Başkan Evren; Cumhurbaşkanımız Özal’ı özlüyor ve saygıyla yad ediyoruz
Haber
15 Nisan 2021 - Perşembe 16:46
 
Başkan Evren; Cumhurbaşkanımız Özal’ı özlüyor ve saygıyla yad ediyoruz
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika… Sıcak haber… Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Ali Evren, “Özal’sızlığa alışamadık.”dedi.
Gündem Haberi
Başkan Evren; Cumhurbaşkanımız Özal’ı özlüyor ve saygıyla yad ediyoruz

Başkan Evren; Cumhurbaşkanımız Özal’ı,

Turgut Özal Kimdir? - Son Dakika Haberleri

Özlüyor ve saygıyla yad ediyoruz...

Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Ali Evren, Malatya Olay Gazetesin de Ali Aladağ’a açıklamalar da bulunup “Malatya Özal’la şaha kalktı…”ifadelerini kullanıp ardından şunları ekledi..”Türkiye’miz Özal’ımızla bugünlere geldi…”

Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Ali Evren’in işte o açıklamaları…:

Malatyua’mızın yetiştirdiği Cumhurbaşkanımız Turgut Özal’ı 1993 yıln da kaybettik.

17 Nisan’da ise rahmetle minnetle anacağız.

Bir 2 kişi ve ayakta duran insanlar görseli olabilir

Özal’ın 1. Ölüm yıl dönümün de Malatyalılar olarak heyet halinde gidip anıt mezarda anma programına katıldık.

O gün ki Valimiz Saffet Arıkan Bedük Özal sevdalısıydı. Özal’la anılarını anlatırken göz yaşlarını dahi tutamazdı.

Özal Malatya'mızın her şeyiyle ilgilenir,

Özal Malatya’mızın onuru ve gururuydu. Bugün Özal’sız geçen yıllara yanıyoruz. Malatya’mız yeni Özal’lar yetiştireceğine de yürekten inanıyorum.

Bir Mehmet Büyükelçi dahil 3 kişi, ayakta duran insanlar ve iç mekan görseli olabilir

8. Cumhurbaşkanımız hemşehrimiz mümtaz devlet adamı Türkiye’ye çağ atlatan Turgut Özal'ın, ülkeye ivme kazandıran icraatları, demokratikleşme ve kalkınma sürecinde iz bırakan hizmetleriyle her zaman saygıyla ve hayırla yad ediliyor.

Ülkemizin gelişmesi ve ilerlemesi sürecinde büyük rol oynayan, milletimizin gönlünde müstesna bir yere sahip olan 8. Cumhurbaşkanımız Turgut Özal'a vefatının yıl dönümünde Allah'tan rahmet niyaz ediyor; kendisini saygıyla anıyorum.

Malatyalılar olarak Özal’sızlığa alışamadık."

BAŞKAN EVREN O GÜNÜ BAKIN NASIL ANLATTI...:

8. Cumhurbaşkanı Turgut ÖZAL 28 yıl aradan sonra yine bugünlerde Malatya halkının efkarını tazeledi.. Benimde her yıl rahmetli Özal’ın ölüm yıl dönümü olan        17 Nisan gelince o gün anılarıma bakarak hüzünlenip dualar okuyarak rahmetli Özal’ı anıyorum.

13 Nisan 1994 tarihinde Malatya Valisi Vali Saffet Arıkan BEDÜK talimatı doğrultusunda Vali Yardımcısı Aslan KÜÇÜK başkanlığında 15 yakın heyet ile beraber 17 Nisan 1994 günü Rahmetli Cumhur Başkanımız Turgut ÖZAL’ın birinci ölüm yıl dönümü olması sebebi ile İstanbul’a gittik.

Rahmetli Cumhurbaşkanımızın mezarının başında Malatya’dan 500 kilo yakın kuru kayısı götürdük. Giriş kapısının önüne “MALATYALILAR SİZİ UNUTMADI” afişlerimizi astık. Masalarımızı kurduk sepetlere kaysıları doldurduk. Kapılardan giren vatandaşları bizler karşılayarak onlara kayısı ikramında bulunduk.

Daha sonra tören alanına gittik. Protokolün birinci sırasında Cumhurbaşkanlığı makamı ikinci sırasında Rahmetli Özal’ın Ailesi, Üçüncü sırada Malatya’dan gelen heyet oldu. Daha sonra diğer protokol ve 81 ilden oraya gelen halk ile beraber tören yapıldı. Rahmetli Şeker hocamız Celal TİLGEN kuran okuyarak dualar yapıldı.  Neticesinde tören bitiminde Ailesine tekrardan başsağlığı dileyerek oradan ayrıldık.

Akşama Ahmet ÖZAL’ın daveti üzerine Kanal 6 televizyonuna gittik. Rahmetli Özal’ın birçok anıları anlatıldı. Rahmetli Özal’ı ne kadar anlatırsak anlatalım yaptıkları bitmez.

Rahmetli Özal döneminde Esnaf ve sanatkarlarımız ticareti, teknolojiyi, ilim ve bilimi öğrendi. Ekonomide büyük bir devrim yaratarak bugün ki iş adamlarımıza yol gösterdi. Esnaf ve sanatkarlarımız o dönemde büyük işler başardı. Bugünün iş adamlarının çoğu o dönemin küçük esnaf ve sanatkarları idi. Türkiye ona daha doymadan çelişkili vefatı ülkemizi büyük bir hüzne boğmuştur. Bu çelişkili ölümün bir an önce aydınlatılmasını bizler canı gönülden bekliyoruz.

Malatya’nın genci, yaşlısı, köylüsü esnafı, sanayicisi, memuru ve işçisi ile hiçbir zaman onu unutmayacaktır. Merhum Cumhurbaşkanımız Özal’ın Ruhu Sad, Mekanı Cennet Olsun. "

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Başkan, Evren;, Cumhurbaşkanımız, Özal’ı, özlüyor, ve, saygıyla, yad, ediyoruz,
Yorumlar
Haber Yazılımı