oyndı…Kurslar açıldı ve hazırlanan bir Yazıhan halısı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a halı takdim edildi.

21 KİLO PANCAR… VE REKOR…:

Yazıhan belediye başkanı Nevzat Öztürk her sahada olduğu gibi, tarımda da öncü çalışmalar yaptı. Artık olmaz olamaz denilenler başarılmaya başlandı. Yazıhan’da yetiştirilen şeker pancarı ülkenin de yüz akı olmaya başladı.

Yazıhan’da 21 kiloluk pancar yetiştirildi. Başkan Nevzat Öztürk ”Verimli arazilerimiz bereketi sunuyor. 21 kiloluk pancar dahi yetişti.Bu bir rekor”dedi.

KAYAK MERKEZİ…:3 ASIRDIR YAMADAĞI…

Yapımı süren Kayak Merkezi yolunun tamamlanmasıyla üç asırdır Yama dağı yaylalarına ulaşım sağlanmış olacak.

Yazıhan’da asfalt memnuniyeti

Yazıhan İlçesi Belediye Başkanı Nevzat Öztürk, yaptığı açıklamada, “Kültür ve Turizm Bakanlığınca, Turizm Mastır Planı çerçevesinde turizm gelişim bölgesi planlarının yapımı için Kültür ve Turizm Bakanlığından gelen kaynakla, Büyükşehir Belediyesince Başkınık ve Çimenlik Mahallesinden gelen yolun Güney’de olması ve daha az kar tutması nedeniyle daha uygun bulunan Hasançelebi, Başkınık, Çimenlik, Çekem yaylası güzergahı . Kayak merkezine kadar olan 28 kilometre civarında yapımı gerçekleştirilen bu yol inşallah önümüzdeki dönemde Malatya’mızın Hekimhan bölgemizde yama dağlarında bulunan kayak merkezine ulaşımını sağlayacak olup, aynı zamanda yaklaşık üç asırdır yama dağı yaylalarında, Drijan aşiretinin yaşamış olduğu, yerleşim yerlerine de ulaşım sağlanmış olacaktır” ifadelerini kullandı.

Önümüzdeki iki ay içerisinde de asfalt kaplama çalışmasının yapılacağını belirten başkan Öztürk, “Bu projede emeği geçen başta Kültür ve Turizm Bakanımıza, Malatya Valimiz Aydın Baruş, Büyükşehir Belediye Başkanımız Selahattin Gürkan’a, Malatya İl Kültür ve Turizm il Müdürümüz Çetin Şişman’a ve Büyükşehir belediyesi Yol ve Alt Yapı Daire Başkanlığı ve personeline ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Belediye, Başkanı, Nevzat, Öztürk’le;, Yazıhan’da, olmaz, olamaz, denilenler, başarıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı