Başkan Çınar; Ulaşım Ağımızı, Alternatif Yol Güzergâhlarımızla Genişletiyoruz
Haber
07 Aralık 2021 - Salı 16:42
 
Başkan Çınar; Ulaşım Ağımızı, Alternatif Yol Güzergâhlarımızla Genişletiyoruz
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika… Sıcak haber… Başkan Çınar, Çarmuzu Mahallesinde ki yol açma ve genişletme çalışmalarını inceledi ve gazetecilere şu açıklamada bulundu. “Ulaşım Ağımızı, Alternatif Yol Güzergâhlarımızla Genişletiyoruz”
Yaşam Haberi
Başkan Çınar; Ulaşım Ağımızı, Alternatif Yol Güzergâhlarımızla Genişletiyoruz

Başkan Çınar; Ulaşım Ağımızı,

Alternatif Yol Güzergâhlarımızla Genişletiyoruz...

Çarmuzu Mahallesinde toplam uzunluğu 1,2 km olan imar yolunda devam eden çalışmaları inceleyen Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, “ İlçemizin dört bir tarafındaki imar ve kadastro yollarımızı teker teker açarak yeni alternatif yol güzergahlarıyla birlikte trafik yükünü hafifleterek, bütün yaşam alanlarımıza ve sanayi bölgelerimize ulaşımı daha rahat ve konforlu hale getiriyoruz.” diye konuştu.

“Ulaşım Ağımızı, Alternatif Yol Güzergâhlarımızla Genişletiyoruz”

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, Yeşilyurt Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerinin ilçenin dört bir tarafında mevcut yolları yenileme ve imar yollarının açma çalışmalarının yanı sıra alt ve üst yapı çalışmalarına aralıksız devam ettiğini söyledi.

Çarmuzu mahallesinde toplam uzunluğu 1,2 km olan imar yolunu açarak Çarmuzu ve Yeşilkaynak mahalleleri başta olmak üzere yeni sanayi sitesi ve askeri bölgelerin olduğu bölgeye ulaşımı daha da rahatlatacaklarını ifade eden Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, Yeşilyurt’ta alternatif yol güzergahlarının artmasıyla birlikte merkez ile kırsal bölgeler arasındaki ulaşım ağının modern ve konforlu bir düzeye ulaştığını söyledi.

Başkan Çınar, “ İlçemizin farklı bölgelerinde kurulacak olan yeni iş ve üretim alanları içinde bizlerde elimizden gelen desteği verip, özelliklede trafik akışının rahatlaması ve konfor düzeyinin artmasına büyük bir ehemmiyet göstermekteyiz.” diye konuştu.

Yeni yolların açılmasının bölgedeki ticaretin gelişmesi, yeni istihdam alanlarının oluşması ve ekonominin de gelişmesi anlamına geldiğini belirten Başkan Çınar, “ Yeşilyurt’un sosyal, ekonomik ve turizm yönünden gelişmesi ve geleceğe daha umutla bakabilmesi için ulaşım ağındaki kalite ve akıcılık çok önemlidir.

İlçemizin dört bir tarafına sağlıklı, ferah ve güvenli bir şekilde yolculuk edilmesi, ilçemizin ticaretine, ekonomisine ve yeni istihdam alanlarının oluşmasına ciddi katkılar sunmaktadır. Çarmuzu mahallemizde 1,2 km uzunluğundaki imar yolumuzun açılması da, kalabalık bir nüfusa sahip buradaki tüm mahallelerimize ve sanayi alanlarımıza ulaşımı rahatlatacağı gibi yatırımlarını bu bölgede yapmak isteyen sanayicilerimize de güzel ve modern alanlar sunmuş olacağız. Hiç şüphesiz; açılan her yol, yeni bir yatırım ve yeni bir hizmetin gelmesi demektir. Yol ağımız ne kadar akıcı ve konforlu olursa tüm yaşam alanlarımızda o denli gelişir ve kalkınır. Yeşilyurt Belediyesi olarak ta merkez-kırsal ayrımı yapmadan tüm bölgelerimize rahat ve güvenilir bir şekilde ulaşmak içinde bir yandan mevcut yollarımızın standartını yükseltirken diğer taraftan yeni yol güzergahlarımızı teker teker açarak, yol ağımızın konfor seviyesini artırmaktayız.

