Başkan Sadıkoğlu; Firmaların ticari kredi limitleri artırılmalı
Haber
27 Mayıs 2022 - Cuma 20:59
 
Başkan Sadıkoğlu; Firmaların ticari kredi limitleri artırılmalı
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Sıcak Haber...:… İnönü Kapalı Çarşısı’nda bulunan işletmeleri ziyaret eden Malatya TSO Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, “Ekonomide yaşanan değişimler çok sayıda firmanın sermayesine değer kaybettirdi. Bankaların firmalara sağlamış olduğu kredi limitleri yetersiz kalıyor. Bu nedenle firmaların ticari kredi limitleri artırılmalı” dedi.
Ekonomi Haberi
Başkan Sadıkoğlu; Firmaların ticari kredi limitleri artırılmalı

Başkan Sadıkoğlu; Firmaların ticari kredi limitleri artırılmalı

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, İnönü Kapalı Çarşısı’nda bulunan işletmeleri ziyaret ederek esnafın yaşadığı sorun ve talepleri dinledi.

“ELEKTRİK FATURALARI KİRA ÖDEMESİNİ GEÇMİŞ DURUMDA”

Başkan Sadıkoğlu: 'Firmaların ticari kredi limitleri artırılmalı'

Girdiği her işletmede benzer sorunların dile geldiğini belirten Başkan Sadıkoğlu, “Sık sık saha ziyaretleri yaparak üyemiz olsun veya olmasın tüm işletmelerimizle bir arada olmaya gayret gösteriyoruz. Her uğradığımız esnafın dile getirdiği sıkıntılar artan maliyetler oluyor. Özellikle elektrik faturaları birçok işletmenin kirasını geçmiş durumda. Esnaf sattığı ürünün yerine aynı fiyata mal alamaz hale geldi. Maliyet artışları tüm sektörleri olumsuz etkiliyor. Bizlere anlatılan tüm sorunları ve talepleri ilgili kurum ve kuruluşlara aktarmaya devam ediyoruz” dedi.

“KREDİ LİMİTLERİ YETERSİZ KALIYOR”

Başkan Sadıkoğlu:

Son dönemde ekonomide yaşanan değişimler firmaların sermayesine değer kaybettirdiğini vurgulayan Başkan Sadıkoğlu, “Ekonomide yaşanan değişimler, kur artışları ve hammadde fiyatlarındaki aşırı dalgalanma doğrudan firmaların üretim maliyetlerinin yükselmesine neden oldu. Çok sayıda firmamızın sermayesi değer kaybetti. Bu nedenle bankaların firmalara sağlamış olduğu ticari kredi limitleri yetersiz kalıyor.

Açıklama yok.

Kamu ve özel bankaların genel müdürleri ile görüşmeler sağlayarak kredi limitlerinin yükseltilmesi ve faiz oranlarının düşürülmesi için girişimlerde bulunacağız” diye konuştu.

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Başkan, Sadıkoğlu;, Firmaların, ticari, kredi, limitleri, artırılmalı,
Yorumlar
Haber Yazılımı