Bizler yeni yollar açtıkça, mevcut yollarımızın konfor seviyesini artırdıkça yeni iş alanları oluşuyor, ticaretimiz hareketleniyor, kırsal bölgelerimizdeki bağ, bahçe ve tarım işleri canlanıyor.Pandemi ve doğal afetlerden dolayı kırsal bölgelerimizdeki yatırım alanları artmaya başladı, bağ ve bahçe evlerinde artış yaşanıyor, tarım alanlarında hareketlenme var bizlerde bunu yakından takip ederek ulaşım başta olmak üzere diğer eksiklikleri pratik ve çözüm odaklı hizmetlerimizle hemen gideriyoruz. Hemşehrilerimizin taleplerini belirli bir çalışma takvimine göre yerine getirip, merkezdeki hizmet kalitesinin aynısını kırsal bölgelere ulaştırıyoruz.Fen İşleri Müdürlüğü başta olmak üzere saha çalışmalarını büyük bir titizlikle yürüten tüm ekiplerimizin çalışmalarını bizlerde sürekli takip ediyoruz, mahalle muhtarlarımız ve mahalle sakinlerimizle sürekli irtibat halindeyiz, iletilen talepleri yerine getirmeye gayret ediyoruz.Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz 2021 yılı için belirlediği yeni yol açma hedeflerinin üzerine çıktı,

personellerimiz büyük bir özveri ve gayretle çalışıyor, hepsini tebrik ediyorum.Ulaşım ağımızdaki kalite standartını daha iyi noktaya taşımak için 7/24 çalışıyoruz, hemşehrilerimizin emrindeyiz.” şeklinde konuştu.

Belediye Başkanı Mehmet Çınar “Gurmelerin, Gezginlerin ve Youtuberların Dikkatini Gündüzbey’e Çekeceğiz”

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, “ Tava ve fırın yemekleri, kahvaltılıkları ve doğal güzellikleriyle farklı bir atmosfere sahip Gündüzbey’in var olan güçlü potansiyelini Gündüzbey Sosyal Tesislerimiz ile ön plana çıkartıp; gurmeler, gezginler ve youtuberların dikkatini bu bölgemize çekeceğiz.” diye konuştu.

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, 3 bin 60 metrekare alan üzerinde, 1.256 metrekaresi kapalı alan olarak hizmete sunulacak olan Gündüzbey Sosyal Tesislerinin inşaatını inceleyerek, yetkililerden bilgiler aldı.

Başkan Çınar, restaurant, kafeterya, kasap reyonu, ekmek fırını, soğuk hava deposu, otopark, kuru gıda deposu, mescit, wc ve lavaboların yer alacağı Gündüzbey Sosyal Tesislerinin kaba inşaatının tamamlandığını, çevre düzenleme ve peyzaj çalışmalarının tamamlanmasıyla birlikte hizmete sunacaklarını söyledi.

Yeşilyurt’un geleceğine emanet edecekleri eserler arasına Gündüzbey Sosyal Tesislerini de ekleyerek, ilçeye yeni bir yaşam alanı daha kazandıracaklarını ifade eden Başkan Çınar, doğal ve tarihi zenginlikleri içerisinde barındıran Gündüzbey’in var olan tüm zenginliklerini modern ve güçlü bir yatırımla gözler önüne sereceklerini dile getirdi.

Gündüzbey’in tarihî dokusu ve lezzet mekânlarıyla dört mevsim ziyaretçi çeken bir kimliğe sahip olması nedeniyle bölgeyi ziyaret edenleri güzel bir mekanda ağırlayacaklarını ifade eden Başkan Çınar, “ Havası, iklimi, doğal güzellikleri ve yemekleriyle kendisine has zenginliklere sahip, yılın her mevsiminde yerli ve yabancı turistlerin yoğun ilgi gösterdikleri Gündüzbey’in sosyal ve doğal kimliğine değer katacak güzel bir eseri hemşehrilerimizin hizmetine sunacağız. Seçim döneminde Gündüzbey mahalle sakinlerimize verdiğimiz sözü böylesine güzel bir yatırımla yerine getirmiş olacağız. Yöresel yemekleri, fırınları ve mekanlarıyla kent sakinlerinin dışında ziyaret amaçlı Malatya’ya gelenlerinde yoğun ilgi gösterdiği Gündüzbey mahallemizin var olan güzelliklerini bu tür doğru ve planlı yatırımlarla ön plana çıkartmaya gayret ediyoruz. Bölgeyi ziyaret edenleri sosyal tesislerimizin rahat, güvenli ve modern ortamda ağırlayarak, en güzel şekilde ev sahipliği yapacağız.” dedi.

Gündüzbey Sosyal Tesislerinin her yönüyle bölgenin marka değerine büyük katkılar sunacak değerli bir eser olduğunu hatırlatan Başkan Çınar, “ Mimari yapısı, iç ve dış yapısı, hizmet mekanları, kasap reyonu ve ekmek fırını başta olmak üzere otoparkı ve dinlenme alanlarıyla bölgemizin kimliğin ön plana çıkartacak güzel bir eseri hizmete sunmak için bizlerde açıkçası sabırsızlanıyoruz.1,5 yıldır devam eden inşaat ve imalat çalışmalarının artık sonuna geldik, binamızın iç ve dış bölümlerinde artık son rötuşlar yapılıyor. Dört kat üzerinden hizmete sunacağımız Gündüzbey Sosyal Tesislerimiz, ilçemize kazandırdığımız sosyal tesislerimiz içerisinde en büyük ve en fonksiyonel tesis olma özelliklerine de sahip olacaktır. Görsel yapısı, aydınlatmaları, yeşil alanları, otoparkı ve hizmet alanlarıyla bölgeye farklı değerler kazandıracak olan buradaki yeni tesislerimiz sayesinde daha fazla misafirimizi burada ağırlama fırsatına da ulaşmış olacağız. Gündüzbey’in iç ve dış turizmde hak ettiği değeri görmesini sağlayacağız. Bölgemizin sosyal ve doğal zenginliklerini yerinde yaşamak ve görmek isteyen daha fazla misafirlerimizi rahat ve konforlu bir mekanda ağırlayacağız. Bölgemizin sosyal gelişimine böylesine özel bir projeyle önemli kazanımlar sağlamayı planlıyoruz. Her aşamasını yakından takip ettiğimiz, titiz ve özenli bir çalışmanın hâkim olduğu, geniş ve fonksiyonel alanlara sahip sosyal tesislerimiz sayesinde Gündüzbey’in marka değerine çok ciddi katkılar sunacağız. Hedefimiz; burayı hem markalaştırmak hem de buranın gastronomisini ve eşsiz yemeklerinin tanıtımına ciddi bir destek sağlamaktır. Binamız hizmete girdiği zaman Gündüzbey’in gizli kalmış tüm zenginliklerinin daha geniş kesimler tarafından keşfedilmesini sağlayarak; turistlerin, gezginlerin, gurmelerin ve youtuberlerin dikkatini bu bölgeye çekeceğiz. Binanın iç tefrişatı ve çevre düzenlemesini tamamladıktan sonra hizmete sunacağız. Bu güzel eserimiz şimdiden Yeşilyurt’umuza, Gündüzbey mahallemize ve turizm dünyamıza hayırlı uğurlu olsun.” diye konuştu.

İnceleme ziyaretine; AK Parti İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, Yeşilyurt Belediye Başkan Yardımcısı Oğuz Özcan, Yeşilyurt İŞGEM Genel Müdürü Numan Özcan, Yeşilyurt Belediyesi Fen İşleri ile Park ve Bahçeler Müdürlüğü Yetkilileri katıldı.

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Başkan, Çınar;, Ulaşım, Ağımızı,, Alternatif, Yol, Güzergâhlarımızla, Genişletiyoruz,
Yorumlar
Haber Yazılımı